Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek 5 év haragtartás...

Szerintetek 5 év haragtartás után felvehetik egymással a kapcsolatot a rokonok?

Figyelt kérdés
Régen gyakran összejártunk a távolabbi rokonainkkal, nyaraltunk egymásnál, stb. 5 éve viszont nagyon összevesztünk és azóta egyáltalán nem tartjuk a kapcsolatot. Szerintetek még kibékülhetünk? Milyen tapasztalaitok vannak ezzel kapcsolatban? (Nem az én családom haragszik)
2012. júl. 5. 00:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Akár 50 év haragtartás után is mód van békülésre... mindösszesen azt kell felismerni hozzá, hogy a harag meg a büszkeség pokoli rossz tanácsadó...
2012. júl. 5. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Anyám 20 éve nem beszélt a még kamaszkorában külföldre költözött apjával, pedig nem is vele, hanem a második feleségével veszett össze. Különbözò okok miatt velűk nem is bèkülnénk.

A nagybátyámékkal sem beszéltűnk sokág, 7 éve apám temetésén "békültünk ki", most évente, kétévente találkozunk, de csak a mamám kedvéért. Én a nagy családi összeborulásokban nem hiszek.

2012. júl. 5. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell "nagyon összeborulni", elég, ha az, aki hibázott (és ez az esetek 90%-ban mindkét fél, egy konfliktushoz is 2 fél kell általában) az belátja, hogy miben hibázott. Szóval egy szemléletváltozás kell hozzá, hogy amíg addig mindkét fél azzal van elfoglalva, hogy a MÁSIK miben hibázott, onnantól azon kell gondolkodni, hogy ő maga mit rontott el...
2012. júl. 5. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
35%
21 év után "békültem" ki Édesapámmal. Miután elváltak, újranősült, lett másik gyereke is, már nem volt rám kíváncsi. Akárhányszor mentem meglátogatni, mindig elzavart hidegvérrel, hogy neki már új családja van, nem kíváncsi rá, hagyjam őt békén. Majd beleőrültem. Miután másodszor is elvált, és egyedül maradt betegen, fölkeresett engem, és én megbocsájtotta, mert ő az Édesapám! 21 év után is. Bár sokáig azt mondtam, hogy ha majd ő fog engem keresni, akkor ugyanolyan hidegvérrel fogom őt elküldeni, ahogyan ő tette velem, de nem voltam rá képes. Már nem számít mi volt, megbocsájtottam, és nem is hánytorgatom neki a múltat.
2012. júl. 5. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
57%
Milyen tapasztalatom van? Velem csak egyszer lehet összeveszni. Nem békélek meg.
2012. júl. 5. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát attól függ. Én pl. nem fogadnám tártkarokkal a 6 éve velem nem beszélő unokahúgomat. Azért nem beszél velem, mert nem mentem el az anyja temetésére. Azt se tudtam, hogy meghalt. 300 kilométerre lakok tőlük, se egy telefon, azt se mondták, hogy fapapucs. Amint meg tudtam részvétet nyilvánítottam, de azóta sem áll velem szóba. Na most akkor én mit erőltessem? Ha meg majd jön ennyi év után, akkor meg úgy leszek vele, hagyjon engem békén, nekem ilyen rokonra nincs szükségem. Még hogy én vagyok a paraszt szemét, mikor arról sem tudtam, hogy temetés van...
2012. júl. 5. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Apukám kereken tíz évig nem beszélt a testvérekkel,a többiek sem egymással. Aztán az egyik testvér halála hozta őket újra össze. A kiváltó ok már rég elmúlt,arról nem is beszélnek,de jó lett a viszony, rendszeresen tartják a kapcsolatot telefonon és egyre gyakrabban mennek egymáshoz,aminek én szívből örülök.
2012. júl. 5. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
46%
A békülésre mindig nyitva áll az út. 5 év múlva, de akár 50 év múlva. Kellő alázattal, sok szeretettel, megbeszéléssel lehet. Ha elismeritek miben hibáztatok (biztosan mindkét fél hibázott valamiben), tanultok belőle, akkor lehet.
2012. júl. 5. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
07:46 Nagyon szépen megfogalmaztad! Én is így gondolom, ezért is bocsájtottam meg Édesapámnak azt a 21 évet, ami alatt nem volt rám kíváncsi.
2012. júl. 5. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!