Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Előző ház. Született két...

Előző ház. Született két gyermekem, most 40%-ot fizetek. Minb. vagyok (57815ft) Közben lett egy élettársi kapcs. és ebből szül. Egy gyermekem. De most szeretnénk méeggyet válalni. Ezután mennyit kell majd fizetni gy. Tartást?

Figyelt kérdés
2009. júl. 24. 21:33
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
A kereseted 40 %-a annyi felé oszlik, amennyi gyermeked van, tehát most háromfelé, ha lesz még egy, akkor pedig négy felé. De vigyázz, mert ha túl kevés jut egyre, megszabhatnak egy kötelező minimumot, ami lehet akár több is, mint a 40 % egynegyede!
2009. júl. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Maximum a kereseted 50%-át lehet levonni gyerektartásra - mindegy, hogy hány gyerek van.
2009. júl. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
75%

a családjogi törvény alapján, 3 módón fizethető gyermektartás:-fix. összeg, -Százalékos,- egyéb vagyonban (pl. lakás,autó..)

Százalékosnál 15-25%/ gyermek, a bíróság általában a középutat válaszja 20%

Max. a fizid 50%-át vonhatják törvényileg, ha nyolcfelé megy, akkor nyolcfelé :-)

A jelenlegi párod pereljen be téged gyermektartásért (komolyan!!), és akkor 16,6% jut mindegyikre egyenlően 3X1 6,6 = 50. Ha lesz negyedik akkor 12,5% per gyerek

Azonban a minimum, a minimálbér 20%-a, kb. 14.000 Ft/gyerek, a többi fizetendőt összeírják, aztán tovább nem tudom, itt még én se tartok :-)

2009. júl. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
92%

Előző jól írta,maximum a kereset 50%-a ezt osztják el a gyerekek között.SAJNOS!!!

Ugyanis aki nem tudja tisztességesen eltartani a meglévő gyerekeit az minek vállal még gyereket???Ha valóban ennyi a kereseted(ami kétséges)akkor miért akartok még gyereket?

Milyen apa vagy te milyen ember?El tudsz a lelkiismereteddel számolni?A gyerekeid szemébe tudsz nézni?Hogy lehet egy ember annyira gerinctelen,hogy válás után úgy gondolja a gyerekeitől is elvált,és már nem kötelessége megfelelően gondoskodni róluk?Én bármi áron a gyerekeimnek akarom a legjobbat,még a saját káromra is akár,mert szeretem őket,mert jó szülő vagyok,és mint minden normális jó szülőnek a gyerekeim a legfontosabbak az életembe,az Ő jólétük az Ő jövőjük.És te?Te is elmondhatod ezt magadról?

2009. júl. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
97%
Hogyan akarsz minimálbérből 4 gyereket eltartani? Nem gondolod, hogy felelőtlenség így még egy gyereket vállalni?
2009. júl. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
91%

Minimálbérből én egyet nem tudnék eltartani. Sőt saját magamat sem. Gondold már meg mit csinálsz! És még csökkentenéd a többi gyerek re jutó pénzt is. 28 ezer 4 gyerekre, az 7 ezer gyerekenként! Ez ruhára sem elég. És akkor még nem evett, nem volt sehol, nem fürdött......stb

Eddig is felelőtlen voltál, ne fokozd még a dolgot.

2009. júl. 24. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
95%

Ugye, senki nem gondolja komolyan, hogy a Kérdező 57815 Ft-ból él?...


Minimálbérre van bejelentve, ez azért jó neki, mert hivatalosan jó keveset kell fizetnie az előző házasságból született gyerekekre, közben meg zsebbe kapja a többit, nyilván azért terveznek második közös gyereket a jelenlegi élettárssal, mert van rávaló! :[


Én az első feleség helyében APEH vagyonvizsgálatot kérnék exférjecskémre, rögtön kiderülne, mennyi tartásdíjat kell fizetnie! ;]

2009. júl. 24. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
68%

Most miért kell szapulni a kérdezőt? nem cserben akarja hagyni az idősebb gyermekeit, egyszerűen érdeklődik, hogy mi lesz ezután...


Ha valóban nem ennyit keres, akkor sincs közötök hozzá..(egyébként sajnos vagy nem sajnos nagyon sokan így csinálják)


A LÉNYEG, kedves kérdező, hogy mindegyik gyermeked ugyanannyi szeretetben és PÉNZBEN részesüljön.. Ha nem akarsz többet adni a gyerektartáson kivül az exnek, akkor szimplán költs te magad a gyerekre, amikor nálad van...

2009. júl. 25. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

semilyen felelőséget nem érzel a gyerekeid iránt?

ha minimálbére van 2 gyereked mért nem köteted el magad

2015. okt. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!