Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennél a családodért, ha...

Mit tennél a családodért, ha az éghajlati változás miatt valóban bekövetkezne a termőföldek csökkenése és jó ívóvízhez jutás esélye? Passzív mardnál, vagy harcolnál?

Figyelt kérdés
Nem vagyok egy aktívista, de a sok duma arról hogy bár a globális felmelegedés okozta károkról beszélnek, mégis azt mondják, nem kell pánikba esni. Jó az tény hogy a páni nagyon nagy romboló hatással bír,azért nem kéne sokat csumákolni.
2009. jún. 29. 18:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Sok mindent lehet tenni:

-nem használni gépkocsit, helyette tömegközlekedést, biciklit és gyalogosan.

-vegetáriusan táplálkozni

-spórolni az energiával és a különböző (műszaki) cikkek fogyasztásával

-választani a környezetbarát megoldásokat a tisztításhoz

2009. jún. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Aminap volt egy film a föld elpusztulásáról,mit tettünk azért,hogy körülbelül mostmár egy moslékhoz hasonlít az egykor gyönyörű bolygó.Nem voltam én sem sosem aktivista,sőt még csak környezetvédő sem,de ezen a filmen potyogtak a könnyeim.Gondolnom kell a gyerekeimre,az unokáimra is majd,csak az a baj,hogy ehhez egy ember kevés.Amit most Barack Obama tesz az nagyon jó,csakhogy nekünk az egész világnak tennie kellene,az össze gyárnak stb.De ez nem fog bekövetkezni,mert a pénz az úr.Úgyhogy rövid időn belül,azthiszem,nem lesz maradásunk itt és ez csak magunknak köszönhetjük,talán észre sem vesszük,hogy hány állatfajt pusztult el csak mióta élünk,a jégsapkák eltűnnek és grönland is egyre gázabb.Látod most is mi van,június vége és csak esik,jó,hogy nem havazik.


Én mit tennék,ha itt lenne a "világ vége", valószínű,hogy igyekeznék minél délebbre menni,beszerezni egy olyan készüléket,ami akár vizeletből is képes tiszta ivóvizet csinálni,az éhség még nem gáz,az még messzebb van,viszont halálra fogják egymást taposni az emberek a tiszta vízért.


20 éves vagyok.Ngyon gondolkozom azon merjek-e gyereket szülni erre a világra,inkább lemondok róla,de nekem ne éhezzen,ne szomjazzon,legyen körülötte tiszta levegő ne ez ami most van.Ezt azért mondom,mert a tudósok szerint amit 20 évvel ezelőtt jósoltak annak már a duplája kárt okoztuk,akkor mi lesz ezután?Ha így folytatjuk 2050-re nagyon nem leszünk jól.Inkább nem szülnék ilyen világba,hogy aztán ő szenvedjen.Az meg nem számít,hogy én szomjan halok e vagy sem...

2009. jún. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0823 vok: azt kifelejtettem,hogy elég sokat tezsek én is.Alig használok áramot, ha nem hazsnálok elektromosat,akkor kihúzom,nyáron napon szárítom a hajam,környezetbarát tisztítószereket használok,saját zöldséget és gyümölcsöt termelek,szelektíven gyüjtök,maradék sosincs mert a kutyus megkapja...elég sokat teszek,de mint írtam egy ember nem ember...
2009. jún. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Tartottam a témáról előadást, kb. 20 évünk van hátra, mert elfogy a szén és az olaj is, túlnépesedés van (főleg azokból akikből nem kéne), és a terjeszkedés miatt fogy a termőföld is meg persze olvad a jég, le fog állni a Golf-áramlat, felborul a klíma...persze jönnek az ötletekkel, hogy alternatív üzemanyag, de akkora mennyiségben, amekkora kéne sosem lesz máshonnan. Drága lesz a közlekedés, és persze a szállítás, ennél fogva az élelem ára is. De a világunknak ettől függetlenül szüksége van a PR szakemberekre és a közgazdászokra, informatikusokra, meg divattervezőkre... el lett cseszve az egész (arról ne is beszéljünk mi mindennel szennyezzük a vizet pl. sampon, tusfürdő, mosogatószer, domestos, tisztítószerek)
2009. jún. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!