Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet bemenni az...

Hogyan lehet bemenni az intézetbe? Kell hozzá szülői beleegyezés?

Figyelt kérdés
Anyám meg van bolondulva. Apa meghalt 5 éve, azóta anya folyamatosan bántalmaz leginkább lelkileg. 16 éves lány vagyok, de abba is beleszól hogy szőrtelenítek. Örökösen elveszi...Azzal fenyegetőzik hogy az egész falunak elmondja hogy szőrtelenítek. (Ez nevetséges) Az összes ruhámat ő hordja, akármit kapok (mert venni soha nem vesz) elveszi, és ő hordja csak mert hogy tetszeni akar egy NŐS férfinak. A sulira alig vesz nekem tanszert, csak felemeli utánam a pénzt, és azt kávéra, meg saját magára költi. Az egész falu utálja, mert mindenki tudja hogy milyen pletykás, és engem mindennek elmond. Olyanok mondogat rám, meg sokszor a barátnőimre, hogy ny*ljanak ki minket mert fertőtleníteni kell. Meg mindenkinek azt mondja hogy soha nem tanulok, pedig gimnazista vagyok, és eddig vagy kitűnő, vagy jeles voltam. Örökösen azt mondogatja hogy milyen csúnya vagyok, és hogy milyen dagadt. Már semmi önbizalmam sincs, mert teljesen belegázolt. Olyan körülmények élünk, hogy nincs se fürdő, se wc bent, mert nem képes semmit se beépíteni a házba. Nincs saját szobám se, és éjjelente mindig azt kell hallgatnom ahogy önkielégíti magát. (és ez nem zavarja) Most is az egyik barátnőm gépéről netezek, mert nekem nincs se telefonom, se olyan cuccaim mint a velem egyidősöknek. Mit lehet ilyenkor tenni? Nem merek már senkitől se tanácsot kérni. Kérlek, segítsetek!
2012. aug. 25. 14:11
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
ja és igen, tudom hogy a kamaszok azt hiszik utálják a szülei őket, de itt nem csak erről van szó...örülnék ha csak erről lenne szó.
2012. aug. 25. 14:14
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Nagyszüleidhez nem tudsz menni? Vagy valami rokonhoz, jó ismerőshöz? Senkinek nem tűnik fel, hogy valami nincs rendben?


Esetleg beszélj velük, gondolom ilyen esetekkel is foglalkoznak.

[link]


Anyukád azóta ilyen mióta meghalt apukád, vagy előtte is hasonló volt? Vagy szólhatnál az osztályfőnöködnek és hátha van valami megoldás. De a legjobb az lenne ha anyukádtól külön élnél, ez nem normális élet.

15/L

2012. aug. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

A nagyszüleim tudják, hogy anya milyen, de nincs náluk hely.

Apa szülei pedig már nem élnek. Nem anya igazából mindig ilyen volt, apa miatta akasztotta fel magát. És már én se tudom bírni sokáig.:'(

Amúgy köszönöm amit linkeltél.

2012. aug. 25. 14:21
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
hétfőn szépen elmész a legközelebbi gyámhivatalba, vagy felhívod őket előbb, és megkérdezed. Ha bebizonyosodik, hogy tényleg így van, simán kiemelnek a családból, saját kérésedre. Sok sikert, nem irígyellek, ultragáz az anyád :((
2012. aug. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Miért kéne szülői beleegyezés? Akiktől elveszik a gyerekeiket, mert lehetetlen körülmények között élnek azok se egyeznek bele, mégis viszik őket az intézetbe. Gyámhatóságot kell megkeresni és szólni nekik. Legjobb, ha egy felnőttet kérsz meg rá, hogy kísérjen el, mondjuk valamelyik barátnőd anyukáját.
2012. aug. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Rendben köszönöm.

A barátnőm anyukája azt mondta elkísér. Remélem tudnak valamit csinálni, el is jönnek hozzánk hogy lássák hogy mi van.

2012. aug. 25. 14:25
 7/16 anonim ***** válasza:
41%
Ne akarj állami gondozásba menni,ott sokkal jobban tönkretesznek.Nem tudod,hogy mik mennek ott?Anyukád ahhoz képest semmi.Két évet még kibírsz vele.
2012. aug. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
én már elhatároztam hogy inkább leszek ott mint anyával...amit leírtam az még semmi..és én már nem bírom:(
2012. aug. 25. 14:26
 9/16 anonim ***** válasza:
valamelyik válaszadó linkelt egy oldalt. első körben hívd fel őket, jónak tűnik. lehet, hogy nem is kell intézet, hanem menetnél azonnal nevelőszülőkhöz, az azért jobb, mint az intézet sztem.
2012. aug. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Mindenképpen felhívom őket. Igazából nekem már mindegy hova megyek, csak el innen...örökre.
2012. aug. 25. 14:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!