Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tudok tenni, ha tudomásom...

Mit tudok tenni, ha tudomásom van róla, hogy valakit bántalmaz a férje (verbálisan és fizikailag egyaránt) de az illető fél lépni?

Figyelt kérdés

Évek óta ígéri, hogy mostmár elköltözik, mostmár gyűjt, mostmár véget vet ennek, majd ha a gyerekek ovisok lesznek, majd ha lesz munkája, majd ha... Aztán egyszer csak átesünk abba, hogy a férjem egy tündér, most minden rendben van, amúgy sincs hova mennem, anyám még nála is rosszabb, megyünk a tengerhez nyaralni, stb.


Nagyon sajnálom, és fogalmam sincs hogyan lehet segíteni valakinek, aki nem akar segíteni magán. El kellene mondani a családjának? Vagy a férj családjának? Vagy csak kivárni míg meghozza a döntést, és addig hallgatni?


2012. máj. 16. 15:19
 1/10 anonim ***** válasza:
18%
Én a helyedben nem foglalkoznék vele.
2012. máj. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Kössz a jó tanácsot. Nekem a barát többet jelent annál, minthogy cserben hagyom amikor hülye.
2012. máj. 16. 15:24
 3/10 anonim ***** válasza:
76%
Hugommal ugyan ez a helyzet. és nálunk az egész család tudja, hogy a férje állandóan megalázza és lelki terrort alkalmaz nála. Sajna egy ÖNZŐ kis dög. A 3 éves gyereke meg már teljesen idegbeteg ha az apa otthon van . Egyenesen retteg tőle. Ezerszer kértük , hogy költözzön vissza a szüleinkhez, de nem megy. mert nem tudna anyuval és apuval élni. Így inkább tönkre teteti a maga és legfőbb képp a gyereke életét. mi is tehetetlenek vagyunk, nálunk mindenki csak a gyerkőcöt sajnálja. Nem tudom kihez lehetne fordulni ilyen esetben. Már fel ajánlottam, hogy fel nevelem a keresztgyerekemet, de nem engedi, inkább ott tartja az apa mellett aki ordít vele s ezen kívül le se szarja.
2012. máj. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen, ilyen helyzetekben az a baj, hogy a lelki terror miatt az önbizalom a béka feneke alatt kettővel, és már ők maguk is elhiszik, hogy a férjük nélkül életképtelenek. A barátnőm konkrétan azt hallgatja, hogy nála jobbat nem érdemel. És egyszerűen elveszíti az erejét és a bátorságát.
2012. máj. 16. 15:33
 5/10 anonim ***** válasza:
Mivel már évek óta ez megy és nem hallgat senkire,de még saját magára sem,ezért szerintem nem tudsz mit tenni.Sajnos neki kell végleg eldöntenie és nem elköteleznie magát a rossz sorsra!
2012. máj. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
igazandibol semmit, magatol kell rajonnie. a legjobb ha elmegy vhova egyedul, ahol ujra felszabadult lehet, ahol ujra onmaga lehet, az talan ero adna mneki h lepjen.
2012. máj. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Sajnos én is hasonló cipõben járok.

Eric Berne Emberi játszmák címû könyvét ajánlom a figyelmetekbe.Ott hosszasan részletezi a 4 különbözõ viselkedés modellt..Az egyik páros a szegény én és a megfélemlítõ.

Az utóbbi onnan szerzi az energiáját,hogy hatalmat gyakorol a gyengébb felett.A gyengét ez annyira károsítja,hogy egyre rosszabb lesz az önértékelése.

Valójában a pszichológia azt javasolja,hogy a játszmába ne menjen bele az ember.Persze ezt könnyû mondani,de cselekedni annál nehezebb.Ráadásul ez a fajta légkör nem nagyon vállalható a külvilág felé a szégyen érzet miatt.

2012. máj. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

össze kell hozni egy rendes pasival.

gondolkodás nélkül le fog lépni.

és ezért nem lép le, mert ez nincs. még.

2012. máj. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem komolyabban kéne közbelépni a gyerekek miatt,mert őket ez nagyon meg fogja károsítani.Szerintem ő sem akarja,hogy drogosok,vagy alkoholisták legyenek.Pedig ha valaki ilyen családban nő fel,akkor nagy az esély arra,hogy tönkre teszik.Vagy el fog távolodni tőlük.
2012. máj. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Sajnos, ha ő nem akar segíteni magán, akkor tehetetlen vagy. Tapasztalatból mondom. A sógornőm volt hasonló helyzetben, a férje bántalmazta. Elköltöztettük hozzánk a gyerekekkel és rávettük, hogy adja be a válópert. 2 hét után hazaköltözött, mert amikor találkoztak, akkor a férje fűt-fát beígért, kedves volt és gyengéd, pontosan tudta, hogyan kell manipulálni. Ő pedig hitt neki, csakhogy minden úgy lett, mint előtte (ordítozás, részegség, verés). Utána még kétszer próbáltunk neki segíteni a válásban, de ő volt saját maga legnagyobb ellensége. Rájöttünk, hogy amíg ő nem akarja, nem tehetünk semmit. Azóta is együtt vannak. :(
2012. máj. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!