Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lehet a párommal?

Mi lehet a párommal?

Figyelt kérdés
5,5 éve vagyunk együtt,van egy kisfiunk is.Jövö hónapban lesz az esküvönk.Mostanában fura a párom.2munkatársával összebarátkozott,akik nincsenek rá jó hatással.Lázítják ellenem.szombaton nagyon összevesztünk.már úgy jobban el vagyunk,de én olyan vegyes érzéseket látok rajta.egy régi ismerösének vidáman mondta,hogy esküvönk lesz.nem tudta,hogy hallottam mikor mondta.tegnap is mikor beszéltünk az esküvönkröl nem olyan volt mint akinek ez kényszer lenne.este rákérdeztem,hogy ha ilyen távolságtartó,közömbös velem miért nem mondjuk le az esküvöt..erre vállat vont.avval jött,hogy megunta a h.lyeségeimet.nem volt több hibám mint neki.szerintetek mi lehet vele?bocsi,ha nem jól írok telefonról vagyok.
2012. júl. 20. 07:17
 1/6 anonim ***** válasza:
55%
Ezt VELE kellene megbeszélni, mert ha ennyire nem megy a kommunikáció, akkor semmi értelme összeházasodni.
2012. júl. 20. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
nem biztos ,hogy baj van,csak a házasságtól való félelem. Én is nagyon szerettem a párom és mikor a házasságról szó esett,úgymond kicsit meg ijedtem,hogy hátha elrontsa az eddig jól működő kapcsolatunkat. De nem rontotta el szerencsére :)
2012. júl. 20. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Pasiként erre azt tudom mondani, hogy ez egy átmeneti lelki hullámvölgy, amit a 'kedves' kollégák csak mélyítenek. Próbálj vele egy ideig türelmes lenni, ne forszírozd ezt a tetemrehívás hangulatú "itt és most azonnal" megbeszélést.

Annyit megkérdezhetsz tőle, hogy haragszik-e valamiért, mi a gond, mert mellette vagy, de jó lenne ha őszintén elmondaná. Így nem elszámoltatós, követelős hangulata lesz, hanem normális, emberléptékű.

Ha egy-két hét alatt nem változik a helyzet, akkor persze jobban rá kell "mászni", ezzel magam is egyet értek.

De ne egyből és azonnal a válás/szakítás csak azért, mert van egy rossz korszaka. Ha már a zegzugos női lélek is lehet rejtelmes, hát hidd el, a pasi lélek is az, csak másképpen. Mi azért felnőttként is kicsit "nagy gyerekek" maradunk. Bármennyire is szeretjük a nőt, akkor is picikét frusztráló vagy legalábbis kicsit nyomasztó a közeledő elköteleződés gondolata. És nem azért, mert attól tartunk, hogy onnantól nehezebb kihátrálni, mert elhihetitek csajok, hogy ha a pasi menni akar, akkor az menni fog, ha házas ha családos, ha nem. Egyszerűen az a kissé gyermeteg szabadság és függetlenségérzés "csorbul" egy picit, amit meg kell emészteni, el kell fogadni legbelül is.

Szerintem a pároddal is ennyi lehet. Megnyugtatlak, múló állapot, nem kell túlagyalnai :)))



SOK BOLDOGSÁGOT A CSALÁDALAPÍTÁSHOZ!!!! :)))

2012. júl. 20. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Ebből arra lehet következtetni, hogy megcsalt. Kérdezz rá konkrétan.
2012. júl. 20. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Én is arra gondoltam,hogy megijjedhetett a házasságtól.Komoly vitáink sosem voltak,az okozott inkább konfliktust,hogy akaratosak,makacsok vagyunk mindketten.köszönjük szépen a jókívánságokat!
2012. júl. 20. 08:46
 6/6 anonim ***** válasza:

Én csak 2 dolgot mondanék.

1. Ne hazudj magadnak, NEM a munkatársai vannak rá rossz hatással. Lehet, hogy lázítják, de egy szerető embert nem lehet lázítani, mert lesz*rja. Ha ő ennyire befolyásolható, pont ideje, hogy ez még az esküvő előtt kiderüljön. (Jobb lett volna gyerek előtt...)

Azt, hogy mi baja, muszáj tisztáznod vele, de szigorúan a munkatársak kihagyásával - úgy értem, hogy nem lehet őket okolni semmiért, és felemlegetni sem érdemes. Egy kapcsolat 2 emberről szól, nekik ehhez semmi közük. Ha azt hiszed, hogy van, magadat vered át, és esélyed sem lesz a valódi problémát megoldani.


2. A te döntésed, hogy megtartjátok-e az esküvőt, én ezek után lemondanám. Nem old meg semmit, akkor sem, ha csak "megijjedt". Viszont a szakítást előbbre hozza, kevesebb időtök lesz rendbehozni a dolgokat, így az esély is kevesebb lesz, hogy rendbejön a kapcsolat. Megspórolsz magadnak egy esetleges válást és időt is nyersz.

Ha úgy adódik, jövő nyáron is össze lehet házasodni.

2012. júl. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!