Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Névválasztás előtt állunk és...

Névválasztás előtt állunk és fiú névnél nem jutunk dűlőre. Ebben az esetben nem létezik kompromisszumos megoldás? Bővebben lent

Figyelt kérdés
Férjem a saját,illetve édesapja nevét szeretné a fiunknak. Én ezt egyáltalán nem szeretném. Felvetődött, hogy akkor második név legyen. Bele is egyezett, de csak azzal a feltétellel, ha ezt a nevet használjuk. Így nincs is értelme a 2. névnek, nem? Férjem azt mondja, neki nagyon fontos lenne. Érzem, nekem kellene engednem, de olyan ellenérzés van bennem. Hogy nem tudom hogy tudnám legyűrni magamban?
2012. júl. 27. 08:55
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
13%
Nem könnyű döntés, hiszen végülis te szülöd meg, az a minimum, hogy te döntsd el, hogyan nevezzék. De ha a páromnak ennyire fontos lenne akkor engednék. Azzal a kikötéssel, hogy a második gyereknek én választom a nevét.
2012. júl. 27. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, ez a pici már a második baba. Az elsőnél könnyű helyzetben voltunk, mert a lánynév maximálisan tetszett mindegyikünknek. Ott a vezetéknévnél volt kis nézeteltérés. Szerettem volna, ha mindkettőnk nevét kapta volna, de aztán engedtem. Az a baj, hogy makacsul ragaszkodik hozzá, hogy ugyanaz legyen a fia neve, én meg legalább szeretném, ha keresztnév nem egyezne. A gyerekek így is az ő nevét viselik. Engednék is, de tudom, hogy bennem marad a tüske és nem tudom, mit csináljak, hogy ne így legyen?
2012. júl. 27. 09:40
 3/22 anonim ***** válasza:
8%

Mi a férjed neve?

Nálunk is fent állt a helyzet.Első gyereknél nem engedtem,így Áron lett.A második viszont Barnabás lett,az apja után.

Szerintem csináljátok úgy,mint mi.Első gyereknél te választod meg a nevét,és a másodiknál pedig ő.Reméljük a második kislány lesz:)

Nekem nem jött össze a kislány,de akkor is tartottam a szavam,így a második kisfiam Barnabás:)

2012. júl. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Kedves 2. válaszoló! Tamásnak hívják. Nem is a névvel van problémám, hanem azzal, hogy mindenkit így hívnak az ő ágán és nem szeretném, hogy a fiam az 500. legyen a családon belül is ugyanazzal a névvel. Ami a férjemnek a pozitívum, nekem az a negatívuma. Hogy lesz ebből megoldás?
2012. júl. 27. 09:48
 5/22 anonim ***** válasza:
15%
Húú, első vagyok, hát tényleg nem vagyok kompetens ebben, mert a Tamás a kedvenc fiúnevem!! Ha fiam lesz, így fogják hívni. :)))
2012. júl. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
96%

barátnőmék voltak így. a pasi az mondta jó ha 2. nak kapja de mikor megszületett,ő következetesen pistinek kezdte hívni-holott az 1. neve zsolt. ilyenkor mi a fenét lehet csinálni? semmit. sajnos.


neki kéne engednie. nálunk mindenki zoltán,de én csak 2.-nak adtam,férjem bele is egyezett,bár pedzegette, h az apját úgyis zoltánnak, őt zolcsinak(??) hívja a család, a gyerek meg lehet zolika. én nem mentem bele.


nem tudom férjed mennyire erős személyiség,nehogy úgy járj mint ahogy az elején írtam..

2012. júl. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
47%

legyen a Tamás a 2. neve, és mindenki úgy fogja szólítani, ahogy akarja!


A kislányom Napsugár Enikő, apjának Napsi, anyámnak Mimó, apámnak Prüntyi, nekem Sugi, és működik a dolog :)

2012. júl. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
71%
Pont erről beszélgettünk a napokban és végül abban állapodtunk meg, hogy ha fiú lesz, akkor két keresztnevet kap (egyik apukája után, ahogy te is írod). Ha elég nagy lesz, majd eldönti, hogy melyiket használja szívesebben. Volt egy osztálytársam akinek szintén két keresztneve volt és mindkettőt használta, mert neki tetszett mindegyik. De ott van pl. édesapám, akinek nem is tudják sokan, hogy van második keresztneve is, mert csak hivatalos helyen használja. Így végeredményben mindkettőnknek igaza lesz, de majd a gyerek dönti el, hogy mit használ.
2012. júl. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
96%

Én soha nem adnék a gyerekemen olyan nevet, ami megtalálható a szűk családi körben.

Mindig is ellenérzéseim voltak avval kapcsolatban, ha valakit mondjuk Bélának hívnak, a fia meg a kis Béla.

A gyerek egy önálló személyiség, ne legyen már az apja kis "klónja".

Amúgy írtad, hogy az első baba vezetéknevénél te engedtél, most itt az ideje, hogy a férjed engedjen.

L/25

2012. júl. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
82%
Az én férjem családjában is megvan ez a hagyomány, hogy minden első fiút ugyanúgy hívnak. De én ezt biztos nem engedném meg, mert nem tetszik a neve, és nem akarnám ,hogy a gyerekem legyen az x. István. De szerencsére ebben a párom is egyetért velem, mert utálja a nevét. Én a helyedben nem engednék, olyan nevet kellene választani ami mindkettőtöknek tetszik. Nehogy mér csak az legyen amit a férjed akar. Én is úgy gondolom, hogy a vezetéknevet így is úgy is az apja után kapja a gyerek, akkor nem kell mindenáron a keresztnévnek is ugyanannak lennie. Mondjuk ha a férjemnek olyan neve lenne ami tetszene nekem, akkor lehet hogy szívesen adnám, de így nem.
2012. júl. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!