Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Te dolgoznál külföldön úgy...

Te dolgoznál külföldön úgy hogy itthon kellene hagynod a két pici gyermekedet?

Figyelt kérdés
25 éves srác vagyok aki már dolgozott egy szezont Ausztriában.Van két csöppségem(6 és 4 éves), de annyira ragaszkodom hozzájuk és a feleségemhez, hogy nem vagyok biztos abban ha kimegyek akkor bírni fogom nélkülük!Nem azt kérem hogy döntsetek helyettem, csak szeretném meghallgatni mások véleményét is, aki esetleg már volt hasonló cipőben!Mivel már dolgoztam kint nélkülük tudom milyen, de ott van a másik oldal is az anyagiak!Minden választ köszönök!
2012. máj. 27. 11:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Én csak azzal a határozott szándékkal, hogy előkészítem nekik a terepet, hogy ők is kijöhessenek. Hosszú távon biztosan nem.
2012. máj. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Max. 6 hónapig, vagy úgy, hogy minden évben 4-5 hónap.
2012. máj. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Én is valahogyan így gondoltam, hogy csak pár hónapig......... De az is nagyon nehéz!!
2012. máj. 27. 12:15
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi hasonló helyzetben voltunk a férjemmel, neki lett volna jó fizető helye Németországban, de mi a kicsikkel nem tudtunk volna vele menni. Hosszas gondolkodás után úgy döntöttünk, hogy inkább éljünk szerényebben itthon, mint hogy szétszakadjon a család. De ahhoz, hogy ezt el lehessen dönteni, sok mindent kell mérlegelni. Ha az lett volna a tét, hogy marad, de nem tudjuk megadni a gyerekeknek az alapvető dolgokat, akkor biztos, hogy ment volna.
2012. máj. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha muszáj, akkor igen. Jobb volna, ha mindannyian mennétek, de ha nem tudtok, akkor ingázz. Ha kéthavonta látod őket egy-egy hétvégére, az sem gáz, de akkor nagyon sokat legyél velük!
2012. máj. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Ha nem mennék ki akkor elvileg "nem halnánk éhen". De mindig ott van az emberben: " De jó volna ha ezt is meg tudnám nekik adni".
2012. máj. 27. 12:20
 7/14 anonim ***** válasza:

SOHA...az elmaradt, kimaradt időt SOHA nem tudod pótolni...persze ott vannak az anyagiak, de az nem minden...én nem mennék el, keresnék itthon valamit.


Vagy esetleg egy rövid de jól fizetős melót bevállalnék, aztán keresnék itthon valamit.

2012. máj. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Negyedik vagyok:) Értem a dilemmát, és nehéz döntés, mi azt néztük, hogy mi az amit így nem tudunk nekik megadni és mi az amit veszítenek. Lehet, hogy így nem megyünk Görögországba nyaralni, csak a Tisza-tóhoz, lehet, hogy nem lesznek márkás ruháik és nem kapnak minden héten új játékot. Lehet, hogy nem tudunk mindent megcsinálni a házon amit szeretnénk, de így délutánonként együtt mehetünk strandra, vagy fagyizni. Este apa is mesélhet mesét, megkérdezheti, hogy hogyan telt a napjuk. Nem minden a pénz sőt! De persze ezt nektek kell eldönteni.
2012. máj. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget! Esetleg azt még meg szabad kérdeznem ,hogy utólag megbántátok hogy nem a másik lehetőség mellett döntöttetek?
2012. máj. 27. 12:29
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szívesen:) Nem bántuk meg, bár valóban vannak dolgok, amiket így nem tudunk megtenni, de azt hiszem, hogy ezek nem nélkülözhetetlenek. És továbbra is úgy állunk a dolgokhoz, hogy ha lesz olyan lehetőség, hogy mind mehetünk, akkor nem kérdés, hogy megyünk:) Egyenlőre figyeljük a lehetőségeket, itthon és külföldön is, 30-on túl is tanulunk, mert soha nem lehet tudni, hogy nem lesz e jobb ettől. Szerencsék van, mert itthon is meg tudunk élni, még ha le is kell mondani dolgokról, de azt hiszem ennyi áldozatot megér az, hogy egy apa lássa a gyerekeit naponta és a gyerekek is tudják, hogy ha bármi van számíthatnak az apukájukra.
2012. máj. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!