Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem nevetségesnek nevezet...

A férjem nevetségesnek nevezett, ami nagyon rosszul esett. Jogosan haragszom rá emiatt?

Figyelt kérdés
A sztori a következő: A férjemnek Szabó a vezeték neve,ami valljuk be,elég gyakori. Gyerekkorom óta van egy név,ami nekem nagyon tetszik,itthon is anyakönyveztethető és ritka. Tudom jól,hogy egy névtől nem lesz különlegesebb a gyerekem,mint a többi, és hogy semmi hátránya nem származott volna abból,ha hétköznapi nevet kap. Én viszont elhatároztam,hogy így fogom hívni a kislányom,mert nagyon szép név. (nem ilyen Dzsesszika vagy Lüszi) Valahogy soha nem tetszett az,ha bejön egy divat és akkor minden gyerek Hanna,Cintia,Zsombor és Milán. A lányom most 2 éves és megkapta a nevet ami nagyon illik rá. A kisvárosban,ahol élek most született meg az ötödik kislány ezzel a névvel. Előtte soha nem hallottam,hogy bárkit is így neveztek volna. Tudom jól,hogy mindenki olyan nevet ad a gyermekének,amilyet akar,de én úgy érzem,hogy ezzel elvették a név "varázsát". Ebből is egy tucat név lett,pedig az én szememben jelent is valamit,története van. A férjem erre azt mondta,hogy nevetséges és szánalmas vagyok hogy ezen kiakadtam, és ez az,ami borzasztóan szíven ütött. Azóta nem igazán szólok hozzá,valahogy nem tudom elfogadni,hogy ez a véleménye rólam és ezt így kerek perec ki is mondta. Mit gondoltok erről?
2012. aug. 20. 19:16
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
55%

Nincs semmi okod haragudni rá.

Ez a véleménye, kész.

2012. aug. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
91%

Most komolyan ez olyan nagy gond?


Amikor én születtem, akkor az én nevem se volt gyakori, mára pedig már nagyon sok embert hívnak így. Nekem eszembe se jutott ezen rágódni, legalábbis kisebb dolgom is nagyobb annál, mint, hogy ezen idegesítsem magam.


Nem védheted le a kislányod nevét, hogy más szülő ne adhassa azt a gyerekének.

2012. aug. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem is elég nevetséges ezen kiakadni...

Ez van, ilyen az élet. Ennél nagyobb gondod sose legyen.

2012. aug. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem a bolhából csinálsz elefántot. Ha lennének komoly gondjaid is, nem lenne időd ilyen hülyeségekkel foglalkozni.
2012. aug. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
93%
3-asnak: Beyoncé levédette az ő gyerekének a nevét! :D igaz, az is szánalmas szerintem :)
2012. aug. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
86%
Ne haragudj, de tényleg nevetséges ezen kiakadni.
2012. aug. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%
bocs, 2-es nem 3-as.
2012. aug. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim válasza:
47%
Én egy kicsit megértelek. Neked ez egy nagyon fontos dolog és ezt a férjednek azért illet volna megértenie. Ez pl. (hülye példa,tudom) olyan,mintha felépíted álmaid otthonát,ami egyedi és az utcában építenek még hat olyat. Akkor elvész a különlegessége.
2012. aug. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%
Megkérdezhetem mi a név?
2012. aug. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
87%
Engem is érdekelne a név (2 fiam van, nem tervezünk több babát, nem fogom felhasználni :-) )
2012. aug. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!