Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyenkor ki örököl?

Ilyenkor ki örököl?

Figyelt kérdés

Tegyük fel van egy pàrom,akinek van egy hàza vagy egy kocsija,mindegy.Együtt élek vele,de nem vagyunk hàzasok.Terhes lennék tőle,mondjuk 7-8 hönapos és ő sajnos meghal.Ki örököl ilyenkor?Örokölhet a leendő gyerek,vagy minden a szülőké lesz?

Ha monjuk még nincs apasàgi nyilatkozat a halàleset előtt,akkor ki lesz a gyerek apja?



2012. júl. 3. 17:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
70%
A gyerek örököl, ha élve születik. Márha van apasági nyilatkozat. Ha nincs, akkor késő bánat, hivatalosan nincs gyereke, így a szüleié lesz minden.
2012. júl. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Sztem eleg nehez bizonyitani, hogy ö az apa, bar lehet, hogy boncolassal lehet (?)... A hiressegek pletykarovatban hallani ilyenekröl (vagy ezt allitokrol), es ha jol emlekszem, ott a gyermeket nem ismerik el, tehat nem örököl.
2012. júl. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Húha,mi készül itt...?

A gyereknek papíron nem lesz apja, az anyja nevére kerül.

Ha nem is éltek együtt,tehát bizonyíthatóan nem közös vagyon a ház,meg a kocsi,akkor a kismama nem örököl, a szülők jóindulatán múlhat,hogy kap e valamit.

2012. júl. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ja, es ha azon gondolkodsz, elteszed lab alol, vagy 90-en felüli partnert keresel...stb: azt hiszem, csak 18 eves koraban kapja meg a gyermeked. :DDD

(csak vicc volt)

Hallottam egy teveadasban egy emberröl, aki igy volt nagyobb összeg örököse, akiböl sok-sok hazat vehetett volna, de utcan elt vagy mi.

2.

2012. júl. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Ez szörnyű.Unokatesómról van szó.Pàrja nemrég halt meg autöbalesetben.Az apasàgival úgy voltak,hogy ràér még pàr hétig,sajnos nem úgy alakkult.A vőlegényé volt minden,vagyis ő mindig is közösnek gondolta a vagyonàt unokahugommal.A fiú szülei ki akarjàk rakni onnan a terhes lànyt,hogy odadajàk a fiú nővérének.Unokahugom meg teljesen kivan,amiért a leendő kislànyukat kisemmizik a "nagyszülők".
2012. júl. 3. 17:52
 6/13 anonim ***** válasza:
86%

JOGILAG a szülök örökölnek ilyenkor, az élettárs meg a gyerek (ha nem igazolható, hogy a meghalt férfié) sajnos nem.

Viszont megvan a véleményem a nagyszülökröl, ha ilyenre képesek.

Mellékesen ez megint érv a házasság MELLETT, most meglenne legalább az anyagi biztonságuk a nagy veszteség mellett.

2012. júl. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ez furcsa. "Tegyük fel...", aztan meg a folytatas, hogy az uncsitesod. Kamuszagu.

2.

2012. júl. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Most màr minden kamuszagú.

Először nem akartam kiırni,mert tudom,hogy a fiú nővére szokott gyk-zni,és nem akartam belőle balhét.De màr nem érdekel,legalàbb làtnà,hogy màsoknak mi a véleménye a szemétkedésükről.

2012. júl. 3. 18:10
 9/13 anonim ***** válasza:
Ez ugyan nem mentség,de igen jó kapcsolat lehett a fiú,a kismama és a nagyszülők között,ha így fogadják a kisunokát.
2012. júl. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
77%

A lány forduljon ügyvédhez egy egyszerű dns vizsgálattal bizonyítható az apa kiléte, de igazság szerint apasági nyilatkozatnál mindegy ki a biológiai apa minden jog és kötelezettség azé aki hivatalosan elvállalja az apaságot,

a gyerek még nem született meg így jogi értelemben szerintem a baba még nem létezik.

így mikor meghalt az apa egyetlen törvényes örökösei a nagyszülők voltak, utólag lehet e csinálni valamit hát nem hiszem.

2012. júl. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!