Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem tud várni anyám?...

Miért nem tud várni anyám? Mondta este fél 9-kor, hogy mosogassak el. Mire én, hogy ok, majd holnap délelőtt. De ő nem tud vele várni, ezért inkább elkezdte 9-kor. Mire mondom neki, hogy majd holnap megcsinálom, elkezdni, hogy úgyse csinálod meg.

Figyelt kérdés
2012. aug. 3. 21:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
69%

Belehaltál volna ha még lefekvés előtt elmosogatsz?


Én se szeretem ha estére ott marad a mosatlan, főleg ilyen melegben, mert ha olyan volt a kaja akkor reggelre még büdös is lenne a mosatlan.

2012. aug. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
77%
Ha ott kellett volna aludnod, orrod alatt a mosatlan edények illatával, te is rájönnél, miért nem várt az anyukád.
2012. aug. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
29%

Én csak azt nem értem, hogy ha mondtad, hogy holnap délelőtt mosogatnál el, akkor miért nem kifogásolta ezt, ha egyszer nem tetszett neki? Elmondhatta volna, mint amit az első válaszoló, hogy még ma kéne, mert megbüdösödik és a reggelihez is kell a hely stb stb. Ezt te nyilván megértetted volna, és döntötök, hogy te elmosogatsz ma este, vagy ő mosogat vagy mi lesz.


Mindenesetre én azt javaslom, hogy ezután a munkákhoz kérj határidőt. Ha megkér anya, hogy mosogass el, kérdezz vissza, hogy jó, de mikorra? Erre ő mondhatja, hogy ma 10-ig, és akkor ebben megegyeztek. Nem kell idegeskednie, hogy mikor csinálod meg, 10-kor megnézi, ha kész, jó, ha nem, kifogást nyújt be.

2012. aug. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
88%

3. Gondolom az anyja már ismeri a gyerekét és tudja, hogy úgyse csinálja meg azért kezdet ő bele.


El kéne venni tőled a gépet két hétre és akkor lehet, hogy többet segítenél a házimunkába, meg nem azt mondanád, hogy majd ekkor majd akkor, hanem megcsinálnád azonnal.

2012. aug. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
79%
És neked milyen fontosabb dolgod volt fél 9 és 9 között? A facebook-ot nézted, vagy chat-eltél a neten ismerősökkel, ami természetesen nem várhat?
2012. aug. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
82%

Tudod miért nem várt anyád holnap délelőttig, amíg kivergődsz az ágyból? Megmondom neked: ugyanis baromi rossz belépni reggel egy mosatlannal teli konyhába, ami nem hogy büdös, még baromira el is veszi az ember kedvét az egész naptól. Ilyen hangulatban reggelit csinálni (és mivel ugye, mert minden piszkos) és előkészíteni az ebédet amíg őnaccsága (te) kivánszorogsz segíteni végre, képtelenség.

Jól mondta itt valaki: gép el két hétre és megtanulod egyből hogy segíteni bizony KELL!

És ezt mondom a húszas éveim elején, hogy nehogy azt mondhasd hogy valami házsártos anyukát hallottál. A kötelességtudatot korán meg kell tanulni.

2012. aug. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
85%
Ez a "holnap majd elmosogatok" olyan duma volt, hogy "majd... valamikor...", ezért nem várt anyukád.
2012. aug. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
72%
Mi az belehaltál volna? Este fél 9 még nem olyan késő, nálunk van hogy este 11-kor mosogat el valaki. (6-an lakunk együtt)
2012. aug. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
48%
Teljesen igaza van anyukádnak hogy nem várt vele. Majd te is rájössz akkor amikor már egyedül fogsz lakni. Nálunk estére sosem halmozódott fel a mosatlan edények száma, ha egyedül kajáltam otthon rögtön elmosogattam. Most hogy 1 éve albérletben élek a barátommal sokszor el lustálkodom ezt, mivel a barátom minden 2. héten délutános neki ebéd után nem lesz ideje amikor én meg este fél 8 ra bedőlök a lakásba mindig a mosatlan várt főleg még az elején és másnap reggel már kellemetlen volt a kosz rászáradt így kb 20-30 perccel is tovább tartott a mosogatás, mert el lustálkodtam. Nem véletlenül kezdett ő bele. Majd rájössz ezekre amikor már kikerülsz az életbe. Másrészt most nem letolni akarlak, de neked ilyenkor mi dolgod van? Itt a nyári szünet egész nap otthon fekszel vagy a barátaiddal vagy kint simán neked kéne vinned a házimunkák felét minimum mert akkor a szüleid is pihenhetnének egy kicsit ha már nekik nincs így szünetük. Én nekem nyáron minden napra megvolt a feladatom mosás, főzés, jó az csak ritkán volt, akkor mosogatás minden egyes nap kivéve hétvégén, ugye a kert locsolása is az én dolgom volt időnként. Egyedül a takarítás az amit nem csináltam mert azt anyám akarta mindig is, mert neki ez valami hobbija. Szóval nem azért de azt a 10-20 percet mosogatással ki lehet bírni itt a nyár van még 1 hónapod a facebook meg az internet megvár. Majd úgy is rájössz ha kikerülsz az életbe. Csak a szüleid erre szeretnének felkészíteni ameddig még otthon élsz és tanulsz hogy ne egyszerre zúduljon rád minden.
2012. aug. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
51%
Te egy rohadt LUSTA ember vagy. És rohadt hülye is, hogy anyádra haragszol a saját lustaságod miatt!
2012. aug. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!