Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kamaszoktól kérdem: miért...

Kamaszoktól kérdem: miért érzitek menőnek a szüleitek ellen fordulást?

Figyelt kérdés

Mit látok? Kamaszok, akik még szüleiktől függenek, állandó elégedetlenségben tobzódnak, folyton szidják szüleiket, ellenük fordulnak, valahol olvastam, hogy egyik-másik kezet emel anyjára, számukra mintha kötelező lenne gyűlölni anyját-apját, de az utolsó idegen véleménye többet ér!

Kamaszok: miért rúgtok bele szüleitekbe? Miért csak akkor jók, ha pénz vagy ruha kell? Mikor a kötelességről, felelősségről van szó, akkor miért kell azonnal nekik támadni?

Persze gondolom, a válaszadók nem ilyenek, de ha ismerik mégis a motivációt, az okot és a megoldást, azt írják már le nekem. Köszönöm.



2012. júl. 28. 20:10
1 2 3
 1/29 anonim válasza:
0%

Lázadunk -.-

Minden kamasz lázad valamilyen szinten aki meg nem az annak meg szerintem valamilyen problémája van.

Kedves kérdező te nem lázadtál kamasz korodban?

Ez attól is függ hogy kit hogy neveltek.Akivel nem törődtek azokból lesznek a "legrosszabbak".

15/F

2012. júl. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:

De lázadtam és ma már szégyellem. :)

De átélni anyaként iszonyú nehéz, pláne ha az emberrel úgy beszélnek, ahogy egy kutyával sem.

2012. júl. 28. 20:16
 3/29 anonim ***** válasza:
47%

én 14 éves vagyok és az utóbbi idobe eszrevettem magamon,hogy visszabeszélek a szulemnek,duhos leszek,ha nem kapom meg toluk amit akarok,kiabálok veluk,olyan vagyok,hogy nem érdekel mit mondanak,DE a természetem lett ilyen mostanság,régen nem voltam ilyen,de gondolom a kamaszkor miatt van.sokszor észre sem veszem magamat,hogy hogy viselkedek.

14/L

2012. júl. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
66%
Tőled kérdezem: miért érzed menőnek a felesleges hittérítést?
2012. júl. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
64%
Sajnos szoktam néha bunkón viselkedni, többnyire amikor nem értik meg, amit mondani akarok. Nem, nem a tipikus "a szüleim nem értenek" szituról van szó, hanem amikor nem engedik megmagyarázni a tetteim okát, folyamatosan a közbevágnak, kiforgatják a szavaimat. Ilyenkor kiborulok, kiabálok, hogy rohadtul nem érdekel mit gondolnak és elegem van. Persze tudom, hogy ez a viselkedés rossz és a szüleim több tiszteletet érdemelnének, de olyan rossz érzés, amikor olyasmiért bántanak, amit nem látnak tisztán. Mondok egy példát! Az évvégi bizonyítványom nem lett a legfényesebb (amire nagyon nem vagyok büszke, de nem fogok elbújni a tények elől) és én ezt már előre tudtam. Megmondtam a szüleimnek, hogy nagyon sajnálom, ÉN MINDENT MEGTESZEK, hogy a lehető legjobbat hozzam ki magamból MINDEN TÉREN, de rengeteg dologra kell most odafigyelnem (évfolyamvizsga, nyelvvizsga, rajzvizsga, kismillió dolgozat) és képtelen vagyok mindegyikre tanulni, ha valamiből hármas leszek, akkor az leszek, nagyon sajnálom, de nem érdekel, most ennyire voltam képes, igyekszem jövőre jobb lenni. Nos ebből szeretett apámnak az jött le, hogy én lesz*rom a bizonyítványomat, nem érdekel, ha hármas leszek (holott én nem ezt mondtam!) és egyébként is egy lusta, pofátlan disznó vagyok, húzzak föl a szobámba és nem próbáljam meg megmagyarázni. Ilyenkor persze, hogy kiakadok és hisztizni kezdek, mikor hiába magyarázom, hogy IGYEKSZEM, de most csak ennyire futja. De alapvetően kedvelem a szüleimet, sosem ütném meg egyiket sem. Csak tudod néha nehéz zöld ágra vergődni.
2012. júl. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező, ez egy életkori sajátosság. Sok mindent nem tudsz ellene tenni. Sok szeretet és elfogadás, egyedül ez a célravezető. Ezt kb. ahhoz tudnám hasonlítani, hogy változó korban vagy a menstruáció előtti napokban a nők is sokkal érzékenyebbek, ingerlékenyebbek és nem direkt csinálják adott esetben a fesztivált.
2012. júl. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
92%

