Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi a min. Tartásdíj,15%...

Mennyi a min. Tartásdíj,15% vagy 20%? A bírói jogerős Ítélet módosítható-e a későbbiekben? Ha az anya 48000ft táppénzt kap, az apa 147000ft fizetést, az anya megkapja-e a 20% tartásdíjat?

Figyelt kérdés
A táppénz előtt az anya átlagos fizetése 80-85000ft, az apáé átlagosan 140-147000ft. Az apa fix összeget akar(30000ft),az anya min.összeget(30-35000ft) vagy a mindenkori fizetés 20%-át, az anya belemenjen-e a fix összegbe?

2012. aug. 28. 13:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem az anya dönti el, hogy mennyi tartásdíjat kap, hanem a bíró. 15-25% között szokták ezt megítélni a bírók, és a legkevesebbet nyom a latban, hogy a két fél mit "szeretne". Persze ha a fix összegben meg tudnak egyezni, azt általában helyben hagyják. 140 000 Ft-ból 30e nem olyan kevés, sőt.
2012. aug. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én elfogadnám. Nem kockáztatnék egy hónapokig-évekig tartó pereskedést ami után talán ennyit sem ítélnek meg.
2012. aug. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Azt hiszem 3 év után lehet újra tárgyalni a tartásdíj összegét. Végül is a fizetése 20%-a az 29400Ft. Szóval 30000Ft-nál többet nem hiszem, hogy megítélnek.

Az azért már nem rossz, mert erre még kapod a családi pótlékot is. Az fedezi egy gyerek költségeit.

Jobb mintha az Apa bejelenti, hogy minimálbéres és kapsz 5000Ft-ot.

2012. aug. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nagyon nagyon kicsi a valószínűsége, hogy ennél többet ítélnek meg. Kevesebbet viszont lehet... Én elfogadnám (én két gyerek után kapok 35 ezret)

Szerintem ez a 30 ezer korrekt ajánlat, főként, ha figyelembe vesszük, hogy a tartásdíj összege mellett azért az apa a nagyobb kiadásokba beszáll, ezenkívül mikor vele van a gyermek ugyanúgy költ rá.

A kérdésedhez annyit fűznék hozzá, hogy nem az anya kapja a tartásdíjat, hanem a gyerek! Magyarországon igen ritka esetben ítélnek csak meg asszonytartást.

2012. aug. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!