Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikortól várható el egy...

Mikortól várható el egy lánytól/fiútól, hogy beszálljon a családi kasszába?

Figyelt kérdés

Sógorom fiáról lenne szó.. Idén érettségizett, a szóbeli vizsgája még hátra van. Nagyon jó tanuló, minden bizonnyal felveszik az egyetemre is. Sógornőm új felesége kitalálta, hogy mivel május óta otthon van, be kell szállnia a rezsibe 40 ezer forinttal havonta!! Szegény gyerek, nem elég, hogy tanulnia kell, még ez is stresszeli. Pár napja keresett meg minket, hogy nem tudnák e adni neki valamilyen állást a férjemmel. (gazdálkodunk, vagy egy kis kertészetünk) Sógoromra nem nagyon lehet számítani ez ügyben, eléggé papucs típus, a mostani felesége pedig teljesen megbabonázza. Tegnap felhívtam a nőt, hogy ha anyagi gondjai vannak, inkább kérjenek tőlünk segítséget. Mint kiderült, minden rendben megy, de a gyerek miatt nem nagyon tudtak magukra költeni, így most a "megtakarításból" mennének el nyaralni a tengerpartra. Azzal érvelt, hogy meg kell tanulnia a pénzt rendesen használni (nem mintha eddig szórta volna..) és csak addig kell fizetnie, amíg el nem kezdi az egyetemet (4 hónap). Rákérdeztem, hogy mégis miből, ha állása sincs, erre azt válaszolta, hogy akkor bizony el kell adnia a könyveit, elektronikai dolgait, vagy pedig elengedik neki, ha felveszi a diákhitelt első félévben és abból fizeti vissza.. Csak szerintem felháborító ez az eset?

Magam is szülő vagyok, eszembe nem jutna pénzt kérni a gyerekeimtől ilyen esetben. Természetesen adunk valamilyen látszat munkát a fiúnak, hogy ne kelljen adóssággal kezdenie egyetemi éveit.


2012. jún. 4. 14:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy vicc.Jó,hogy nem fizetteti ki vele azt az összeget,amennyiért felnevelte:D

Amúgy ha nagyon meg lennének szorulva anyagilag,megérteném,de így,hogy tengerpartra mennek nyaralni?Ráadásul érettségi közben küldik dolgozni?Ezek nem normálisak.

2012. jún. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Elolvastam. Hányingerem van de nagyon :( Arra a 4 hónapra nem költözhetne hozzátok a fiú? Szerencsétlen nem tehet semmiről és úgy látom nektek azért még beleférne nem? Az apját meg leköpném (ne haragudj) hogy a saját fia elé helyez egy vadidegent aki nyaralni akar a fia pénzéből/cuccaiból.

Undorító!

2012. jún. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez undorító és felháborító!!!
2012. jún. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól értelmezem a soraidat, a sógornőd, nem a fiú édesanyja. A sógorod mit szól ehhez? Én a gyerek helyében beintenék nekik. Vegyétek magatokhoz arra a kis időre a gyereket, ameddig nem megy egyetemre, ott pedig kérjen kollégiumi elhelyezést.
2012. jún. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Borzalmas és undorító egy nőszemély lehet.Ilyenkor azért a kedves apuka is elgondolkodhatna aki elvett feleségül egy hárpiát.
2012. jún. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Igen, az édesanyja 12 éve halt meg rákban.. Sajnos utána eléggé maga alatt volt a sógorom, pár éve talált rá újra a szerelemre. De ő olyan erős egyéniség, mindig neki van az utolsó szava. Sógorom pedig minden kívánságát lesi. Én is gondoltam rá, hogy átköltözhetne hozzánk a fiú, de nincs rossz kapcsolata az édesapjával, úgyhogy nem szeretném megbolygatni őket.

Nálatok hogy van ez, mikor szállnak be a gyerekeitek a rezsibe?

2012. jún. 4. 15:02
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam még picike, de a hideg futkos a hátamon, ahogy olvasom.

Alig 18 éves a gyerek, hogy fog az élethez hozzáállni, ha ilyen mintát lát (gyenge apa, deformált lelkű mostohaanya)?

Természetesen ha a fiam még 30 évesen is tanulna, meg lébecolna, elbeszélgetnék vele, és ha egyetem után dolgozna, egy jelképes összeggel én is elvárnám, hogy beszálljon a családi kasszába (csak, hogy tudja, mit jelent hónapról hónapra gazdálkodni), de mégegyszer, ez egy tök más helyzet!

Én is magamhoz venném, vagy az édesanyjához nem mehet (persze, ha még él, és apuka nem özvegyen nősült újra)?

Férjed nem tudna elbeszélgetni a testvérével, mint férfi a férfival?

2012. jún. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

"Követ a nyakába és a folyóba vele" Hát ez valóban undorító és felháborító, szerintem próbáljatok meg a sógoroddal beszélni, hogy álljon már a sarkára egy kicsit!!! Csak nem várja el, hogy most azért ezzel is stresszelje magát a gyerek???! Meg hogy az ő pénzéből akarnak nyaralni menni? hát én megmondanám, hgoy hova dugja a nyaralását.

Amúgy meg abban egyetértek, hgoy amikor már a gyereknek van rendes állása, és nem a tnaulással kell bajlódnia akkor fizessen bele valamennyit, na de hát így?? Ha most elkezd munkát vadászni még a végén elrontja a szóbelit :/

2012. jún. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

A leirtakbol nekem is ugy tünik, mintha a feleseg kihasznalna a papucs ferjet es a kihasznalhato gyereket, valamifele jatszmat indit. Megsem mondanek velemenyt. Az eleg szubjektiv, hogy eddig szorta-e a penzt vagy nem szorta.


Sok kerdes merült fel bennem: Miota el ott az uj feleseg? Mi törtent a gyerek edesanyjaval, ö mit szol hozza? A sogoroddal beszeltel erröl?

2012. jún. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

7. vagyok, a kommented csak most olvasom. Szóval jól gondoltam, özvegy volt az apa.

Tkp. a fiú 6 éves kora óta félárva, most az érettségi/továbbtanulás mellet még azzal is küzdenie kell, hogy az apja nagymértékben az új 'anyuka' felé fordul...... Szegény!

Testvére van?

2012. jún. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!