Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám jó irányba...

Hogyan tudnám jó irányba terelni a húgomat? 14 évesen az apjától lop cigit, csavarog, és még kitudja.

Figyelt kérdés

A húgom 14 éves múlt, most megy gimnáziumba. Az utóbbi pár hónapban nagyon megváltozott. Cigizik-titokban, csavarog, hazudik, egyébként az apjától lopja a cigit. Vagdosott kezű 18-20 éves fiúkkal barátkozik, akiknek egy témájuk van, miszerint "hogy megsz.pattam a kisrib.ncot, jól megb.sztam a pics.ját stb". A testvérem ezeken jót nevet, nem fogja fel ezeknek a súlyát. A barátnői, osztálytársai szinte már mind szexeltek, sőt, egyéjszakás kalandjuk is volt. (A húgom szerintem még szűz, ebben biztos vagyok.) Édesanyánknak folyton hazudik, arról, hogy hol volt, kivel volt, mit csinált. Elfelejt hazamenni, 8 óra helyett 10-11-re megy haza, a telefonját kikapcsolja, és még ő van felháborodva.


Én már különélek, és próbálok nem ítélkezni, hegyibeszédet tartani neki, mert így legalább valamennyire belelátok az életébe. Az apja folyamatosan dolgozik, és azt látom, hogy nem is figyel rá, nem beszélget vele, mintha nem érdekelné. Édesanyánk is folyton dolgozik, és egy nyugodt perce sincsen, mert megállás nélkül a húgom miatt aggódik. Nem fogom hagyni, hogy tönkretegye őt, az éppen lázadó kamaszkorszakával. De ha olyat mondok, ami nem tetszik neki, akkor nekem sem fogja elmondani, hogy miket csinál/miért csinálja.


Mit tehetnék, hogy megváltozzon? Hogyan tudnám jobb belátásra bírni?



2012. jún. 12. 11:08
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Csináljatok neki programokat, adjatok neki feladatokat, és büntessétek szobafogsággal.
2012. jún. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mint ahogy te is irtad lázadó kamaszkor! Nem tudsz semmit se csinálni mert hiába akarsz jót ö ezt birálatként fogja megélni és csak mégjobban elzárkozik! Nem tudsz mást csinálni mint "hegyibeszédet" tartani! Minden mással csak ellenkezést és dühödt fogsz kiváltani! Ki kell hogy nője tanácsokat adhatsz neki flegmatikusan mint pl felölem cigiz de marha sok pénz ráfog menni és még káros az egészségre is. Én pl mondtam öcsémnek is hogy azt csinál amit akar de én már bánom hogy rászoktam! Nem is dohányzik! Azaz kocabagos lett! vagy pl a Sex az marah jo de ha teherbe esik fiatalona kkor bucsut mondhat a buliknak meg a haverokank mert a gyerekre kell majd figyelni stb stb!
2012. jún. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Nem tudsz semmit tenni, ne próbáld semmiről lebeszélni mert annál rosszabb. Kamaszkorban van és ez egy ilyen időszak, valószínűleg te is ilyen voltál, vagy legalábbis egy kicsit. Az jó dolog ha próbálsz neki programokat csinálni!! Pl.: menjetek el együtt moziba, itt lesz a nyár ha külön élsz tőle hívd el magadhoz, vasald ki a haját, fesd ki a körmét, menjetek el vásárolni, főzzetek együtt vmit stb. ami most érdekli őt. Én 21 vagyok én is külön élek, a hugom 8.-os és ő is lázad. Ilyen közös együttlétekkel próbálom őt én is magamhoz "kötni" és jó példát mutatni. Ráadásul: A kishugiknak általában a nővérük a példakép! (még ha az ellenkezőjét állítják és csinálják, akkor is!) EGyüttérzek veled. Hajrá, nekem ezek a dolgok beváltak!
2012. jún. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
figyelj 18 éves vagyok már nem lakok otthon 1 éve és anyum meg apum mindig dolgoznak a hugom 13.5 éves engem ő üldözött el otthonról folyton alámrakott anyuéknál összeretkelte a lakást amit kitakaritottam elindítottam a mosógépet és felcsavarta 90 fokra mikor teregettem csak néztem felhordta a 20 év körüli faszikat nem bírtam anyuék előtt kis ártatlan nem bírtam elköltöztem hála istennek van 1 lakásom ami a sajátom és van munkahelyem is most anyuéktól lopja a pénzt cigizik hazudozik hogy a barátnőénél alszik aztán közbe kuplerájba járnak meg a pasikhoz gázozik is mikor 1x rajtakaptam jól megvertem meg a kocsmából a hajánál fogva rángattam haza és ezért is én voltam a rossz már nem érdekel bele fáradtam szörnyűek ezek a mai 12-13 évesek....
2012. jún. 12. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Úristen! Most az én húgomat írtad le? :D

Komolyan az enyém is ilyen. Csak az enyém drogozik,anyáék előtt a kis szende kislány,azt én vagyok leb@szva mindenért!

Én már tartottam neki hegyibeszédet,semmi hatása nem volt,én még itt lakok,mert csak 16 vagyok,húgom 14,de én már most nem bírom ezt,kikészít,idegi roncs lettem miattuk.

Semmit nem tehetsz,habár 1-szer megpróbálnám a hegyibeszédet,hátha bejön!Elmondanám neki,hogy 1 év múlva gyereket akarsz vagy mi? Az utcát fogod söpörni,vagy valami ilyet mondj neki,ami hátha elrettenti! Hívd el moziba vagy valami jó kis helyre és valahogy dobd fel ezt a témát!

Sok sikert! Majd írd meg lécci,hogy mi lett,avagy mit tettél! :)

2012. jún. 19. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!