Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak szerintem van gond a...

Csak szerintem van gond a párom tesójával? Totál elment az esze.

Figyelt kérdés

Együtt lakunk a párom anyukájával és öccsével!

19 éves a fiú és egyszerüen nem normális!

csak sorolok pár példát :

-késeket rejteget mindenhova,ma is találtam egyet,miután majdnem beleültem!!!

-hetekig nem fürdik,fogat sem most

-napokig nem alszik,eszik

-de van olyan is,hogy órákig csak egy mozdulatot végez (pl karemelgetés,mintha mutatna valamerreÖ

-magában beszél

.agressziv

-ma is az utcán szédelgett,egy rövidnadrágba,papucs ,poló nélkül

-enni ,inni nem tud rendesen,de még a wc-t sem tudja lehúzni maga után

-iskolába nem jár,be se fejezte az iskolát,,nem dolgozik,mindenhol csak koszt és mocskot hagy maga után


És ezek után nem érti Anyósom,aki egy tündéri asszony,hogy miről beszélek,mikor orvost vagy épp a pszichiátriát emlegetem!

mindig várja,h megjavuljon és mindig bevédi ,mikor mi lépni akarunk a hülyeségeivel szemben!

az a baj,h már a mi kapcsolatunkat is felörli,mert minden nap van valami amivel fel idegesit minket!

számtalanszor megpróbáltam már beszélni velük,de mintha meg se hallanák!söt tudomást se vesznek a problémáról!


Ma úgy döntöttem elköltözöm,nem óhajtom tönkre tenni az életemet egy ilyen miatt!


2012. júl. 11. 20:33
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Kis paranoid beütése van, az biztos. Pszichológusra lenne szüksége.
2012. júl. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
helyesen tetted.. de anyóssal kár vitatkozni.. mert akármilyen aranyos vagy te egy idegen vagy ő meg anyuci pici fia
2012. júl. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Súlyos, én azt javaslom menekülj. Álomvilágban élő mama egy debil öcsikével... mesés.
2012. júl. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az anyukája pontosan tudja, hogy a fiának súlyos gondjai vannak, de nem tud ezzel szembesülni és maga előtt is letagadja. Valószínűleg fél attól, hogy mi lesz a fiával, ha bekerül a pszichiátriára, hiszen a köztudatban az egy borzalmas hely, ahova elzárják a világ elől az őrülteket és ahonnan soha senki ki nem kerül. Ha szereted őket egyébként, akkor én a helyedben úgy oldanám ezt meg, hogy megbeszélnék egy időpontot egy pszichiáterrel ahova elvinném az anyóst hogy magyarázza el neki, mi fog történni és hogy a fiának is jobb lesz az élete ha rendbe hozzák.
2012. júl. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
76%

Kezet foghatna a húgommal egy az egyben ilyen. Mi ketten tartjuk el őt édesanyámmal, mert apám elhagyott minket évekkel ezelőtt, akkor anyám sokáig egyedül tartott el minket mert még én is tanultam, de igyekeztem munkát vállalni suli mellett hogy legalább könnyebb legyen anyám helyzete. Húgom dolgozott diákként rendesen beleadott pénzt a családi kasszába önszántából mert mi csak havonta 10 ezret kértünk tőle. De ő többet adott. Most hogy nekem is rendes állásom van jobban állunk anyagilag, de a húgom azóta tojik mindenre rá. Ő sem fürdik rendesen most is 3 napja nem fürdött bűzlik mint egy disznó, a haja összevissza áll neki mert zsíros mint állat azt is 2-3 hetente ha megmossa, barátai már nincsenek neki vagy is vannak de már hanyagolják. Húgom elkezdett szakmát tanulni de abbahagyta mert őt nem érdekli meg pihenni szeretett volna érettségi után. Mi mondtuk neki hogy jó oké kap 3 hónapot hogy pihenjen meg keressen új képzést magának amit még most sem hajlandó pedig lenne neki. Sőt lenne egy neki való tanfolyam és még munkát is tudnék szerezni neki. A barátnőmmel még nem költöztünk össze mert anyámat nem szeretném egyedül hagyni két háztartást fenntartani meg nem tudok. Barátnőm egyetemen van diákként tud csak dolgozni és nem nagyon tudna beszállni az anyagiakba azt meg nem szeretném ha ez miatt otthagyná a sulit. A húgommal még az a baj hogy enni se nagyon akar, de néha rájön a zabagép és akkor 2 napi kajánkat is képes eltüntetni durván 1 nap alatt, a szobája egy ólnak felel meg, itthoni munkába semmit nem segít be és mi csak vakarjuk a fejünket hogy mi legyen. Pedig inteligens szép csaj volt de teljesen elhanyagolta magát az elmúlt félévben szinte már undorodnak tőle. Utcára még kimegy de nem sűrűn. Barátnőm is próbált vele beszélni esélytelen volt, pszichológussal is beszéltem erről hogy mit javasol, de mivel nagykorú nem kényszeríthetjük őt kezelésre egészen addig ameddig nem lesz közveszélyes. És itt az a baj hogy nem tudunk rá hatni sehogyan sem. Ugyan ez lehet nálatok is, lemerem fogadni. Pszichológushoz vagy pszichiáterhez nem kényszeríthetitek mert nagykorú vannak jogai, csak akkor ha már közveszélyes de azt bizonyítani kell. Esetleg ha az egészségi állapota elég rossz akkor talán lehet rajta segíteni ha a TB-jét fizeti valaki. Én húgomnál belehetett volna vetni egy módszert hogyha egészségi baja van akkor orvoshoz parancsolni mert ő ezektől fél ugyan, és utána az orvos már tudta volna kezelni a továbbiakban de sajnos nem vette be amit mondtunk neki, és nem tudjuk kényszeríteni. emellett a húgomnak totálisan nagy szerelmi bánata van mert folyton a volt párján jár az esze és néha a szobájába zárkózik bőg, meg a barátja nevét ordibálja meg nem egyszer kaptam már rajta hogy aa barátja képét nagyban kinyomtatta és arra masztizik, azt meg mondanom sem kell hogy már csúnya is mert a lábát sem borotválja már jó vastag a szőre meg kb semmiét sem így esélytelen lenne neki bármiféle kapcsolatra.

Elnézést hogy ezzel untattalak de remélem kicsit megnyugodsz azon hogy nem ti vagytok egyedül ebbe a helyzetben. A lényeg az hogy valahogy az anyósodat kéne ráébresztened arra hogy gáz van, de az is csak akkor lehet ha ő maga döbben rá hogy gond van.

2012. júl. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Ő nem az "elment az esze", hanem az orvosi eset kategória. Kezelésre van szüksége.
2012. júl. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
nem lehet, hogy autista?
2012. júl. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

az a baj,h mindenki tisztában van a dologgal,de mindig csak halogatják ,hogy felhivják a szociális munkást,aki ugyan már volt itt kinnt,de semmit sem segitett!

most is mondta a párom,h holnap után hivni fogja,de mindig csak majd majd majd...nekem ebből már elegem van,és tényleg lelépek innen,mert érzem,h lassan nekem lesz szükségem orvosra!

utolsó nem untattál..."örülök",hogy nem csak én vagyok ilyen helyzetben

2012. júl. 11. 21:18
 9/26 A kérdező kommentje:

hát én már a skizofréniától az elmebajig mindenre gondoltam!

de nem tudom ,hogy autista lenne

2012. júl. 11. 21:20
 10/26 A kérdező kommentje:
de az autizmusnak már gyerekkorban jelentkeznie kellett volna,de itt az elmúlt években jelentkezett
2012. júl. 11. 21:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!