Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A legfontosabb életcélom...

A legfontosabb életcélom mindig azvolt hogy családom legyen, de úgynézki hogy sosem lesz, és azthiszem ebbe belebetegszek. Lehet hogy belekell törődnöm, vagy mit tehetnék? 26/F

Figyelt kérdés
Most akármennyire is hülyén hangzik, én tizenéves korom óta erről álmodok,hogy szeretnék egy családot még ha a körülmények nem is a legtökéletesebbek. Most ittvagyok 26évesen és szinte semmim sincs, hiába dolgozok,nincs értelme mert szinte semmi nem marad. Eljutottam arra a szintre hogy kezdem látni hogy az egész életnek semmi értelme. Egy 3 éves kapcsolatomnak 1,5éve lett vége,és azóta még csak ismerkedni sem tudok, egyszerűen nem megy,meg még ha menne is...évekbe telne a dolog. A nagybátyáim jutnak eszembe ilyenkor akik 45-50 évesen egyedül laknak,levannak százalékolva,a házukból is alig jönnek ki, vagy éppen alkoholisták...teljesen értelmetlen életet élnek,és félek hogy én is erre a sorsra jutok. A szüleim 19 évesek voltak amikor megszülettem, hozzájuk viszonyitva én seholsem vagyok,és nemis leszek... ebbe belegondolni elég rossz. Teljesen kilátástalan az egész életem,és nem sajnáltatni akarom magam, egyszerűen csak tanácstalan vagyok,mert sehogysem lehet előrébb lépni. Az évek rohadt gyorsan telnek, ittleszek 30,aztán 40 éves és semmim nemlesz. A volt általános osztálytásaimnak a 3/4ének már mindene megvan, családos emberek...én meg ittvagyok a semmi közepén. Ez az egész sajnos nem megy egy sima csettintésre, belegondolva legjobb esetben is minimum vagy 10 év telne el mire odajutnék. Mostanában csak arra tudok gondolni hogy bárcsak ne is léteznék mert tök feleslegesen vagyok,csak öregszek,és a végén amikor visszatekintek...aztfogom látni hogy csak egy elpocsékolt élet volt az egész.
2012. aug. 4. 03:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
68%

Kedves kérdező!


Először is még nagyon fiatal vagy, semmiről nem késtél még le. Nyugi.

Másodszer pedig ezt az önsajnálatot és görcsös akarást felejtsd el, mert ez egy lány számára sem vonzó.

2012. aug. 4. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
52%

Kedves Kérdező, legyél magaddal türelmes és elnéző. Sokan vannak a te helyzetedben. Egyrészt neked sokkal több időd van, mint egy nőnek. Te még 40 évesen is ráérsz feleséget találni, babát vállalni, míg egy nő már 30 évesen is nagyobb eséllyel szül beteg gyereket, és kiszolgáltatottabb is a baba miatt egy kapcsolaton belül.

Másrészt pedig ne ostorozd magadat amiért nem ott tartasz, ahol a szüleid a te korodban vagy a kortársaid. A mai helyzetek sokkal labilisabbak, munkahely, pénz és lakásszerzés tekintetében. Te később fogsz talán családot alapítani, de valószínűleg érettebben és ezért tartósabb lesz az a szövetség, mint akik kora huszonéves fejjel tették ezt.


Én egy veled egyidős lány vagyok, és én is mindig családra vágytam. Viszont akikkel jártam, még nem akartak családot (és nem akartam őket belekényszeríteni). Ráadásul egy nő nagyon hamar ki is fut az időből (pár év múlva már sokkal nagyobb eséllyel szülök majd beteg kisbabát, mint most.) Szóval én el vagyok keseredve.

Nekem az anyagi helyzetem meglenne hozzá (van egy jól fizető állásom és egy hasonlóan jó mellékállásom), de nem tudok ehhez megfelelő párt találni. Valószínűleg én ki fogok futni az időből.


25/N

2012. aug. 4. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 szofi2009 ***** válasza:
86%
Elöször a párkapcsolatot kell megtalálni és aztán belevágni a családalapitásba.Sokkal több önbizalomra és pozitiv gondolkodásra van szükség.Ha van egy párod már nem vagy egyedül és már könnyebb venni az akadályokat.Minthogy már volt párkapcsolatod nem ezzel van a gond ide csak pozitiv gondolkodás kell.
2012. aug. 4. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

A Párom 29 volt, amikor találkoztunk! ;)

Ne add fel!!!

24N

2012. aug. 4. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
86%
ne görcsölj mert azzal még idegesebb leszel és akkor tényleg annyi.Még tök fiatal vagy.Majd ha 10 év múlva se lesz család,akkor ESETLEG elgondolkodhatsz.De még az sem annyira sok.Magadnak generálod a hülyeséget.Lépj túl a múlton mert nem lesz jövőd sem.
2012. aug. 4. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Szia!


Ma már a kor nagyon kitolódik, sokan járnak egyetemre, így a családalapítás sokaknál emiatt csak 30 év körül jöhet szóba. Elhiszem mit érzel, én 24 vagyok, nincs senkim évek óta, no meg nem is nagyon járkálok el sehova, ez is közbe játszhat. Nézem h a korombeliek mind férjhez mennek/házasodnak, én jelenleg egyetemre járok, és belegondoltam h mindez, ha még párom lenne, akkor is korai lenne, és bele se mennék. Rokonom 33 évesen ment férjhez, a férje ugyanannyi idős, és 29 évesek voltak mikor megismerkedtek. Szóval semmi sem esélytelen. Én perpill bele se tudnék gondolni h most szüljek, v családot alapítsak, ráérek 28-30 évesen.


24/L

2012. aug. 4. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
60%
7:47-tel értek egyet. A boldogságot SOHA nem lehet várni más emberektől. Ameddig valaki nincs rendben önmagával a párkapcsolatnak nevezett emberi "viszony" sem jár neki. Korodhoz képest néhány mondatod egészen nevetséges. Ezt nem ércelődésképp írom. Önmagaddal találd meg az életed valódi értelmét! A többi csak utána jöhet. (Ugyanis ha netalálntán családalapításba keverednél, jelenleg csak siralmas vége lenne. Nagyon siralmas. Folytatódna a jelenlegi életed, csak így többen szenvednének.) Ajánlom figyelmedbe A Férfi c. könyvet!
2012. aug. 4. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
63%
Írj a 2. válaszolónak :) látszólag tökéletes :)
2012. aug. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
56%

Nem olyan egyszerű azért a helyzet, szembesülni önmagunkkal, az időt nem lehet visszaforgatni. Továbblépni. Emelt fővel...

35F

2012. aug. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
41%
Nincs családom, kapcsolatom sosem volt, de egész jól el vagyok. 34/F
2012. aug. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!