Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleim nem hagynak élni!...

A szüleim nem hagynak élni! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok, a barátommal már fél éve együtt vagyunk, sok nehéz időszakon mentünk keresztül a szüleim miatt. Egyszerűen nem lehetünk együtt. Egyfolytában korlátoznak, alig tölthetünk együtt egy kis időt. Suli után pl. maximum egy órát(néha annyit sem) lehetek vele együtt, vagy csak hétvégén. Nyáron pedig kijelentették hogy heti 2x találkozhatok vele. Nemértem mi bajuk velem vagy a barátommal, a kapcsolatunk elején kijelentették hogy a "választottjaim" közül (összesen 3) ő nekik a legszimpatikusabb. Nagyon kedves velem, a szüleim előtt is kimutatja hogy szeret, szóval az sem lehet a gond hogy mondjuk a szüleim féltenek tőle.

Nem járhatok bulizni sem, egy félévbe ha kétszer elmegyek akkor már sokat mondok:)...

Megjegyeztem nekik a viselkedésüket, de egyszerűen szóhoz jutni sem hagynak! ... Beszéltem a mamámmal a dologról hogy eléggé "visszamaradottak" és nem engednek sehova, ő próbálta puhítani őket kevés sikerrel.. Elmesélte hogy ő nem így nevelte apukámat, nemis érti hogy mi lelte őket.

Utoljára még megjegyezném hogy a lassan 20éves nővéremről most kezdenek ilyen szinten "leszállni".. Nem bírok még 3 évet várni, hogy végre élni hagyjanak... szinte be vagyok zárva. Teljesen tanácstalan vagyok.. azt sem engedték meg hogy a barátommal és a szüleivel elmenjünk egyet kirándulni Pestre. A sírás már szinte mindennapos, ami persze nem hatja meg őket.. Végső elkeseredésemben próbálok itt segítséget kérni.. Mit tegyek? :( :/

L/17



2012. aug. 8. 00:16
 1/6 anonim ***** válasza:
83%

Sok olyan választ fogsz kapni-vagyis én erre számítok-hogy nem tudsz mit tenni.Sajnos lehet,hogy az ilyen válaszadóknak majd igazuk lesz.De én írok neked egypár dolgot majd most..ezek csak tanácsok.

1.Nyugodj meg!Ez a legfontosabb és egyben legmérvadóbb is!

2.Beszélgess el az engedékenyebb szülőddel.Ha anyukád az engedékenyebb,akkor vele,ha apukád,akkor vele.

3.Kérdezd meg naponta(!),hogy miben tudsz segíteni,tedd ezt ingyen és bérmentve,csupán szívességből és ne azért,hogy pénzt kapj vagy elengedjenek bárhova is,és ezt mondd is el,hogy nem olyan szívesség,aminek ára van.:)

4.Ha ezektől nem puhulnak meg,akkor kérdezd meg,hogy miért fognak téged ilyen szigorúan?Ha olyan választ kapsz,hogy veszélyes ez meg az,akkor kérd tőlük,hogy hadd bizonyíthass!:)Mondd nekik,hogy nem fogod elszúrni,csak hadd mutasd meg,hogy felelősségteljes,erős,határozott lány vagy,akit nem kell félteni!


16/L-4 hónap múlva leszek 17:D xdd

2012. aug. 8. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Alaque ***** válasza:
100%

Nem válnak be az észérvek?


Hazudj! Nekem volt egy barátnőm annak idején, aki ennyi idős volt, és pont ilyen volt vele az anyja és a nevelőapja. Szerencsére a legjobb barátnőjéhez hétvégente elengedték ott aludni, meg a mamájához is. A hétköznapokat meg valahogy kibírtuk. Szerintem azóta anyuka rájött (de igazából már akkor is tudta), hogy egy kezén meg tudná számolni, hogy járásunk első háromnegyed évében hányszor aludt ott a kicsi lánya, ahol ő gondolta. :)


Ilyen esetben nincs mit tenni, trükközni kell. Egy valamirevaló szülő úgyis tudja, hogy ha a "gyerek" (aki mellesleg már önálló igényekkel rendelkező, kifejlett humanoid) menni akar, akkor megy, ha anyu-apu a feje tetejére áll, akkor is. Ha nem most, akkor pár hónap múlva. Ez csak egy úgynevezett játszma, amivel a szülők bizonyítani akarják (saját maguk előtt is), hogy még bizony van hatalmuk a gyerekük felett. Legjobb, ha meghagyjuk őket ebben a hitben egyelőre. Szerintem. De lehet, hogy csak az örök lázadó beszél belőlem.


Mindenesetre vigasztaljon a tény, hogy nincs már hátra egészen egy év, és nem tudnak majd belepofázni abba, hogy mit csinálsz.

2012. aug. 8. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

köszi a kommenteket:)) első válaszoló: sajnos a fejükkel nem lehet beszélni normálisan, amint szóbahozom a témát elzavarnak vagy lekiabálnak. :):/

második válaszoló: nagyon sokan javasolták hogy hazudjak. sajnos igen, tényleg ezt kell tennem, már pár trükköt be is vetettem, csak nem túl jó érzés hogy a szüleim előtt kell titkolóznom és nem lehetnek a bizalmasaim. sajnos.

És amint leírtam, még a lassan 20éves nővérem életébe is beleszóltak.. most akadtak le róla, hogy sikerült az érettségie és a felvételie.

Szerintem rám sem panaszkodhatnak tanulás téren, teljesen megfelelek az igényeknek, sőt.. különórákra járok a nyáron, pedig aztán "sok kedvem van hozzá" ..

2012. aug. 8. 02:35
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
bekkeld ki ezt az időszakot és menj el utána távolabbra tanulni, ahol a koleszban, albérletben nagyobb a szabadság. Én ezt tettem. És mivel így viselkedtek velem is, csak annyi volt a különbség, hogy oda sem vihettem a lakásba a páromat, onnantól nem meséltem nekik semmit.
2012. aug. 8. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Gabriella3789 válasza:
ugyanez a helyzet van velem is semmit nem engednek szinte..ha már este 10 ig vagyok barátomnál csörög a telefon h merre csavargok..persze ottaludni nem aludhatok..nemértem énse ezt a szülő felfogás hogy ők fiatalkorukban mit csináltak v mi volt a szórakozás..kb énis a sírás szélén állok mindennap h nem tudok kikapcsolódni mert azon kell agyalnom mindig h mit mondanak ha hazamegyek v akármi pedig beszámolok mindenről h holvagyok..hát erre sajnos megoldás nincs türelmesnek kell lenni:S de teljesen megértelek! kitartás:) L/17
2012. aug. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

hát igen, velem is ugyanez van... irigyen olvasgatom a haverok posztjait, hogy ki,hol,mikor volt a barátnőjével nyaralni, nálunk ez még szóba sem jöhet sajnos.:) az ottalvás meg főleg!

nektek is kitartás és köszi a válaszokat!

2012. aug. 8. 14:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!