Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férjemmel 3 éve vagyunk...

Férjemmel 3 éve vagyunk házasok, de most gond van?

Figyelt kérdés

Soha nem szerettem a szüleit, azért mert nagy különbséget tettek a 2 gyerek között a fiúké volt a munka rész a lányé pedig a szórakozáss és sajnos a hozzáállás is hasonló, mindig a férjem kell elvégezze a munkát mai napig, pedig már nem él otthon. Anyósoméktól kaotunk 20kg lisztet, mindenütt elterjesztették, hogy ők tartanak bennünket liszttel és majdnem az egészet nekünk adták.Kivwert a víz mikor ezt meghallottam. Szóltam a férjemnek, de azt mondta, ő nincs mit csináljon, nem akar velük veszekedni.

Van egy 1 éves babánk akinek soha nem vesznek semmit, nem látogatják, de a születésnapján sem votl felköszzöntve.

Sógornőm szülni készül, apósom egy zsák pénzt adott mert jön a trónörökös. Én is szültem, az ő unokájukat :(

Nem akarom, hogy fére értsetek, nekem is van miből, soha nem panaszkodtam és nem szorultam rájuk, örültem a lisztnek, nem mert kellett, hanem mert ránk gondoltak, de ilyen áron....A gyerekemnek minden megvan, csak törődés az ő részükről nincs.

A férjem, azt mondja, hogy soha nem ő volt a kedvenc és nyugodjak bele. De én nem tudok! Egyrészt, mert ez nem állapot, másrészt pedig mert az én anyámat a férjem nem szereti, sőt sokszor tiszteletlen vele, pedig segít minket ahol tud, dolgozik, de mellette a gyerekre vigyáz és sorolhatnám, a férjem pedig mindent apró dolgot meglát és kritizálja a saját szüleit pedig védi és nem áll ki a család mellett. Szerintetek ez normális? Hogy vegyem ré, hogy értse meg, mi vagyunk a fontosak és nem az ő szülei segítenek a bajban, hanem az enyémek?


2012. aug. 7. 12:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Ezt sosem fogja a párod másként látni. Mert ő így akarja és kész.

De az biztos, hogy a lisztet az anyósod fejére szórtam volna. Ne fogadjatok el semmit tőlük, mindennek van egy határa, ilyen áron nem kell a segítség.

2012. aug. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Idővel változni fog. Ha köztetek minden rendben-amúgy- akkor fokozatosan távolodni fog a szülei álláspontjától , és közeledni a tieidhez. De arra ne várj hogy ezt szóban is kifejezze. Inkább a viselkedése változhat. Nálunk ez a tizenvalahányadik évre lett, de változott.
2012. aug. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Én nem tudok addig várni, mert miközben az enyémek tiszteletlenséget kapnak pedig csak segítő kezet nyújtanak, az öveinek a hazugságaik is le vannak nyelve és a mosoly és parádé minden, ezt nem lehet lenyelni!
2012. aug. 7. 13:23
 4/7 anonim ***** válasza:
És mit tudsz tenni? Semmit.
2012. aug. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Pedig nem fogom ezentúl engedni, hogy bolondot csináljanak belőlem és a férjemből sem. Az anyáék problémája pedig remélem néhány alaposabb beszélgetéstől és fejmosástól megoldódnak!
2012. aug. 7. 13:55
 6/7 anonim ***** válasza:
Tehát inkább vállalsz egy konfliktust, amit nem lenne muszáj (csak szerinted, a saját értékítéleted szerint), mint hogy örülnél annak, hogy egyébként a férjed és közted minden rendben, a kicsi jól van, egészséges, stb? Csak azért kérdem, mert ha most borítod a bilit, akkor az egy csúnya háború lesz, amiben sérülsz Te, sérül (elsősorban!) a férjed, aki két tűz közé kerül, sérül a kettőtök kapcsolata és végső soron a gyerek is. Megér ennyit a büszkeséged?
2012. aug. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Amikor a bilit borogattam, csak rosszabb lett. Ha támadod a szülei viselkedését, hiába jogos, ösztönösen melléjük áll. Ha anyudat támadja se ér sokat a veszekedés, tényszerűen, de barátságosan közöld, hogy ez neked fáj, de ne ismételgesd. A férfiak gyomra nem veszi be a zsörtölődést, se az "igaza van az asszonykádnak" helyzeteket. Szerintem csak a türelem segít, és az idő változtat.
2012. aug. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!