Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan beszélhetnénk a 17...

Hogyan beszélhetnénk a 17 éves öcsémmel? Elviselhetetlen

Figyelt kérdés

Nála minden az ivásról, cigizésről, dugásról és bulizásról szól. Anyám egyedül neveli őt és a hugomat (én már elköltöztem). 7 éves volt mikor apánk meghalt és szerintem nem tudja, hogy igazából hogy viselkedik egy férfi. Anyám néha felhív, hogy menjek át mert már elege van és beszélgetni akar velem. Már nem használnak a pofonok és a büntetés is felesleges. Egyszer nagyon durván beszélt anyámmal és kapott tőlem egy nagy nyakast és akkor visszavett egy kicsit. Mindig visszabeszél, tiszteletlen, nem viselkedik sehol, ahova belép ott nem marad egyben semmi, nem tiszteli mások dolgait és szerintem ő azt hiszi, hogy ez így jó. Van hogy full részegen hazamászik de olyankor még ránézni se lehet mert egyből elkezd veszekedni, felmegy a szobájába és alszik másnap meg nem lehet hozzászólni. Ha kérnek tőle valamit néha szó nélkül megcsinálja, néha meg elkezd kiabálni és elmegy otthonról. Suliban is visszapofázik a tanároknak, nem azt csinálja amit kell, lóg, nem tanul és nem is érdekli a jövője... tavaly megbukott és pótvizsgázni se ment.

Rendes gyerek lenne ha nem inna és szívna, egyszer tudtam vele beszélni és azt mondta, hogy ő igazából nem akar így viselkedni az anyjával és nem akar rossz lenni csak ő is tartozni akar valahova, mondtam hogy ezt máshogy is meg lehetne oldani, de pár hét után ugyanolyan volt. Egy nagy senki lesz belőle ha így folytatja vagy a sitten fog rohadni, ha egyáltalán élni fog még 30 évesen. MÉG nem függő és nem is szeretném, hogy az legyen. Én sem voltam szent és ennyi idősen én is ittam meg ilyenek de mindig tudtam, hogy hol a határ, nem úgy mint ő.

Egy jó erős beszélgetésre lenne szüksége, csak már nem akar beszélgetni. Hogyan tudnánk felnyitni a szemét?


2012. júl. 14. 16:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy pszichológus segíthetne
2012. júl. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is hasonló a helyzet a húgommal. 16 éves folyton részegen jön haza bulikból, itthon mindenki előtt dohányzik, anyámék már nem bírnak vele, nevelőapám már azzal fenyegeti hogy kitagadja a családból, pedig neki ő a vér szerinti apja, magyarul féltesók vagyunk. Nevelőapám már elvesztette a fonalat elment a türelme mondta hogy őt nem érdekli amint nagykorú lesz és abbahagyta az iskolát keressen munkát tartsa el magát és éljen ahogyan akar. Én beszéltem erről apámmal mert még tartom vele a kapcsolatot ő mondta hogy beszélne vele mert tudna rá hatni, de nem ismeri meg ő nem szól bele a dolgokba. Én sem tudok rá hatni, egyedül a barátnőm anyukája aki pszichológus ő már beszélt vele persze nem tudja a húgom hogy kivel is beszélt, de ő annyit mond hogy érzelmi problémája van elég súlyos. Ugyan akkor depressziós tünetei is vannak de ez egy beszélgetésből még nem lehet megállapítani. Egyszer elfogjuk vinni őt szakrendelésre mivel még kiskorú rá lehet kényszeríteni csak nem bírunk vele mert sosincs itthon szinte csak kajálni meg aludni jár haza. Sajnos ez van én is kétségbe vagyok esve, szívem szerint megverném hogy végre tisztelje a szüleit, de én lányt nem bántok, meg nem is tudnám bántani. Ez van valahogy hatni kell rá, szakember segítsége is kell.
2012. júl. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet hogy drogozik? mert attól is viselkedhet így
2012. júl. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Kimondjuk a pszichológus szót és már le is lép.


Remélem nem drogozik, egyszer elmondta nekem, hogy kipróbálta...

2012. júl. 14. 18:05
 5/12 anonim ***** válasza:
74%
Lehet nem kapott elég szeretet.
2012. júl. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
46%

Hát gáz a gyerek! 17 évesen már kipróbálta? Nekem mai napig nem jutna eszembe! És a viselkedése hasonlít egy drogosra.

