Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikor költöztetek el otthonról...

Mikor költöztetek el otthonról? Mennyire volt rossz, és jó? Szerintetek melyik a legjobb életkor/állapot hozzá?

Figyelt kérdés
énszerintem ez csak akkor jöhet szóba ha van stabil munkahely, és egy kis megtakarított pénz, az albérletre,egy lakótárssal,és úgy gyűjtögetni tovább, vagy eleve önrészre félretenni, és a saját lakásodat /házadat fizetni. szerintetek melyik a jobb? érdemes úgy beleugrani a dologba, hogy van 75 ezer ft. kereseted, ebből 30 ezer a lakás+10 ezer rezsi, viszont semmid nincs? mosógép,háztartási eszközök, stb stb stb..

2012. aug. 23. 23:42
 1/7 anonim ***** válasza:

én azt mondom minképp addig jó otthon maradni amig nem szerez valaki egy diplomát(vagy amit akar)

én sajna 19évesen már elköltöztem,mert semmit em foglalkoztak velem a szüleim,leszartak,és segítségre volt szükségem(pénzbeli támogatás a tanuláshoz,stb..) ezért átköltöztem a páromhoz,azóta is vele lakom,és nagyon jól haladunk.. de én azt mondom amíg nem küldenek el otthonról,vagy nem vagy 24-5-6 éves,hogy családod legyen,otthon jobb. tanulni úgy könnyebb. bár án kicsit elvont vagyok a tanulással kapcsolatba. érettségi után el sem tudtam képzelni,hogy csak ennyit érjek el az életemben.

2012. aug. 23. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha ügyesen keresel lakótársat, akkor a felszerelés már megvan a lakásban, és nem kell költened rá.
2012. aug. 23. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

22 évesen. Sokáig furi volt, hogy nem mindennap látom a szüleimet. Nagyon jó volt és most is jó a kapcsolatunk így nem emiatt költöztem el otthonról. Párommal költöztünk össze a saját házunkba.

A párommal úgy láttuk jónak a dolgot, hogy inkább fizetjük a saját lakásunkat, mint egy albérletet ami soha nem lesz a miénk, de viszont sok pénzt kidobtunk volna rá.


Szerintem nincs olyan, hogy a legjobb kor, amikor az ember úgy érzi, hogy készen áll aját életet élni, és megvan ehhez az anyagi juttatás is akkor akár 18 évesen.

Én személy szerint nem tolerálnám ha 18 év alatti gyerekem elköltözzön, persze ha olyan a helyzet akkor más.

2012. aug. 24. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha úgy vesszük 13 évesen, mert a távolság miatt (80 km) kollégista lettem a gimnáziumban. Utána az egyetem is messze volt, ott már albérlet, stb.

Mondjuk komolyabb saját keresetem kb 19 éves koromig nem volt, addig a szülők anyagi támogatására is szükségem volt.

2012. aug. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

18 évesen. Hát, nem könnyű. Egyáltalán nem, főleg, hogy a szüleim semmi támogatást nem tudnak nyújtani. Párommal élek, albérletben, igaz nagy szenvedések árán igyekszünk saját cuccokat venni, de még nagyon keveset szedtünk össze egy komplett ház berendezéséhez. Nélkülözésekkel jár, nem jutok el egy fodrászhoz, kozmetikushoz, évente kétszer ha eljutok egy ruhás boltba, a szórakozást már ne is említsem. Hogy hány évesen kell elköltözni? Ez érettség kérdése és az, hogy az anyuci-apuci hány éves korodig hajlandó a szoknyáján pátyolgatni. Sajnos nagyon sokan vannak akik kihasználják a szülők jóindulatát, és jólesik nekik 40 évesen is otthon dekkolni.

Ebben az országban sose tudsz úgy elmenni hogy van egy biztos alapod, mert előbb-utóbb kénytelen vagy kölcsönökhöz folyamodni (már ha nem külföldön dolgozik a párod). De én azt mondom érdemes nekivágni. Megtanulod, hogy a boldogságért neked kell küzdened, és amit tapasztaltál át tudod adni a gyerekednek, így ő nem marad a te nyakadon.

23/L

2012. aug. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

érdekes, mert én 19 évesen "költöztem el" otthonról, úgy hogy tkp. otthon maradtam, anyám bútorozott össze a párjával :)

mi tagadás, élveztem, h akármikor elmehetek otthonról, akármikor hazaérhetek, nem zavarok vele senkit. végülis érettségi után 1 nappal már semmibe nem szólt bele jóanyám (hova megyek, kivel megyek, mit csinálok)


nem kellett lakbért fizetnem, mert miénk volt a kecó, a rezsit anyum fizette, kaját néha hozott, és egyetem mellett dolgoztam, h legyen pénzem ruhára, szórakozásra, egyebekre. szerencsés vagyok, nem tagadom.


szerintem mindenkinél máskor jön el ez a korszak, h már szeretne külön élni a szülőktől. ezért nem árt már egészen korán elkezdeni takarékoskodni, hogy legyen alap a költözéshez. ha jófej a szülő, akkor már a gyereke születésétől kezdve félretesz neki valamennyit lakástakarékba, hogy ne pucér popóval induljon az életben.

már havi 5-10e ft is sokat jelent 20 év futamidővel.

2012. aug. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

én most vagyok költözés előtt, valszeg szeptemberben. Magamtól még nem mentem volna, mert még tanulok, de apám elzavart, azt mondta h inkább fizeti a rezsit, csak takarodjak itthonról, mert utál. Mikor belementem pár nap múlva anyára szállt rá, hogy elzavarja, ha kell megveri h elmenjen. De az a baj, hogy anya mindent eltűr neki. Pedig lenne lehetősége elmenni.

Lehet így lesz a legjobb mindenkinek, mert ki vagyok tőle készülve. (egyébként keményen iszik apa)

Párommal fogunk összeköltözni.

21L

2012. aug. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!