Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van bárki, aki hasonló helyzet...

Van bárki, aki hasonló helyzetben van, vagy így érez?

Figyelt kérdés
18/L Az a helyzet, hogy nincs senki a családomon kívül, akivel elmehetnék strandra, moziba és még ilyen helyekre. Úgy érzem, hogy szörnyen ciki, hogy ennyi évesen is velük megyek ilyen helyekre, legszívesebben sehova se mennék velük, de akkor meg mindenből kimaradok. Még ha olyan helyre is megyek velük ahova családként szokás menni legszívesebben letagadnám őket, mindig olyan kínosan érzem magam velük, olyan elviselhetetlenül "gyerekesen" viselkednek, ha bármelyik kortársam családtagjait látom, azok úgymond "éretten" viselkednek.

2012. júl. 15. 15:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
hasonló helyzetben vagyok, azzal a különbséggel hogy mi nem rendezünk családi programokat.
2012. júl. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nekem sincsen senki...sőt mág családommmal se tudok, mert nincs autónk és 24 vagyok... :/
2012. júl. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Akkor összeállhatnánk így hárman...
2012. júl. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem inkább az a ciki, hogy szégyelled a családodat!

Én 27 évesen is szívesen megyek velük bárhova...

2012. júl. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem is sokkal "cikibb", hogy szégyelled a családodat..
2012. júl. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A korosztályod nagy része így érez, szégyelli a családját.

Próbálj meg ezen túllépni, nem égő velük lenni, minden bizonnyal nem is olyan gyerekesek mint ahogy te most gondolod. Valószínű akik felettem már kioktattak, hogy te vagy a ciki, hogy szégyelled őket, ennyi idősen ők se szívesen mentek a szülőkkel, tesóval sehova, mert égőnek érezték, én is így voltam ennyi idősen. Hallgass rám, élvezd a velük töltött időt, nem ciki, ha egy család összetartó, együtt mennek helyekre, ha együtt bohóckodnak... Ha nem változtatsz a gondolkodásodon, a hozzáállásodon, 10-15 év múlva, most el sem tudod képzelni, mennyire írígyelni fogod az olyan ismerőseidet, akik mesélik, hogy gyerek/fiatal korukban milyen összetartó családban éltek, mennyi közös programjuk volt, mellesleg hosszútávon is összetartóbb család az ilyen, mint amilyenről te írsz, hogy a gyerek széthúz, mert égő. Nem kioktatni akarlak, csak tapasztalatot írok, de érdemes megfogadnod.

2012. júl. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
73%
19 éves vagyok, én voltam az a hozzászóló, aki szerint ő sokkal cikibb, mint a családja. Soha nem volt a családom "égő" egy pillanatig sem. Szívesen mentem/megyek velük bárhova és jól érzem magamat velük. Ez hozzáállás kérdése, és a kérdező hozzáállása szánalmas.
2012. júl. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Barátokat, barátnőket kell szerezned, velük kéne eljárkálnod, nem a szüleiddel.
2012. júl. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A családod miatt legfeljebb csak azok fognak beszólni,akik irigyek,sz@rd le őket,menj velük nyugodtan.
2012. júl. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 valaki : ***** válasza:

A legjobb,amit ilyenkor tehetsz,hogy

1. Ha megértőek,megbeszéled velük,hogy ne égessenek.

2. Ha nem értik meg,vagy megbántódnának, csak próbálj hozzájuk asszimilálódni, és ha találkozol ismerőssel, ne úgy tegyél,mint akinek ez égő,hanem mintha teljesen természetes lenne. :) És hidd el sokkal jobb a gyerekesnek látszó család,mint egy tudós anyuka apuka, akik még wc-re se mennek el úgy,hogy a másik is otthon van... :)

Minden jót kívánok Neked :)

2012. júl. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!