Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan bírhatnám rá a szüleime...

Manócsill kérdése:

Hogyan bírhatnám rá a szüleimet egy kisállat tartására, mert nem nagyon engedik meg hogy állatot tartsak a házban, és nincs kertünk ahol kutyust tarthatnék?

Figyelt kérdés

2012. aug. 29. 01:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy van valami oka, hogy nem akarják... Neked mit mondtak?
2012. aug. 29. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
15%
Magyarázd meg, hogy jót tesz a szocializációdnak, plusz felelősebb leszel (gondoskodás,etetés!)
2012. aug. 29. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
38%

Nekem még nincs gyerekem, de nem ha lesz, akkor sem lehet állat a házban. Szerintem undorító, és a kutya tönkrevágja a virágoskertet.

Szerintem a szüleid nyakába varrt gond lenne, és ők ugye a kisállattartás helyett azt választották, hogy inkább egy gyereket szeretnek.

Javaslom az emberek felé fejezd ki a szereteted, vagy menj el önkéntesnek egy állatmenhelyre.

2012. aug. 29. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
45%
Utolsó, már ne haragudj, de én nagyon örülök, hogy nem én leszek a gyereked...
2012. aug. 29. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ha felajánlanád a szüleidnek, hogy a zsebpénzedből állod a kutya minden költségét, az lehet hogy meggyőzné őket.
2012. aug. 29. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

mondjuk először kiszámolod, mennyibe kerül az oltás, féregtelenítés, ivartalanítás, etetés kb. egy évre, megkeresed rá a pénzt, és akkor talán nincs akadálya.

Sajnos nem csak felelősség meg pluszmunka a kutya, hanem sok pénz is, ráadásul sétáltathatod naponta többször, a szomszéd pl. reggel 6kor állandóan pisiltet, aztán szedi össze a kutyakakát. A kutyát nevelni kell, gondozni, játszani vele, sétáltatni, bírod ezt vállalni?

2012. aug. 29. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ne kutyával kezdj, hanem mondjuk egy hörcsöggel, ami töredékébe kerül, mint egy kutya. A hörcsöggel megmutathatod, hogy tudsz bánni az állatokkal és tudsz felelősséget vállalni.

Ettől függetlenül persze nem biztos, hogy a kutyát engedni fogják, mert teljesen más állatfajta, sok mozgásra van szüksége. Azért gondolj utána te is. Levinnéd esőben, hóban, reggel, este, mindennap? Se hétvége, se ünnep nem kivétel.

Azt kérdezted már, hogy miért nem akarják?

2012. aug. 29. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Aranyos ahogy írod,h kutyust szeretnél! :) De szerintem is jobb lenne,ha egy pici hörcsöggel kezdenél. Nekünk is volt és hidd el, tud annyit örömöt okozni mint egy kutyus! Viszont nincs szükséged nagy helyre hozzá,csak ahol az akváriuma elfér.Tartsd szépen rendben,és akkor szerintem a szüleidnek sem lesz ellenvetése.
2012. aug. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Ez velem is pont így volt, bár nekünk mindig is volt kutyánk, de én a szobámban is szerettem volna tartani egy kisállatot. Ezért apukám azt mondta, ha mindig segítek a házimunkában, és jól tanulok, kaphatok egy teknőst, mert azt könnyű gondozni. Utána kaptam egy hörcsögöt, majd két tengerimalacot, mert az volt az álmom. És rendesen kell takarítani az állatokat, ha kicsit ellustulnék, akkor azzal fenyeget apukám hogy visszaviszi őket az állatkereskedésbe. De szerintem minden szülőnek be kell látnia, hogy egy gyereknek szükség van egy állatra, mert így kamaszkorában kevésbé lesz depressziós. Remélem, te is kaphatsz egy kisállatot:)
2012. aug. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Vegyél hörcsögöt/törpehörcsögöt. Az is legalább annyira aranyos és nem szed szét mindent :)
2012. aug. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!