Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan értessem meg a párommal...

Hogyan értessem meg a párommal, hogy ésszerű dolgokon kéne spórolnia és nem olyanokon amik esetében fontosak lennének?

Figyelt kérdés
Minden nap emberekkel van kapcsolatban (ügyintézés, megbeszélések...), fontos lenne a megjelenése, tehát nem feslett, kopott ingben és kitaposott, majdnem lyukas cipőben kéne a munkahelyén megjelennie. Ő ezeken spórol, majd havi szinten elkölt pl. 30000Ft-ot cigarettára. Már sokszor próbáltam ezt megértetni vele, de erre mindig az a válasza, hogy ugyan, ez eddig sem érdekelt senkit, ezután sem fog. Igen, abban igaza van, hogy nem főnök, csak egy egyszerű beosztott, de ettől függetlenül is adnia kéne az ilyenekre és nem a számítógépes játékokat és a cigarettát kellene előnyben részesítenie.
2012. júl. 27. 08:28
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a cigaretta az egyik legértelmetlenebb dolog a világon, ugyanis azért fizetsz, hogy károsítsad a saját egészségedet, amit utána drága pénzért megpróbálsz rehabilitálni (jó, hogy 7 év után leszoktam)...


Node a lényegre térve, az a legnagyobb baj, hogy a párod a jelek szerint igénytelen az öltözékére! Én nem azért megyek csinos felsőben, farmerban a boltba, mert elvárják, hanem azért, mert mackónadrágban és melegítőfelsőben nem érzem jól magam - holott abban is le lehet ugrani a közértbe.


A cigiről próbáld meg lebeszélni, a ruhákat pedig én úgy szoktam megoldani, hogy ami már nem tetszik a férjem szekrényében, szép csendben eltávolítom, és veszek helyette másikat.


Sok sikert!

2012. júl. 27. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ugyanez a helyzet :-)


Amikor összeköltöztünk, onnantól vettem neki én ruhát, az anyjától pedig minden születésnapjára cipőt vagy utalványt kap.

2012. júl. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen, én veszek neki ruhát, de azok az esetek 99%-ban nem jók (színe, mintája, szabása...), tehát mindig van valami kifogás, amiért nem hordja őket. Őt ha évente 1* el tudom rángatni vásárolni, akkor az már hihetetlen siker, de a legtöbbször akkor is olyan ruhát választ ami nem jó, mert fel nem próbál semmit, így azt is vihetem vissza. Ezek után pedig nyugodtan közli, hogy legalább erre sem kellett költeni.
2012. júl. 27. 10:19
 4/7 anonim ***** válasza:

ha nem tud lemondani a cigiről, akkor javasold neki, h csináljon töltött cigit, nekem az egy hónapban mindennel együtt 5ezerből kijön.


így több pénze marad normális ruhákra. ha átlagos alkatú a párod, akkor elviheted turiba, ott van egy csomó jó állapotú ing, nadrág. a cipőre érdemes többet költeni, elvégre abban van egész nap, és sokkal egészségesebb egy jó minőségű, új lábbeli mint egy agyonhasznált.

2012. júl. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem, sajnos eléggé túlsúlyos, tehát a normál bolti ruhák jelentős része nem jó rá.

A töltött cigit már próbálta, de nekünk az többe került, mint a hagyományos, bár csak 1 hónapig kísérletezett. Az lenne a legjobb ha végre leszokna, de eddig 1-2 hétnél tovább nem bírta cigi nélkül.

2012. júl. 27. 11:18
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát, nem is tudom. Szerintem ez két külön probléma, a ruhavásárlásnál a pénz csak ürügy. Úgyhogy én külön is próbálnám kezelni. A ciginél - ha ő is le akar szokni vagy legalább elismeri, hogy fölöslegesen sokat költ rá - abban próbálnék megegyezni vele, hogy próbáljon kevesebből kijönni. Így kevesebbet fog tudni majd szívni, ami jobb lesz az egészségének. A spórolt pénzt pedig gyűjtsétek össze valamire, amit ő szeretne! Új bicikli? Sportkipufogó? Régi vágynyaralás? Kedvenc sütemény? Arra költi, amire akarja! Semmiképp ne kösd össze az új ruha vásárlásával, ha azt úgyis utálja.


A ruhára nem tudok tanácsot adni. Az én barátomnak sincs valami nagy ruhatára. Egy dolog azért segíthet: a ruhák nem tartanak örökké. Hordhatja rongyosan is, de előbb-utóbb elvásik, nincs mese. Ha ilyenkor ott várja a szekrényben a bekészített új ruha, akkor kénytelen lesz felvenni azt. Ha pedig talál valami tényleg kényelmes darabot, akkor vegyetek belőle rögtön többet is - férfinál nem olyan fontos a változatosság, és így kevesebbet fog a szakadtban járni. (Amúgy is, ha van 10 egyforma inge, sose fogja észrevenni, mikor a legszakadtabbat titokban kidobod.)

2012. júl. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Hasonló a gondom, bár nálunk csinos a barátom, de színeket nem ismeri (fekete,fehér,barna). Cigire jó sok pénz megy el...meg akkor néha elmenni haverokkal sörözni meg 20ezer forintos horgászbot... Ez engem azért is zavar igazán mert én spórolós vagyok, nem szeretem hülyeségekre költeni a pénzt, de most fogunk összeköltözni, jőn majd a baba is. Félek hogy nem tud majd visszavenni a dolgaiból, bár állítása szerint ha másra kell a pénz akkor ő kibírja. Na majd meglátjuk :-D
2012. júl. 28. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!