Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mérges vagyok apósékra hogyan...

Mérges vagyok apósékra hogyan fenyegethetném még kicsit őket?

Figyelt kérdés
Eddig elkéregettek 300000 ftot, mindíg mondták, hogy visszaadják, de másfél éve szóba se hozzák, És amióta nem adok pénzt nekik, utálnak. Most 2 hónapja 20000 ftot adott nekik a párom, természetesen ezt sem rendezték, pedig azóta 2szer is jött fizu. Mindketten dolgoznak, de elköltik, cigi stb. Múltkor amikor kértek pénzt, az a 20000 ft a párom egész havi fizetése volt, amit nekik adott, mert neki csak alkalmi munkái vannak. Nekem sem sok a fizum, 90e körül, párom ráadásul gyereket vár. Apóséknak az összbevételük kb 230e ft. Hétfőn ráérek, gondoltam elmegyek a munkahelyéhez "beszélgetni" vele, de ahogy ismerem ő hamar felkapja a vizet, elkezd velem kiabálni, hogy milyen bunkó vagyok, nincs penzük, hogy visszaadják. Még az is kitelik tőle, hogy megüt. Akkor viszont megverem, de azt el szeretném kerülni. A leendő gyerek miatt viszont szükségünk van a kiadott pénzre. Lehet mondani, hogy hülye voltam, amikor adtam, de rokon, ki gondolta volna, hogy így átver. Papír nincs a pénzről, de valahogy vissza szeretném szerezni.

2012. jún. 8. 14:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Fenyegetés nélkül mondd el, hogy nincs pénzetek és kellene a babára.

Anyóssal sem lehet beszélni normálisan?

2012. jún. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Valahogy vissza szeretnéd szerezni,miközben még az elmúlt hónapokban is tömtétek őket pénzzel?Kit érdekel,hogy utálnak?Barátnőddel nem lehet megértetni,hogy ne adjatok több pénzt?Verekedni mindenesetre nem túl kifizetődő,főként ha gyereketek lesz, ami valszeg egy életre összeköt.Ne adjatok több pénzt, amit meg kidobtatok rájuk,legyen a tanulópénz.
2012. jún. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős a történet:((

Vedd tanulópénznek, mert ezektől nem kapsz vissza semmit, de ez volt az utolsó! Kapsz hideget, meleget - de nem kell többet reszketni, ha megszólal a telefon, hogy mit akar már kérni.

Az anyós engem kiröhög, mert aprólékból főzök levest, ő szegény, de nem eszik szart - mondja. 42 éves kora óta nem dolgozik, mindent sumákol, az internettől az órák buherálásáig. Most szüksége lett volna egy nagyobb összegre, nem adtunk, mondtuk, menjen el dolgozni. Felhúzta az orrát, lehordott engem mindennek. De hála égnek, 3 hete nem jelentkezik. Csak a pénz kellett neki, az unokáját le sem izélte. Most csend és béke van azóta. De reszketek, mert ez vihar előtti csend. Szerintem egyszer és mindenkorra mondd meg, hogy NEM! És még nekik jövedelmük is van. Pofátlanság.

2012. jún. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Akkor jöttek el hozzánk először, csak azért, hogy lehúzzanak, nem voltam otthon, így mire hazaértem már nem volt meg a pènz. Nem fogom tanulópénznek venni. Facebookon írtam is, neki, hogy nem volt korrekt, hogy eljött a lakásomba, hogy nem voltam otthon, a párom még (mivel a szülei) túl könnyen megfűzték. Volt egy ember, akit a barátomnak hittem, 50000 ftot kért, 3 hét múlva még letörölt mindenhonnan netről, és telefonon is elérhetetlen lett, elmentem hozzá, anyukája ismert, így beengedett, mondtam neki, hogy ha 2 percen belül nincs meg a pénz, elviszem az értékét. Így lett egy 60000 ftos LED TV_m, és egy 30000es HIFIm. A tv-t úgyis az én pénzemből vette. Apóséknál is van 2 nem olcsó laptop, LCD monitor a számítógéphez, stb, ilyenekre mindig telik. (Nekem egy tök régi laptopom van, 9 éves szegény már.)
2012. jún. 8. 15:16
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Önbíráskodást, bűncselekményt azért ne kövess el, mert az igazságszolgáltatással is meggyűlhet a bajod.Ha feljelentene a koma, hogy eltulajdonítottad az értékeit, de mondjuk írás nincs arról, hogy kölcsön adtál Neki, akkor bajba is kerülhetnél. És a mai világban, ahol nem működik a becsületszó, mert nem ítélnek el senkit hazudozás miatt, meg kell tanulni az önvédelmet: NEM ADOK. Mondjuk a pároddal is beszélj, hogy szülei ide, vagy oda, ne játssza az irgalmas szamaritánust!
2012. jún. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!