Magatokba kell eldönteni, hogy mit akartok. Ha hiszitek, hogy a verés megoldás, akkor ott van mint lehetőség. Én nem nagyon hiszek benne, de volt ismerős, akit az apja már szégyellt, hogy 16 évesen hullarészegen az árokba, és úgy szóltak neki, hogy csináljon valamit a fiával, mert ha detoxba kerül, elviszik. Az apja nem tudott rá hatni, ugyan úgy ivott, aztán egyszer megtudta az apja hogy hol van, értement és hazarángatta, otthon meg elverte. Bár ez nemtudom hány éve volt, de azóta se láttam úgy berugva a srácot. Mesélték, hogy nadrágszíjjal verte el, meg a talpát is elverte a légycsapóval. Mondom,én nem vagyok ennek a híve, meg már nem is azt a világot éljük, hogy el lehet verni a gyereket. Hála Istennek.

A másik, hogy nem engeditek ki. Iskolába kísérni, otthon ajtót zárni, kulcsot zsebre. (gondolom panel ház) Esetleg pszichológust kellene hívni. Egy magán pszichológus szerintem kimegy. És hátha megfejti, hogy mi a tesód baja. Lehet lelki eredetű(mint pl az apa halála, családi szigor) vagy lehet amolyan közösségi, hogy ha a fél osztály cigizik meg iszik, akkor én is. Nos ezt talán könnyebb kezelni. Ha megvonjátok tőle az internetet, TV-t, bulit, és megmondjátok, hogy akkor kapja vissza, ha emberi módon viselkedik, akkor célravezető lehet. Ahogy írtad, te vagy a nagy tesó, rád próbálhatna hasonlítani. Te ne bántsd, inkább az anyja. Mert ahogy látom, az ő kapcsolatukon már ez nem ront sokat. Próbálj meg foglalkozni vele, értesd meg, hogy az élet nem csak a cigiről, piáról, szexről szól, hanem gondolkodnia is kéne. Honnan van pénze? Gondolom nem ingyen iszik, cigizik. Meg kell vonni tőle. Te esetleg menj egyszer-kétszer utána, ha elmegy buliba, próbálj meg beilleszkedni, és elvegyülni, megláthatod a barátait, hogy mit csinál.

Próbálj meg vele foglalkozni, beszélgetni, kipanaszkodhassa magát, és te ne nagyon bántsd, mert akkor még jobban elzárkózik. Ha lebukik egyszer-kétszer, hogy mit csinál, akkor beszéld meg vele, hogy miért kellett, és ha nem hajlandó beszélni, akkor próbálj meg hatni rá, és ha sehogy nem megy, akkor szólj anyukádnak. Anyukád milyen keményem fogja? nem engedi nagyon el? Ha valaki, akkor ő ha elveri, az sokkal rosszabb neki lelkileg is, mint ha te tennéd. Meg kell mutassa neki anyukád, hogy ha nem ért a szóból, akkor más módszerekhez kell nyúlni. Pl a talpverés nagyon megalázó, fájdalmas. De a lehető legtovább próbáljátok szép szóval jobb belátásra bírni, mert ha úgy kezditek, hogy hol voltál megint és pofánvágod, akkor még jobban távolodni fog tőletek, mert úgy érzi, hogy csak nyűg. De ha beszélgettek vele, próbáltok hatni rá, akkor tudni fogja, hogy törődtök vele, és ő kiakasztó.

És azt se felejtsétek, hogy ,,Aki korpa közé keveredik, megeszik a disznók." lehet itt is erről van szó. Rossz társaságba került, és próbál azonosulni hozzájuk.

Apukátok mibe halt meg? Mert ez is sokat tesz, ha hirtelen elveszíti se jó, de ha hosszúszemvedés után, és még a halálát is végignézni okozhat akkora traumát, amit nem bír feldolgozni.

Te hány éves vagy?

Sok sikert, írj a fejleményekről, mi lesz az öcsivel.

2012. júl. 15. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Hát ja, gáz. 16 évesen próbálta ki. Nem segít a verés és szerintem nem is jó ötlet de azért 1-2 pofon néha kell amikor nem számít rá. Anyámtól is szokott néha kapni, de már nem tudja olyan keményen fogni mert már ki van készülve ettől a gyerektől. Azzal, hogy elmegy iskolába nincs gond mert ha megunja akkor szól valamelyik tanárnak hogy nem érzi jól magát és hazaengedik (az utóbbi időben már nem vették be) vagy csak simán eltűnik. Anyám hiába tiltja el őt dolgoktól, úgyis talál valami mást vagy kitalál valamit, hogy hogy juthatna hozzá. Az ajtózárás jó ötlet de nem tudom, hogy van-e saját kulcsa vagy mit találna ki, hogy lelépjen. De azért kipróbálhatjuk.

