Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » El vagyok késve? Egy 26 éves...

El vagyok késve? Egy 26 éves lánynak hol kellene tartania?

Figyelt kérdés

Sokáig nem találtam a helyem. Középiskola után elvégeztem egy szakmát, majd egy főiskolába is belekezdtem, de azt egy év után leváltottam és átjelentkeztem egy másikra. Jövőre diplomázom majd.

Soha nem volt rendes munkám, mai napig a szülők támogatnak, de azt mondjuk hozzátenném, hogy nem élösködöm rajtuk, csak kisegítenek, ha nagyon nincs pénzem. Nincs megtakarításom, és semmi tőkém.

Komoly kapcsolatom egy volt, de annak azért lett vége, mert én még nem akartam házasodni. El se tudom magam képzelni még gyereket nevelve, háztartást vezetve. Nekem még jó ez a kolis-egyetemista-bulizós élet. De sajnos mindjárt vége. Húgomnak már jól fizető állása és vőlegénye van. A korombeli lányok már rég túl vannak a gyerekszülésen, meg minden ilyen felnőt élethez szükséges dolgokon.


Nagyon el vagyok késve? Nagyon ciki ez szerintetek, hogy én még csak itt tartok? Sokszor kapok megjegyzéseket a környezetemben, hogy túliskolázott vénlány leszek, meg ilyenek. Pedig az se, mert csak egy diplomát csinálok, amit mások már 22-23 évesen elvégeznek. :(


2009. júl. 21. 23:24
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy lekesve semmirol! Elotted az elet. Meg az is lehet, hogy holnap, holnap utan megismered a nagy Ot es boldogan eltek amig meg nem haltok :))

32/N

2009. júl. 21. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
89%

29 éves vagyok lány vagyok. 22 évesen elvégeztem az egyetemet, de nem abban a szakmában dolgozom amit elvégeztem. komoly munkám egy volt az is 1 évig, a többiből pár hónap után vagy kirúgnak vagy elmegyek magamtól.

barátom sincsen, 2 éves volt a leghosszabb kapcsolatom. szüleimmel élek.

Nem, nem vagy egyedül és elkésve sem.

2009. júl. 21. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
91%
Na, az első mondatom jól indult:D
2009. júl. 21. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
96%

miért kéne férjhez menned és gyereket szülnöd ha még nm érzed magad alkalmasnak rá?ugy élj,ahogy neked tetszik,és ne ugy,ahogy a környezeted elvárja tőled.amugy meg sosem lehet tudni,hogy alakul az életed!

lehet,hogy hamarabb mész férjhez,mint a jegyben járó hugod :)

az élet kiszámíthatatlan!ne légy elkeseredve.ha 35-40 évesen állapodsz meg,akkor sincs semmi baj.és addig még lehet pár bulizós éved! :))

2009. júl. 21. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy elkésve ha neked jó így. A leírtakból is az tűnik ki, hogy még elég "kölykös" a gondolkozásod, így szerintem pont ott tartasz, ahol tartanod kell :) Főleg ha a szüleid szponzorálják ezt, mert lehet h pont azt a sulit végzed, amit mások 22 évesen, de az már nem mindegy h egy gyereket 22 v 26 éves koráig kell-e eltartaniuk a szülőknek. Ahogy elkezded a munkakeresést és kicsit önállóbbnak kell majd lenned fel fogsz "nőni" lélekben is, és pár hónap múlva már egész máshogy fogod látni az életet és akkor máshol is tartasz majd :)
2009. júl. 21. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek máskor jönnek el a dolgok az életben. Nem 1-2 ember van, aki a te korodban vagy jóval idősebben, 32-35 évesen szerez diplomát. Arról nem beszélve, hogy nem jellemző az, hogy fiatalon szülnek. A te korodban nagyon kevesen. Mikor szültem, én voltam a legfiatalabb (22), utánam csak 29 és 30 év felettiek voltak. Szóval erről sem vagy lekésve. Sok nő esküszik a te korod környékén, így a házasságról sem vagy lekésve. Vannak, akik az igazit csak a 30-as, 40-es éveikben találják meg, nem lehet ezt irányítani. Ha te még a bulizgatást igényled, akkor jól teszed, hogy nem hülyítesz egy pasit azzal, hogy komoly kapcsolatot akarsz és ne is legyen addig gyereked, amíg ezt a típusú életet élvezed. Te is fogsz érni, csak lehet, hogy picit később érsz az átlagnál. Nem vagy még idős, szerintem élvezd az életedet. Ehhez az kell, hogy úgy élj, ahogy te akarsz. Senki sem kötelez, hogy férjhez kell menned x évesen. Semmiről sem vagy lekésve. Próbálj meg meggondolt döntéseket hozni, ne menekülj bele a házasságba, gyerekvállalásba a korod és a külső nyomás hatására.
2009. júl. 21. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Megnyugtattatok egy kicsit. :)
2009. júl. 21. 23:47
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Nővérem is sokáig tanult, 32 évesen kezdett fix 8 órás állásban dolgozni, addig ösztöndijakból "élt", meg magántanitott, ha muszáj volt. Ilyen is van, azóta belerázódott, jól érzi magát, de nálunk ő a valós húg, én meg gondját viselem, pedig 5 évvel fiatalabb vagyok :) Vannak korán és későn érők, tovább és később tanuló emberek, ha te jól érzed magad, szerintem ez rendben van. Amúgy gondolom, nem pesti vagy, ahogy a korodbeli lányokról irsz, mert errefelé a 26 évesek még meglehetősen tinik, az a ritka, akinek fix kapcsolata van, nemhogy férj meg gyerekek!
2009. júl. 22. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
akkor jön a szerelem mikor legkevésbé számítasz rá,szóval ne rágódj ezen és jönni fog,aztán a többi már jön magától :)
2009. júl. 22. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Sógorom 35 évesen most diplomázik, bár ez másoddiplomája. Sem felesége, sem gyereke nincs. Sok hasonló ember van. Vagy csak a munkára, vagy csak a tanulásra koncentrálnak. Nehéz megbízható párt is találni manapság. A te koroddal semmiképp sem vagy elkésve.
2009. júl. 22. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!