Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért viselkedik velem máshogy...

Miért viselkedik velem máshogy az édesanyám, mint a testvéreimmel?

Figyelt kérdés

Vegyük például a mai esetet: kimentem az erkélyre cigizni, de nem jó az ajtó, így elég hangos, ha kinyitom. Ő épp kint teregetett és elkezdett velem kiabálni, hogy "szét fog törni az ajtó, minek mászkálok ki" stb. Ezután kijött nővérem is (22) ugyanúgy nyitotta az ajtót, mint én de neki mézes-mázos hangon mondta, hogy "óvatosan nyisd ki az ajtót, mert leér a padlóra". Másik példát említve: egyetemre járok, félévenként kell fizetni a tandíjamat, ami nem kevés. Ebből állandóan vita van, hogy miért nem dolgozok, meg hogy ő nem fogja fizetni. Egyébként nem ő fizeti, hanem édesapám, külön számláról, de ez csak részletkérdés. Szívesen dolgoznék, de az órarendemmel nem tudom összeegyeztetni, ha meg mégis meg tudnám csinálni, az a tanulás kárára menne, ami azt eredményezné, hogy esélyem se lenne átkerülni állami támogatott képzésre. Nővéremnek szó nélkül fizette a lakbért (amíg vissza nem költözött hozzánk), most is ő vesz neki cigit, ha valamit akar, mindig ad neki rá pénzt. Én havonta kapok 10.000 forintot, aminek a fele elmegy bérletre, a maradék 5000-ből kaját veszek, meg amire épp szükségem van (tollak, füzetek, motorba benzin stb.) De nem csak a nővéremmel viselkedik máshogy, mint velem, hanem öcsémmel is. Ő is ugyanúgy megkapja a havi 10.000-t, de ezenfelül minden héten kap minimum 5000 forintot tankolni, havonta/kéthavonta új (nem olcsó) cipőkre, ruhákra pénzt. Ha én kérek valamire, akkor egyből letámad, hogy nem lopja a pénzt, nincs neki és nem ad, mert kaptam hónap elején. Ezek mellett viszont ők nem csinálnak itthon semmit. Én sokszor főzök, sütök, kitakarítom a konyhát, a fürdőszobát és csak azt kapom érte pl. a kaják esetében, hogy mindig anya takarít utánam (ami nem igaz!) és hogy miért ezt és ezt főztem, vagy hogy sosem csinálok itthon semmit. Őszintén szólva nagyon rosszul esik, hogy semmibe veszi a munkámat. Próbáltam vele beszélni, kérdeztem, hogy a testvéreimmel miért viselkedik máshogy, mint velem, hogy velem miért nem tud normális hangon beszélni (csak szebben fogalmaztam meg) de csak felhúzta magát és lenéző hangsúllyal közölte, hogy ez nem is így van. Szóval bánt ez az egész, pedig én próbálok már-már betegesen megfelelni annak, amit ő szeretne látni.

(Félreértés ne essék, nem az bánt, hogy nekem nem ad pénzt, hanem az, ahogy előadja az egészet. Ha segítségre van szüksége, akkor persze egyből engem hív, mert a tesóim nem, vagy csak nagyon ritkán csinálnak bármit is...És ezért is csak azt kapom, hogy "látod, többet kéne segítened".)


19/L


2012. máj. 18. 17:46
 1/4 anonim ***** válasza:
beszélj a tesóiddal, ha ők is így látják a helyzetet akkor együtt kérdezzétek meg. én ezt csinálnám
2012. máj. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha a tesóid kiállnának érted, akkor beszélj velük és közösen mondjátok el ezt anyudnak. Ha ennek nincs értelme, mert őket se érdekled különösebben, akkor én a helyedben nem csinálnék otthon semmit. Ne főzz, ne süss. Takarítsd ki a szobádat, meg néha a fürdőszobát, ha arról van szó, de ne segíts. Ha anyud megkér rá, akkor mondd hogy múltkor is te segítettél, most kérje meg valamelyik tesódat, mert neked tanulnod kell, számonkérés lesz. Ha így viselkedik, akkor biztosan nem tennék kedvére. Aztán lehet egy idő után újra minden a régi, de egy darabig magamat ismerve, biztosan ezt csinálnám.
2012. máj. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Velem is ugyan igy van. Anyu sokkáig dolgozik és itthon mindent én csinàlok, ha itthon vagyok, ugyan is èn is tanulok. Az öcsèm mindent megkap szò nèlkül, pedig egy lusta disznõ, ùgy kell mèg azért is könyörögni neki h locsolja meg a füvet, àllandòan csak csavarog a cimboràkkal. Valamikor ugy èrzem magam mint 1rabszolga.

De le se sz@rom. 2hét mulva be fejezem a sulit ès költözök...:)

2012. máj. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Van egy sajnos nagyon csúnya tény: "Aki oda tartja a seggét, abba belerúgnak!" ahogy édesanyám mondani volt vala.

Tehát, mivel te úgymond tepersz, meg akarsz felelni mindent megcsinálsz ésatöbbi ő tulajdonképpen kihasználja ezt. Valószínűleg nagyon látszik rajtad, mennyire fontos amit gondol mond ésatöbbi, és akármilyen furcsa is ez arra ingerli az embert, hogy rúgjon. Csúnya, de tényszerű.

Ettől még te nem leszel más, én sem bírtam soha megállni, hogy otthon ne tegyem meg amit kell, ne segítsen stb. ugyanez volt. Zero megbecsülés. Csak annyit tudok javasolni, hogy próbálj tőle kicsit érzelmileg függetlenedni és vedd fel a harcot. Kap a tesód pénzt? állj oda és közöld, hogy akkor Te is kérsz, hisz épp neked is cipőre van szükséged, de most! A nővérednek nem szól be? jegyezd meg, hogy te úgy tudtad ettől kitörik az egész ajtó! Legyél kicsit bunkó, nyugodtan. szembesíteni kell!

Javallott előtte a testvéreknek megmondani, hogy bocsi, ez nem ellenetek lesz csak kiborultam és elegem van abból ahogy kezelnek punktum.

2012. máj. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!