Mert természetellenes a modern társadalomnak az a szabálya, hogy a fiatalok életük egyik legmeghatározóbb szakaszában teljesen meg legyenek kötve.

Egy kamasz rengeteg dolgot ki akar próbálni, meg szeretné tudni hogy mik azok a dolgok, amikre képes, és mik azok, amikre pedig nem. Egy-két száz évvel ezelőttig ez úgy meg volt oldva, hogy amikor a fiatal elérte azt a kort amikor már képes dolgozni és hasznára válni a társadalomnak (13-14 éves kor), akkor már saját munkája volt valamilyen inasként, dolgozott a földeken, ha jómódú családja volt akkor apródkodott vagy egyéb magasabb státuszú dolgot csinált. Volt saját keresete, gyakran háza és pár éven belül már felesége is, és igazából rengeteg olyan dolgot kipróbálhatott az életben, amire szüksége van a helyes fejlődéshez. Ehhez képest manapság a legtöbb szülő annak örül a legjobban, ha a fia/lánya otthon van és lehetőleg nem csinál semmit ami akár minimális veszéllyel jár, mert képtelenek elfogadni hogy a gyermekük elérte azt a korszakot, amikor már nem szabályokat, tiltásokat és büntetéseket, hanem bölcs tanácsokat vár az életben tapasztaltabb szüleitől. A tiltások ösztönös reakciót váltanak ki, ennek az eredménye a rengeteg veszekedés. A kötelesség- és felelősségtudat teljes hiánya viszont abszolút gyermekkori nevelés kérdése, ezen a téren nem lehet általánosítani.

A mai társadalom egyik alapja az oktatás, ami bár szükséges és nélkülözhetetlen, de teljesen egészségtelen a kamaszok szabadságvágyának és tapasztalatszerzési "kényszerének" a szempontjából. Kellene valami kompromisszum ami leveszi az iszonyat sok tanulnivaló terhét a fiatalok válláról, mert bár képesek lennének a megtanulására, de nekik igenis szükségük van szabadidőre a saját természetes fejlődésük érdekében.

Másik kérdés a szexualitás, ami elég kényes kérdés. A legtöbb szülő kisebb dührohamot kap, amikor tudomást szerez valamiféle szexuális kapcsolatról a gyerekét érintően, azonban tagadhatatlan hogy szexuálisan ez a legaktívabb korszak az ember fejlődésében. Ezt a legtöbb kamasz a jobb kezével éli meg, de vannak akik a társadalom szerint felelőtlen módon 16 évesen vesztik el szüzességüket. Valóban van igazság a felelőtlenségben, de ha nem lenne állandó tabutéma a kamaszkori szexualitás és mindenki máshogy állna hozzá a fiatalok felvilágosításához, sok ostoba döntést meg lehetne előzni és a tinik is megkapnák a szabadságukat.

Itt van még a kereset és a pénzköltés kérdése is. A mai világban egy kamasznak pénzre van szüksége ahhoz hogy minél több dolgot kipróbálhasson, ezt azonban önmaga nem teremtheti meg. Léteznek ugyan nyári munkák, de protekció híján jóformán lehetetlen olyan munkahelyet találni egy fiatalnak, ahol nem verik át a fizetéssel és/vagy nem kezelik kutyaként. Ezért van szükség a szülő megértésére (ami általában meg is történik). Azonban a tini részéről is kell a figyelmesség, mivel tudnia kell hogy a növekvő igényei komoly terhek a szülei számára, és lehet hogy nem mindig a lehető legjobbat kell választani, hanem szükség van kompromisszumokra is.

