Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet kibírni egy ennyire...

Hogy lehet kibírni egy ennyire érdektelen családban?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, most keresek munkahelyet, hogy amint lehetőségem van repüljek a családi házból. Felőrli az itthoni helyzet az idegeim már. Anyáék képtelenek beosztani a pénzt, általában mindig odajutnak, hogy kérnek kölcsön, amit nem tudnak megadni. A számlák kifizetésére nem igyekeznek, én egész nap azon stresszelek, hogy mikor kapcsolják ki a villanyt. Van két csöpögő csap a konyhában, ami már két hete adja kéretlenül a vizet, de még nem volt képes apa megjavítani... Ma számoltam ki, hogy mennyi víz ment el azóta... (Sajnos lezárni nem lehet azt a vezetéket, mert az is ilyen hülye házi szerelésű és direktben megy a víz.) Olyan érzésem van, hogy nem is érdekli. A ház totál rumli, anya mindig arra panaszkodik, hogy nincs ideje, pedig csak az a gond, hogy nem osztja be az idejét, és marhaságokra megy a sok drága óra. Tegnap bebizonyítottam neki, hogy másfél óra alatt rendbe lehet tenni a házat, de az eredmény is csak addig tartott...

Ha valamit elővesznek nem pakolják el, a levetett ruhák napok múlva is ott vannak. Egeret láttam a konyhában, de még azóta sem került sor az egérfogó vásárlására. Nem hiszem el, hogy léteznek ennyire érdektelen emberek!


Ha valakinek ilyen a családja az hogy bírja?


2012. aug. 21. 09:44
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy, de nagyon sokáig maradtam, miután munkahelyem lett. Egy fillért nem költöttem magamra, minden ment haza, és még úgyis csak a stressz marad. Aztán eljött a pillanat, amikor besokalltam, és nagyon összevesztem velük. Pakoltam, ami az enyém volt, és mentem az egyik barátomhoz.(pont két fizetés között voltam) Hónap elején kerestem egy albérletet, és azóta ott lakom. Ne várd meg, amíg idáig eljutsz, nekem 3 évig tartott, és teljesen felőrölt lelkileg.
2012. aug. 21. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Szerencsésebb a helyzeted, ha messze van az egyetem a lakhelyedtől, úgy ha elköltözöl, akkor még elvileg a családodnak támogatnia is kell téged. Nálam az a helyzet, hogy az én családom két kézzel dobja ki a pénzt az ablakon, és ha ezért egy szót is merek szólni, akkor le vagyok ordítva, hogy ne szóljak bele, az ő dolguk. Nekem azért kell nyomorognom az egyetemi éveim alatt, meg diákhitelből élnem, mert nem szólhatok bele abba, hogy ők mit csinálnak a pénzükkel :) arról nem is beszélve, hogy az én vagyonomat herdálják el. Évek óta arra várok, hogy végre elköltözhessek itthonról, hálistennek mostanra már eljött az idő
2012. aug. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!