Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gond van. Olyanba vagyok...

Gond van. Olyanba vagyok szerelmes, akibe nem szabadna. Most mi a frászt csináljak?

Figyelt kérdés
Nem másba mint a lány féltestvérembe. Egyidősek mindketten 17 évesek vagyunk, és nem rég ismertük meg egymást. Azért nem régebben, mert apám miután elhagyta anyámat, elköltöztek. De most megismertem, és testvéri szeretet volt köztünk egy ideig, de most gond van velem. Szerencsére nem tudja és nem is akarok semmit, elvégre a testvérem. De már fél éve meg vagyok fertőzve... Sz@r egy helyzet...
2009. jún. 29. 20:34
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Olvastam itt olyanokat hogy "felejtsem el", "verjem ki a fejemből" de ez nem olyan egyszerű.
2009. jún. 29. 20:35
 2/14 A kérdező kommentje:
Folyton rá gondolok, mindig, imádok együtt lenni vele, kedves, megértő, vicces, szép, minden... De azt sem lehet hogy most ne találkozzak vele egy darabig. Ugyanis apukámhoz költöztem, ő pedig elvált a tesóm anyjától... bonyolult. És aztán ez a rohadt érzés ami nagyon de nagyon nem normális...........
2009. jún. 29. 20:37
 3/14 anonim válasza:
100%
Nem tudsz elköltözni esetleg koliba?Akkor kevesebbet taliznátok.Próbálj meg ismerkedni lányokkal,barátnőt szerezni és idővel elmúlik majd
2009. jún. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
59%

Olvasd el kérlek, mielőtt megítéled a válaszom!

Kérd alázattal Istent, hogy ha van, akkor segítsen, és meglátod nem fog magadra hagyni. Lehet nem holnap fog válaszolni, de segíteni fog (és nem 1 év múlva). Azt nem tudom megmondani miként, lehet csak szimplán elveszi, lehet, hogy másra irányítja a figyelmed, de ha bizalommal fordulsz hozzá, akkor Ő nem fog magadra hagyni!

2009. jún. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
58%
Bocsi, rosszul írtam azt, hogy "lehet csak szimplán elveszi", kifelejtettem azt, hogy az "érzést".
2009. jún. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
86%
Szia! Csak észérvekkel tudod magad meggyőzni. Ehhez bizony komoly akarat és még komolyabb elhatározás kell. Meg tudod csinálni, akármilyen nehéz is lesz!
2009. jún. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
62%
Csak annyit tehetsz, hogy elfelejted. Belém a sógorom szerelmes és ezért nagyon megutáltam. Legalább vissza fogná az érzéseit, hogy ne látszódjanak. Azt tudnám értékelni. Ha te is ezt teszed, nem lesz gond.
2009. jún. 30. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez lelki eredetű dolog.

A múltkor volt erről egy film, megkerestek ilyen helyzetben lévő embereket, nagyon érdekes volt, pl. egy idős (kb. 70) férfi ugyanebben a szituban, szintén szerelmes lett a féltestvérébe, akit akkor ismert meg. A felesége türelmesen segítette és kigyógyult belőle.

Azért, mert most tudatosult benned, hogy eddig nélküle élted az életedet és minden másodpercet ki szeretnél használni mostantól. Ilyesmivel magyarázták.

Neked kell tudatosan kigyógyulni belőle, esetleg kérhetsz pszichológusi segítséget. Ne aggódj, nem beteg vagy, csak arra van szükséged, hogy kibeszéljed magadból, már az is segít, ezért ajánlottam, bár tudom, hgy sokan tartanak a pszichológustól.

Minden jót neked!

2009. jún. 30. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

szia!


Itt a Jóisten nem segít, önmagadat kell először megismerned/kiismerned. Lehet, furi lesz , amit írok, de pont abban a korban vagy, amikor ébrednek benned az érzelmek, nagyon könnyen lángra tud kapni a szíved. Más a tanárába/tanárnőjébe lesz szerelmes, megint más a szomszéd srác/csaj után epekedik...Te pedig a féltestvéred iránt érzel gyöngédebb érzelmeket. Ez nem beteges a te korodban , bármilyen meglepő is. Nehéz lesz, lehet hogy hetekig, hónapokig tartani fog ez az állapot; de idővel ki fogsz "gyógyulni" belőle; míg meg nem ismersz egy ugyanolyan szép, okos, kedves...lányt Tanácsosabb titkon álmodozni róla, mint nyíltan, és tudatosítani azt egyúttal, hogy szexuális vonzalom nem igazán lehet közöttetek, mert ahogy írod vérfertőzés. De ne legyen miatta lelkiismeret furdalásod, csak kell egy másik személy, akiben ugyanezeket az értékeket megtalálod!:)

2009. jún. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Figyelemelterelő hadművelet: hasznos és fárasztó időtöltés, amiben te résztveszel a lány meg nem. Pl. sport barátokkal, helyi csapatban. Az elég fárasztó is, időigényes is, meg a figyelmet is tereli. Aztán meg a sportoló fiú körül mindig megjelennek a lányok, hátha akad olyan, akire szívesen nézegetsz inkább.

Tök mindegy, milyen idős az ember, ha szerelmes, akkor szerelmes és kész, az érzelmeknek semmilyen korbannem lehet parancsolni. De az eszedet tényleg meg kell tanulni használni és ebben a helyzetben bizony nincs más megoldás mint az önfegyelem és a nagy-nagy akarat.

Nem lesz könnyű és kívánom neked, hogy valami tündéri kis csajt sodorjon feléd az ég, akivel már játékszer lesz már elfelejteni azt, akit nem szabad szeretni.

2009. jún. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!