Remélem minimálisan tudtam segíteni :)

2012. júl. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%
20:30-as vagyok. Gondoltam még hozzáteszem, hogy anyunak van egy olyan rossz szokása, hogy nyávogós hangon visszamondja, amit én valamikor mondtam neki, holott ÉN TUDOM, hogy nem így mondtam. Iszonyúan tud fájni, amikor ezt csinálja és nekem van lelkiismeret furdalásom, hogy bántottam, pedig a szívem mélyén tudom, hogy nem. Ilyenkor úgy érzem, hogy egy gonosz, pofátlan, hisztis libaként akar beállítani, pedig nem vagyok az. Persze azért elismerem, hogy néha nehéz eset vagyok, viszont fenn tartom az állítást, hogy a mai kamaszokat elnézve a szüleim irtó jól jártak velem. Vannak hibáim és nem vagyok a legjobb gyerek, de szándékosan sosem okoznék nekik fájdalmat.
2012. júl. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
85%

Hát én pont az látom (legalább is a saját társaságomban, ismerősök között, tehát a többi pár millió kamaszt nem képviselhetem) hogy amelyik szülő kicsiként úgy viselkedett a gyerekével, ahogy nem kellett volna, az kapja vissza kamaszként ezt a viselkedést. Akiket gyerekkorukban bántottak, vagy csak szimplán hülyének néztek pusztán azért mert gyerek, és nem adtak neki szilárd erkölcsi alapokat, azok a szülők ne csodálkozzanak, ha a gyerekük ellenük fordul amikor kicsit kinyílik az értelme a világ felé, és látja, hogy más szülők mennyivel értelmesebbek, megértőbbek mint a sajátjai. Akit 10x éven keresztül vertek, és még 17 évesen is nekiesik az anyja, csak mert 2 poharat nem mosott el, annak az anyja ne csodálkozzon, ha visszatámadnak. Aki meg pusztán azért lázad ennyire a családja ellen, amit te leírtál, az meg pusztán nincs megnevelve. És ki nem nevelte meg? A szülei. Akkor ezek után ne tessék csodálkozni. Lehet azzal védekezni, hogy de hát rossz társaságba került, de elég átlátszó. Egy 14-15 évest ki kell venni az ilyen társaságból, azért vannak a szülei (nevelés, meg ilyen elavult dolgok, mert ez is aközé tartozik) ha meg 17-18 évesen kerül olyan társaságba, hogy a kedvükért a szülei ellen fordul, akkor megint csak nem voltak olyan alapok megadva neki, ami kellett volna már fiatalabban.

De persze senki családjába nem láthatunk bele kívülállóként. Lehet, hogy anyuka-apuka előadja a nagy bánatot, hogy milyen rossz ez a gyerek, mennyit csavarog, megváltozott, blabla, már meg is sajnáljuk, aztán a gyerek meg elmeséli, hogy csapán annyiról van szó, hogy 18 évesen nem engedik el strandra, mert nem lesz felnőtt felügyelet alatt, és belefullad a vízbe (megjegyzem egy barátomról van szó, tud úszni is és megbízható gyerekről van szó). Ha ilyen irreálisak néha a szülők, akkor azt hiszem érthető, hogy a kamaszok is úgy állnak hozzá a dolgokhoz ahogy.

2012. júl. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a sok hasznos választ.

Én a kétségbeesett anyák táborát képviselem, szerintem mi ilyenkor a poklot járjuk meg.

Két kamasz fiam van és míg az egyikkel fél kézzel elbírok, addig a másik miatt (tudom, hogy ezt szégyellnem kellene, mert nem megoldás) már öngyilkos gondolataim is támadtak.


Én igyekszem megérteni őt! De átélni és higgadtnak maradni piszok nehéz.

2012. júl. 28. 20:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!