Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Végrendeletben örököltem...

Végrendeletben örököltem pénzt, ami szerintem nem csak engem illet. A férjemnek van beleszólása, hogy mire költöm?

Figyelt kérdés

Nagymamám elhunyt. Végrendeletében mindent rám hagyott de úgy érzem jogosnak, hogy egyenlő arányban megosztom a testvéreimmel.

A végrendeletet nagymamám nagyon régen írta azért, mert akkor még csak én voltam nagykorú. De a testvéreim ugyanúgy szerették, látogatták, gondozták, nem amiatt akarta kizárni őket mert így jogos, hanem mert amikor a égrendeletet írta így lett volna praktikus.


A férjem szerint viszont nem szabad jótékonykodni, rám hagyta, esetleg valamennyit adjak a testvéreimnek de nem harmadoljunk.


Nektek mi a véleményetek?


2012. jún. 10. 08:47
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Jótett helyébe jót várj, én biztosan elharmadolnám. A saját lelkiismeretemmel sem tudnék elszámolni, ha csak valami alamizsnát odadobnék. Mert a leírásodból úgy tűnik, hogy a testvéreid is jó emberek, és jóban is vagytok. Kár lenne pénz miatt összeveszni, és "eladni a lelkedet" némi örökségért cserébe. Harmadoljatok, mindenki jól jár.
2012. jún. 10. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha ugyanúgy szerették, látogatták és gondozták, akkor én harmadolnám, így az igazságos.
2012. jún. 10. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
96%

Nem irigyellek! A pénz természetesen a tied és te döntesz róla. Igazad van, ha osztozkodni akarsz, én is azt tenném. De sajnos borítékolható a vita.:-(

A férjednek ebbe nincs beleszólása, ez nem az ő pénze és nem közös szerzemény. Ha úgy érzed,megilleti őket az egyenlő rész, akkor add oda. Ezt a férjednek is meg kell értenie. Ha problémázik, kérdezd meg tőle, hogy ha az ő örökségéről és testvéreiről lenne szó, akkor velük is így bánna-e.

2012. jún. 10. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
23%

Lehet, h a tesvéreidet meg kellene kérni, h támadják meg a végrendeletet.

Ugyanis házasság alatt jutottál a pénzhez, tehát, ha válásra kerülne a sor, akkor az osztódik 2 felé. Viszont a tesóid megtámadva a végrendeletet megkaphátják az egyenlő részeket, anélkül, h a férjednek lenne beleszólása.

2012. jún. 10. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
93%
Az örökség különvagyon, így jogilag se szólhat bele, hogy mihez kezdesz vele.
2012. jún. 10. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
92%
Nem kell a végrendeletet megtámadni, az örökséged csak a tied. A férjednek törvény szerint nincs beleszólása.
2012. jún. 10. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Az örökség a tied.

Te döntesz róla.

2012. jún. 10. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
A köteles részt minden féle képpen odaadnám belőle, de ha harmadolnátok, az lenne a normális hozzáállás.
2012. jún. 10. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Részvétem!

Én mindenképp osztoznék egyenlően, és ez nem jótékonykodás!

Gondold át a testvéreidről van szó a családról egy vérből vagytok. kérdezd meg a férjedet, hogy neki mi számít a pénz vagy a család? Ami a legfontosabb az elhunyt akarata, hisz egyformán szeretett mindenkit.

2012. jún. 10. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jól fog esni a testvéreidnek hogy gondolsz rájuk. Jó ember vagy!
2012. jún. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!