Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan beszéljünk anyukámmal?

Hogyan beszéljünk anyukámmal?

Figyelt kérdés

Az egyik bátyám börtönben volt garázdaság miatt, anyukám nem engedte, hogy bemenjek hozzá és ő se ment. Nekem jó vele a kapcsolatom, úgyhogy amikor kijött titokban találkoztunk és elmondtam, hogy mik történtek ameddig ő bent volt. Tudta, hogy anya ki lesz rá akadva de azt nem, hogy ennyire. Szoktam beszélni a bátyámmal és sokszor mondja, hogy mennyire megbánta, és hogy mennyire hiányzik neki anyu, viszont ő egy szót sem akar hallani a fiáról, pedig vannak olyan dolgok a szabadulása óta amikre büszke lehetne. Meg névnapjára, szülinapjára és anyáknapjára is szokott neki virágokat küldeni, a kedvenceit. Már próbált vele beszélni de anyám csak pár mondat erejéig hallgatta, aztán elküldte, azóta ha szóba hozom mindig azt mondja, hogy ne beszéljek a bátyámról. Tudom, hogy hiányzik neki, mert a múltkor láttam, hogy a kiskori fényképeit nézegeti és egyszer amikor róla beszéltem elsírta magát. Egyszer megkérdeztem tőle, hogy miért nem ad neki még egy esélyt és azt válaszolta, hogy aki egyszer megtette, az másodszor is megfogja és nem akar benne megint csalódni, meg nem tudna nyugodtan élni ha egy börtönviselt ember élne a házában, ekkor is sírt. De a bátyám tényleg megbánta az egészet, ha anyám eltöltene vele 1 kis időt akkor észrevenné, hogy nem olyan mint régen. Igaz, hogy a stílusa egy kicsit fura lett, de hát annyi baj legyen. Annyira rossz látni, hogy mindketten szenvednek.

18/L

A tesóm 24 éves, 2 éve engedték ki.


2012. máj. 18. 21:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Próbálkozzon többször a bátyád. A vér nem válik vízzé. Mondja a közmondás. Esetleg írjon neki egy sok oldalas levelet a bátyád. Írja le az érzéseit, a gondolatait, hogy miért történt hogy megbánta.
2012. máj. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Írjon neki levelet..egy anyának mindig meg kellene bocsájtani a fiának
2012. máj. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Valószínű, h. anyád nagyon szerette a bátyádat. Hatalmasat csalódott, és nehéz feldolgoznia. Anyut nem ártana elvinni templomba, és a megbocsátásról hallgatnia, és az igaz szeretetről. De szerintem az idő is megoldja a problémát. Vigasztald ezzel a bátyádat. Tartson ki, és pár év múlva lehet, h. megbocsát. De addig ne vesszen el. Hát, nehéz egy helyzet ez mindenkinek, de erősnek kell lennetek.
2012. máj. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 perfectlie válasza:
Beszélj a testvéreddel,hogy menjen át hozzátok,álljon oda anyud elé,és tökösen(nem erőszakosan) mondja meg,hogy az anyám vagy,szeretlek,tudom,hogy te is és most meg kell hallgass.Ne menjen el ha anyád elküldi,maradjon ott,bizonyítsa be,hogy nem lehet eltántorítani,és amint leülnek beszélni 10 perce se fog beletelni és anyukád a bátyád vállán fog sírni.Ezt nem összehordom-kitalálom,szeretném ha legalább a bátyádnak közvetítenéd ezt,hogy megfontolja.Egyértelmű,hogy ez mind a hármótokat nagyon megviseli,mindent be kell vetni.
2012. máj. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nagyon nagy csalodás érte az anyukádat és talán szégyen is amit nehezen tud feldolgozni.Legyen türelmes a Bátyád és bizonyitson.Az anyukádnak sok mindent felkel dolgoznia,ha sir biztos eljön az az idö amikkor meg nyugszik és talán ha látja,hogy a bátyád is bizonyit.Ha bizonyit?Akkor megbocsát neki .
2012. máj. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!