Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A testvérem majdnem megerőszak...

A testvérem majdnem megerőszakolt, normális ez a reakció tőlem?

Figyelt kérdés
Lassan 1,5hónapja történt az eset, hogy a testvérem nemi erőszakot kísérelt meg rajtam, szerencsére megúsztam kisebb sérülésekkel a testemen, maga a dolog végül nem történt meg. Sokat sírtam utána, mindennap eszembe jutott..mostanra enyhült a csalódottság bennem, viszont a minap voltam hasi ultrahangon. A doktor férfi volt, megkért, hogy csatoljam ki a nadrágom övét(nem járok sűrűn ultrahangra, így eszembe se jutott, hogy a méhemnél is megnézi,mert a nadrágot viszont nem gomboltatta ki). Vizsgált a doki, és hát ment egyre lejjebb, "be" a nadrágomba(ami utólag természetes)...de rám akkora ijedtség jött, hogy én azt nemtudom leírni. Újra eszembe jutottak a történtek, ha már ilyen kis dolog történik, félek hogy újra valaki megteszi velem azt, amit a testvérem. A kérdésem az, hogy ez a reakció normális ennyi idő után vagy pszichológushoz kéne forduljak?:/ 20 éves lány vagyok
2012. aug. 15. 23:37
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
98%

Teljesen normális a reakció, viszont lehet, hogy nem ártana orvosi segítség.

Nehogy az legyen a vége, hogy nem lesz nemi életed és minden férfi közeledését elutasítod.

2012. aug. 15. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ, igen ez lemaradt, hogy 3 éve van barátom és szerencsére a nemi életbe semmilyen hátrányomat nem okozta, ilyen téren jó minden:)

csakhát azért másfél hónap... sokszor rám jön emiatt egy pánik:/

2012. aug. 15. 23:42
 3/27 anonim ***** válasza:
89%

Egy pszichológust keress fel! Nem gáz, senkinek sem kell tudnia róla, de viszont hidd el nekem nagyon sokat tudna segíteni. A testvéreddel meg meg kéne beszélni, hogy mégis mi a fene volt ez? 20 éves vagy már nem gyerek, szóval lehetőleg könnyebb feldolgoznod, mintha 10 éves lennél. Persze nem azt mondom ezzel hogy húú de könnyű :S

Nem tudok rendes választ adni neked erről sajnos mert én ilyet nem éltem át.... de nem lenne jó ha emiatt tartanál minden férfitől.. szóval javaslom a pszichológust. Sok erőt és kitartást!

2012. aug. 15. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
85%

Egyébként kész csoda, hogy az orvos nem vette észre a reakciód, általában az ilyesmit kiszúrják.

Lehetséges, hogy túlteszed rajta magad egyedül, de sosem tudni. Nem vagyok pszichológus, így konkrét tanácsot nem mernék adni, csak annyit, hogy ártani nem árthat, ha elmész egyhez.

Ugye az ilyesmi akár évek múlva is kitörhet belőled, ha történik valami rossz és lehet, hogy akkor jön elő a hatása.

Lehet, hogy ő is így fogja látni és nem lesz szükséged a segítségére.

2012. aug. 15. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
82%

menj el pszichológushoz.átéltél 1 traumát amit nem dolgoztál fel.egyébként mit csináltál az eset után?szóltál a szüleidnek,vagy elmentél a rendőrségre,esetleg csináltál látleletet?vigyázz magadra,és próbálj túl lépni az eseten.

minden jót kívánok!

2012. aug. 15. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
90%

Valószínűleg azért nem okozott problémát a szexuális életedben, mert szereted és bízol a barátodban. Neki vagy egyáltalán bárkinek elmondtad, hogy mi történt?


Egyébként szerintem is érdemes lenne felkeresned egy szakembert, akár csak 1-2 alkalomra is, mert ez a trauma kihathat a hétköznapi életedre is (pl nem mersz majd nőgyógyászhoz menni vagy ilyesmi)

2012. aug. 15. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
82%

először is a szüleidnek mondd el, aztán meg irány a rendőrség.

Azért ússza meg a sok kis r*hadék, mert minden áldozat mélyen hallgat.

2012. aug. 15. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, persze a szüleim tudják, és mindenki más a családban..sajnos van aki engem hazudtol meg, mert testvérem tagad mindent..:/ a látleletem a napokban lett kész, pont holnap megyünk a rendőrségre. Nem szeretném, hogy megússza, van 3 pici lánya...mindig is egy erőszakosabb fajta ember volt sajnos. A válaszok alapján elmegyek inkább pszichológushoz:)
2012. aug. 15. 23:54
 9/27 anonim ***** válasza:
94%

Nagyon is normális, akár évek múlva is előjöhet.


Mindenképpen beszélj pszichológussal.


Nagyon sajnálom, ami veled történt.

2012. aug. 16. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
46%

Érdekes, hogy mindenki pszichológushoz küldözget, és csak egynek volt a helyén az esze, hogy a rendőrségre irányított.

Majd írd meg, hogy mi volt ott?!

2012. aug. 16. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!