Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a szülők távol élnek,...

Ha a szülők távol élnek, mikor illik bemutatni egymásnak őket?

Figyelt kérdés

2,5 éve vagyunk együtt a barátommal, majdnem ennyi ideje együtt is élünk. Az ő szülei Magyarország északkeleti részén,az én szüleim "középen", mi pedig délkeleten lakunk. Én még tanulok, jövőre fejezem be az egyetemet, de pár havonta elmegyünk mindig vagy az ő szüleihez, vagy az én szüleimhez látogatóba. Felötlött bennem a kérdés, hogy a nagy távolság ellenére és hogy mindannyian máshol lakunk, hol és mikor lenne illendő találkozniuk?


A ti esetetekben hol és mennyi idő után történt? Vagy csak pl eljegyzéskor került alkalom a megismerkedésre?


Köszönöm a válaszokat előre is!


2012. jún. 5. 12:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nos mi köztünk csak 50km táv volt. Én jártam a lányhoz eleinte, aztán ő is hozzánk. A szülők kb 2-3hét után ismerték meg egymást.
2012. jún. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi már felnőttként találkoztunk. 1év után házasodtunk, a szüleink akkor találkoztak. Eljegyzési bukkink nem volt
2012. jún. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ha nagyon nem igénylik a találkozót akkor nem is kell vele foglalkozni, nálunk is így van már együtt vagyunk vagy 4 éve de még a szülők nem találkoztak személyesen csak pletykákat hallanak egymásról. ha lesz esküvő akkor fognak szeirntem csak találkozni. ha nagyon akartok egy találkozót akkor hozzátok, délkeletre hívjátok őket
2012. jún. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Második válaszadó,mit értesz azalatt hogy ti már felnőttként találkoztatok? Én 22, barátom 25 éves,mi milyen kategóriába vagyunk sorolhatóak? :)

2012. jún. 5. 12:52
 5/15 anonim ***** válasza:
Anyám és a párom szülei kb. fél év után találkoztak, kocsival hozták páromat a nyaralónkba. Akkor ismerték meg, meg nagymamám is. Apámmal még nem találkoztak, lassan 3 és fél éve vagyunk együtt, de szerintem apámat nem is érdekli, mert a barátomat sem sikerült elfogadnia ennyi idő alatt sem, és vele sem találkozott már másfél éve...
2012. jún. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nálunk is hasonló a helyzet, én szüleim itt helyben laknak, de a barátnőm szülei kb 200 km-re Magyarország Déli részén élnek. Én már ismerem a szüleit de elég keveset találkoztam velük. Mi 1 éve lakunk együtt 2 éve járunk. Már gondolkoztam azon hogy a szüleimet levinném egyszer a barátnőm szüleihez, de még nem találtunk rá alkalmas idő pontot mert apám 12 órás műszakban dolgozik sokszor hétvégén is és csak hétköznap vannak pihenő napjai, anyukám 2 műszakban dolgozik neki jók lennének a hétvégék de csak őt egyedül apám nélkül nem nagyon szeretném levinni pedig apám bele is egyezne mert ő nem az a típus aki nagyon ismerkedne másokkal meg nem is szeret 3-4 órát utazással tölteni, és főleg nem "idegen" családnál éjszakázni egy épületben. Pedig már nekünk is illene bemutatnunk egymás szüleit mert nagyon komolyan gondoljuk a kapcsolatunkat és ha esküvőre kerülne a sor azért nem ártana ha addigra már a szüleink is ismernék egymást.
2012. jún. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

A feleségem szülei majdnem 6000 kilométerre laknak Magyarországtól, szóval a mi szüleink az esküvőnkön találkoztak először (és azóta egyszer). :-)

Szerintem egyébként akkor,

1) már mind a ketten kíváncsiak,

2) pénzügyileg+időben belefér (vonat, busz, vagy benzin, jó a menetrend, vagy van idejük elvezetni)

2012. jún. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Nem írtad a kérdéseben, hogy hány évesek vagytok :)

A felnőtt érettség meg nem életkor függő. Amúgy ha 20-22évesek lennétek, akkor jó ha a szülők az esküvő előtt találkoznak, mert én is kíváncsi lennék a lányom vőlegényére. De ha mondjuk már önálló és felelősségteljes életet éltek (a szülőkről is leváltatok) akkor elég ha az esküvő napján találkoznak. A férjem a nagy napon 30éves volt én 24

2012. jún. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Mi anyukáink még nem találkoztak.Most szombaton fognak az esküvőnkön.:-)7 éve vagyunk együtt és van egy kislányunk is.Egyik sem igényelte a találkozót,ráadásul anyukám Pesten lakik,a páromé pedig a Jászberénytől nem messze.
2012. jún. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ja,34 évesek vagyunk mindketten.
2012. jún. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!