Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mért csinálják ezt? Most ez...

Mért csinálják ezt? Most ez egy újabb stratégia?

Figyelt kérdés
Senki nem hozza elő férjem családját,a családból.Pl:Fiam dédije eddig elmondott mindent most meg még szóba sem hozza a férjem családját.Nem rég történt egy szörnyű dolog a családban azt arról sem beszélnek,se a dédi,se egyik rokon sem.Igaz anyósékkal nem állunk szóba nyomos ok miatt.Mindenki anyósomra hallgat nem értjük mért,pedig mindent láttak ami történt.Én csak meg párom a fiúnkat védtük meg.Mit akarnak ezzel elérni?
2009. júl. 20. 14:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
Nem tudom ezzel egyedül vagyok-e, de én semmit nem értettem abból amit írtál.
2009. júl. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%

Én sem értem.

Tudni kéne mik történtek, mert így kínai.

2009. júl. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Volt egy nagy konfliktus nem részletezném anyóssal-apóssal.

Lényeg az egészbe mi nem békülünk ki velük,mert olyan tettek..zsaroltak,fenyegetek mert nem az volt amit Ők akartak.Lényegébe kiáltunk 3munkért,és ez volt a baj.

Eddig mindenki győzködött minket a családból,hogy béküljünk ki.És mindent elmondtak,mi történt a családban.Most voltunk dédinél,semmit nem mond,nem kérdez csak hallgat.a nagybátya ugyan úgy.A férjem unokaöccse most nősült arról sem meséltek milyen volt az esküvő.Ami a családba történik szinte hallgatnak.

2009. júl. 20. 14:28
 4/11 anonim ***** válasza:
56%
Akkor gondolom Anyósodék megkérték őket, hogy ne noszogassanak tovább Titeket, ne is hozzák a családot szóba, egyszerűen ne legyen téma.
2009. júl. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
32%

Bocsi, de hogyan várod a véleményünket és tanácsunkat, ha nem írod le, mi a problémád?!


Fogalmunk sincs, MIÉRT nem beszél "sem a dédi, sem egyik rokon sem"... :-P


Hogyan lehetne így állást foglalni, hogy kinek van igaza, ha SEMMIT nem tudunk, ki mit csinált? 8-o


Lehet, hogy nekik van igazuk!

2009. júl. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
64%
Szóval ha jól értem akkor ti haragban vagytok az anyóssal-apóssal,de nem az egész családdal.Így most nem értitek,hogy ha valami esemény van a "nagy" családon belül miért zárnak ki titeket belőle...Nos nem írtad le ,hogy mi volt az a vita ami nálatok örök harag van a fiatok nagyszüleivel,de lehet hogy nem is tartozik ránk...De érthető ha a család kizár titeket hisz ti akartátok ezt..(most nem az a kérdés,hogy jogos-e a haragotok(mert lehet hogy még ebben is neked adnék igazat)de ha ti úgymond nem kértek a szülőkből akkor ne várjátok,hogy mindenki mellétek áll..Lehet ,hogy a család nem akarja megbántani a nagyszülőket,és inkább melléjük áll mint mellétek...de ki tudja egy jó beszélgetés a nagyszülőkkel esetleg???
2009. júl. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Valószínüleg az após-anyós konflikzus miatt nem beszélnek, nem mesélnek nektek semmit a család dolgairól.

Mivel Ti összevesztetet, nem tudják, hogy mit mondhatnak el, mit nem, ezért inkább kerülik a témát, nem akarnak újabb konfliktust se veletek, se anyósékkal.

Vagy nem akarnak állást foglalni egyik oldalon sem, vagy a másik fél igazát osztják, de nem akarnak veletek sem összeveszni!

Én erre tudok gondolni.

Egyébként ti meg kérdezzetek rá koinkrétan és akkor kiderül miért nem mondják. Kérdezzétek meg milyen volt az esküvő?

Lehet hogy nem merik mondani nektek, mivel nem tudják, hogy Ti hogy reagálnátok rá!

2009. júl. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem anyósék megkérték a többieket, hogy ha ti nem beszéltek velük, akkor ne is meséljenek nektek a többiek se semmit a családról.

Más oka nem lehet, hogy a dédi nem beszél, csak ha erre határozottan felszólították.

Ha anyós elég kemény, határozott, akkor a többiek hiába tudják, hogy nincs igaza, nem mernek szembeszállni vele, inkább szót fogadnak.

De az is lehet, hogy a többiek szerint anyóséknak van igazuk...

2009. júl. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Sziasztok!Ez az egész szokásos anyós-meny vita.Soha nem szeretett,soha nem mondott igazat rólam,lenézet ott szúrt belém ahol legjobban fáj.Én nem hívhattam fel Őket mert kiforgatták a szavaim,nem lehettem 2esbe velük mert kitaláltak olyant is amit nem is mondtam.Nagyon unodukul fogattak a családba,mert nem vagyok jó módú.Tűrtem 6 évig ezt,és utálattal,de összejártunk minden családi rendezvényre mentünk,vasárnap ott volt ebéd,itt nem mert állítólag koszfészek vagyok.Sokszor tudomásomra is hozták,hogy nem illek a képbe.De én nyeltem-nyeltem,és nyeltem.De mikor megszületett a lányom rámszáltak,és az én szavam nem számított nagy vita lett,mert én nem hagytam se magam se a babát,végén az lett gyámüggyel jöttek,bírósággal csak hogy megszerezzék a lányunkat amit férjem sem nézett jól szemmel a fenyegetések,és akkor mondtuk itt a vége.A perből semmi nem lett hisz tudták úgy sem nyerhetnek,és feladták.Azt mondták se fiúk,se unokájuk nincsen mert férjem mellém állt.De a család összes tagja szeret minket nagyon jóba vagyunk mindenkivel.Eddig minden okés volt,de most úgy érzem mind ha meg lennének fenyítve,senki nem mond semmit,nem kérdez.A férjem megkérdezte milyen volt az esküvő erre a válasz:szép helyen volt.Szóval szerintem itt van valami a hátérbe,ha nekik adnak igazat akkor mért hívogat a dédi stb,hogy mikor megyünk már.Szóval nem értem ezt.
2009. júl. 20. 18:25
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom miért lett lepontozva a válaszom, hogy talán Anyós kérte meg Őket, hogy ne beszéljenek Róluk?? Nem azzal van a baj, hogy mennyi százalékot kapok rá, azt letojom.:) Csak azt nem értem mért van elvetve a lehetőség. Én még mindig arra tudok gondolni, hogy Anyósodék megmondták a rokonoknak, hogy mostmár se Őket se Titeket ne sarkalljanak békülésre, fejezzék be, sőt, ne is emlegessék Őket (a család azon részét) Nektek. Lehet hogy ebből volt is valami vita, és már inkább nem kérdezgeti többet, és nem beszélnek ilyesmiről, hogy nehogy nagyobb családi balhé legyen. Megpróbálnak Titeket különválasztani, külön kezelni. De szerintem érdemes lenne rákérdezni a rokonoknál, meg kell beszélni, ha ez Nektek rosszul esik.
2009. júl. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!