Szerintem pénze onnan van, hogy néha kap pénzt suliba hogy vegyen magának kaját és azt elrakja, de szokott kapni szülinapjára is vagy amikor van valami, de az se zavarja ha más fizet. Az a baj, hogy először megszeretteti magát másokkal és utána elkezd így viselkedni.

Apám balesetben halt meg, vagyis túl élte de pár órával később meghalt. Biztos hogy nem szeretethiány. Gyerekkorában csak annyira volt rossz mint egy átlagos gyerek, lehet hogy csak később fogta fel hogy mennyit veszített?

22 vagyok

2012. júl. 15. 12:55
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem szabad pénzt hagyni nála, kaját vigyen otthonról, amit kap szülinap, stb azt meg rakjátok el, és tőletek kérjen ha kell valamire. Egy idő után nem fognak neki fizetni.

Nem volt nagyon apás, és az viselte meg? Lehet, hogy később jött rá, hogy mit veszített. Próbálj meg erről beszélni vele. Az meg ne legyen indok, hogy nem akar beszélgetni. Te ott vagy, én nem engeded el. Amit akartok megbeszélitek, és csak utána. Esetleg nem próbáltátok lekötni otthon? Mármint csinálj ezt, csinálj azt, addig nem mehetsz el. Vagy mit szeret csinálni? Amit otthon is lehet. Barátait ismeritek? Próbáljatok beszélni velük, mondjátok tesódnak, hogy ha nem ad lejjebb összeugrasszátok őket. Nem szép dolog, de ha már nem tudtok mit tenni.

Ha már nem tudtok más megoldást, akkor marad az ajtózárás. De próbáljátok meg feldobni valamivel, ne unatkozzon, hallgassatok zenét, nézzetek filmet, menjetek valahova, de lehet, hogy maga az apai szeretet hiányzott neki, hogy valaki játsszon vele, megcsikizze, rászóljon. Ezeket már bepótolni nem lehet, de javítani talán. Nevelőapátok van/volt? Az iskolába meg szóljatok, hogy ne engedjék el, mert megjátssza. Ha elszökik, akkor meg megérdemel egy alapos fegyelmezést.

A pofon meg nem jó ötlet, mert attól lelkileg könnyebben sérül, és alapból a fejet nem szabad ütni. Csak véletlen úgy fordul, és szembekapod, vagy betörik az orra, szája, nagyobb ütésnél beszakadhat a dobhártyája, nyakasnál úgyszintén belefordul, és a szeme is bánhatja. Elsőnek hülyén hangzik, de gondolj bele, neked milyen lenne azzal a tudatta, hogy véletlen kikapod a szemét, hát még neki fél szemmel. Persze lehet, hogy többet használ, ha odacsapnak, mint ha csak beszélnek, de akkor se a fejét.

2012. júl. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

Helló, ezek alapján nincs valami nagy bizalom köztetek. Tanácsként talán azt tudnám javasolni,hogy szerezd vissza az öcséd bizalmát, utána biztosan megnyílik, kezelhetőbb lesz. (Azért te,mert te írtál ez ügyben ide, ezek alapján gondolom te vagy az egyedüli,akit még érdekel,hogy mi lesz az öcséddel)

Ha otthon nem beszél a bajáról, gondjáról nagy valószínűséggel makacs, büszke ember lehet,aki egyedül próbálja megoldani a saját problémáit. Valószínűleg nem sikerült neki vmit megoldania, feladta, érdektelen lehet már minden felé (pl. jelen esetben a suli). Ne várd,hogy egy ilyen ember könnyen megnyílik, hisz azért nem mondja el,mert nagyon szégyellheti ezeket a problémákat, önbecsülése meg nem lehet valami sok, ha elbukottnak érzi magát. Siker élmény kell neki, adj neki kisebb feladatokat,amiket úgy véled,hogy szívesen megcsinálna, és siker érheti. Erősítened kell benne,hogy nem mondtatok le róla. Később amikor már picit jobban kötődik hozzád,nyugtasd meg,hogy van esélye még mindenre, ne adja fel. Egy fontos dolog ne,hogy mondjátok neki egy-egy vita alkalmával,hogy úgy se lesz belőled semmi, sitten kötsz ki stb..., "ez még meg is ölheti". Kérd ki a véleményét, te ezt hogy csinálnád? Ezzel tudod erősíteni az önbizalmát, mond,hogy te is megérdemled,hogy ....élj/boldog légy/barátaid legyenek stb. 22F

2012. júl. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Van valami fejlemény öcséddel?
2012. júl. 21. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!