Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Úgy érzem, a szüleim nem...

Úgy érzem, a szüleim nem hagyják, hogy végre önálló legyek, pedig már ősztől egyetemista leszek, és ez így nagyon nem jó. Mit kellene tennem, hogy ne sértsem meg őket, de hagyjanak végre úgy élni, ahogy akarok?

Figyelt kérdés
Nincs lehetőségem elköltözni sajnos.

2012. aug. 6. 18:35
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
3,max.4 hét múlva kezdődik a suli. Addig bírd már ki szerintem. Ha meg egyetemre mész,onnan már nem tudnak közvetlenül irányítani...legalábbis nem a mindennapok szintjén.
2012. aug. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%
"Anya, apa, önállóbb szeretnék lenni, hogy ne szerencsétlenkedjek egyedül az egyetemen. Ezért innentől 8-kor kelek, elmosogatok, rendet teszek, megfőzöm a kaját 1 hónapig. Remélem így beleszokok, és az ilyesfajta teendőim eltudom intézni majd az albérletben/koleszban is ezek után. Megértitek ugye?"
2012. aug. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
21%
vegyél fel diákhitelt és a társaiddal menjetek albiba. én ezt csináltam. persze ez még nem megy,de hidd el hamar összebarátkozol pár emberrel,biztos vannak olyanok aki már albiban vannak,és szépen betársulsz. diákhiteltől meg ne félj
2012. aug. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Viselkedj úgy, mint egy felnőtt, és akkor felnőttként fognak bánni veled. Hozz döntéseket és vállald értük a felelősséget. Ennyi.

De a felnőttség és az önállóság nem azt jelenti, hogy magasról tojsz mindenkire és azt csinálsz, amit akarsz, közben átgázolsz mindenkin, viszont elvárod, hogy eltartsanak. Amíg velük élsz, ha tetszik, ha nem, bizonyos mértékű alkalmazkodás elvárható tőled.

2012. aug. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
85%

4-esnél a pont

nekem is van ismerősöm, 18 éves, ha pénz kell, ha új teló, ha az 5000. ruha, akkor jók a szülők, de egyébként meg csúnyán beszél velük, természetesnek veszi, hogy minden biztosítva van :(

2012. aug. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Azért szerintem én nem ilyen vagyok. Nem vagyok követelőzős, néha kapok zsebpénzt, hozzáteszem nem túl sokat, anyámék csak az alap dolgokat veszik meg nekem, pl bkv bérlet. Nekem inkább az a baj, hogy megfelelési kényszerem van, mindig azt mondom, csinálom amit kérnek/elvárnak.
2012. aug. 6. 19:39
 7/7 anonim ***** válasza:
68%
Próbálj meg kitörni. Már ne kislányként kezdj el könyörögni, hogy engedjenek el délutánra, hanem csak jelentsd be hogy elmész. Próbálj úgy viselkedni mint egy felnőtt. Ne csak segíts otthon a házimunkában, hanem főzz ebédet magadtól, takaríts ki, stb. Ha gyerekként viselkedsz, akkor ne csodálkozz, ha annak tartanak még.
2012. aug. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!