Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi gyerektartásra számitha...

Mennyi gyerektartásra számithatok?

Figyelt kérdés

apuka külföldön dolgozik,1300 euro körül keres,azt meg ne irjatok legyszi h külföldröl nem vonjak le,mert jogifóumon olvastam h aAngilábol levonjak pl.

de levonni sem kell hanem utalja.

van még 2 kisgyereke plusszba,az anyuka otthon van velük.

tehat ez lenne a kérdés,h hány százalék jár/járna ilyen esetben,ha ő a családfenntartó az új csaladjaban.


2012. júl. 17. 08:54
 1/7 anonim ***** válasza:
14%
20% a fizetéséből, az mindegy hány gyerek van még. Ha legálisan dolgozik.
2012. júl. 17. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
De ehhez bíróságra kell menned, hogy megállapítsák a tartásdíjat...
2012. júl. 17. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%
Gyermektartási díjat max. a nettó fizetés 50%-ig lehet levonni bírósági határozat alapján.
2012. júl. 17. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Kétlem, hogy 75 ezer forintot fognak megállapítani, az kissé irreális lenne, az itt nálunk egy havi fizetés ugyebár. Az apa hivatkozhat arra, hogy még 2 gyereket kell eltartania, külföldön (ott magasabbak az árak), és kérheti a fix összeg megállapítását. Ha viszont nincs ellenvetése, számíthatsz a 20%-ra.
2012. júl. 17. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
50% a levonható legmagasabb összeg, ez 3 gyerekre oszlik el, ha jól értem, azaz 16,67% egy gyereknek. Külföldi fizetésnél azonban figyelembe vehetik a kinti, magasabb költségeket, amiket a munkavállalás érdekében az apának vállalnia kell, így lehet, hogy ilyenkor eltérnek ettől a gyakorlattól, és a gyerektartást az alapján határozzák meg, hogy itthon ugyanebben a munkakörben mennyi lenne a fizetése.
2012. júl. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
Az én exem is külföldön dolgozik, és így a keresete havonta 300-500.000 forint körül mozog átszámítva. Mégsem kapok max. 30.000 forintot és ez is a bíróság jóindulata volt, mert a bejelentett jövedelme a minimálbér volt, a többi pedig ellátmányként szerepelt (hiába kézhez kapta). Nézik azt is, hogy mi a reális összeg amit valójában egy gyerekre kell költeni. Attól, hogy a másik fél milliókat is keres, nem kaphatsz 20%-ot automatikusan. Illetve azt is hozzátenném, hogy van ahol megnézik, hogy a nevelő szülő mennyit fordít a gyerekre... Nagyon összetett! Az új családja sem nélkülözhet a régi miatt, se fordítva.
2012. júl. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem olyan 20-30 ezer Ft körül, mindent figyelembe véve, amiket egyesek már jól leírtak előttem. (Magasabb megélhetési költségek kinn, több eltartandó gyerek, na meg nem elfelejtve azt sem, hogy a gyerektartásnak nem kell MINDENT fedeznie, csak a költségek kb. felét egy gyerekre, hiszen neked is hozzá kell tenned kb. ugyanannyit.)


Mindent összevetve, és figyelembe véve a bírósági gyakorlatot, erre a 20-30 ezerre tippelek.

2012. júl. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!