Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy szerezhetnék magamnak...

Hogy szerezhetnék magamnak barátokat? L/16

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, kb. semmi önbizalmam, nincsenek barátaim és egyre rosszabbul érzem magam. Egy kis faluban lakom 3. éve, ahová sajnos nem sikerült beilleszkednem. Egész nap itthon vagyok, senki nem keres meg és én sem keresek senkit. Hogyan tudnék nyitni az emberek felé? Igazából sosem voltak barátaim, utoljára talán harmadikban volt "legjobb barátnőm". Nincsenek kapcsolataim más velem egykorúakkal, és ebből a faluból talán nem is szeretném, hogy legyenek kapcsolataim. Anyut sem nagyon érdekli, hogy mi van velem. Nincs senkim, akinek kiönthetném a lelkem, akivel eljárnék ide-oda, akiben bíznék. Hogy kezdeményezzek mások felé? Egyszerűen nem tudok megnyílni embereknek. Nincs hobbim, nem igazán vagyok érdekelt dolgok iránt, nem sportolok. Csak itthon ülök és várom a csodát: hogy valaki megkérdezze, hogy "Ráérsz?" vagy "Nincs kedved ide-oda elmenni?" vagy "Mit csinálsz hétvégén?".... Telefonon sem keres senki. Egy osztálytárs sem. És ha már itt tartok: az osztálytársaim amolyan éjszakai életet élők, ami tőlem elég távol áll. Nem űzőm ezt a fajta életvitelt, mert nem vonzanak az ilyen dolgok, másrészt ha pedig bemegyek a városba, akkor is a fél hetes busszal haza kell jönnöm. Változtatni akarok ezen. De nemtudom hogy. Most is sírok, mert nincs senki, akivel lehetnék, vagy aki meghallgatna. Az sem lenne baj, ha az ország másik végében lakna valaki, csak legyen a barátom. Barátokat akarok. Nem érdekelne a neme, a kora, a szexuális beállítottsága, anyagi helyzete, a kinézete, a haja, a szeme, csak értsen meg és kölcsönös legyen a bizalom kettőnk között. Még interneten is ismerkednék, de ha felmennék egy chat oldalra, akkor mégsem írhatnék úgy rá valakire, hogy "Szia! Lennél a barátom?" Az is probléma számomra, hogy nem tudok semmilyen témát "feldobni" (Miről beszélgessünk? Nemtudom.) Sokan nem értenek meg, nem értik, hogy az én koromban mért nem érdekel a buli, a cigi, a pia, a drog és társaik... Én nem vagyok ilyen és senki kedvéért sem leszek ilyen soha. Még egy esetleges barát kedvéért sem, mert ha valaki ezt várná el tőlem, akkor az nem lenne barát. Hogy tudnék megnyílni embereknek? Hol tudnék barátkozni? Neten hogy kezdeményezzek? Vagy ha valaki ugyan így érzi magát, én egy ilyen fajta barátságra is nyitott vagyok. Tudom, elég sok korombéli lány és fiú fel van ide regisztrálva és látogatja is az oldalt. Mint már mondtam, csak a belső tulajdonságok érdekelnek. Bocsánat a hosszú szövegért, nem akartam ennyit írni, de ahogy elkezdtem, csak jött magától és... De most így jobb, hogy kiírtam magamból. Kérlek segítsetek!
2009. júl. 27. 21:39
1 2
 1/17 anonim válasza:
81%
Szia!Én is hasonló problémával küzdök és megértelek.Én városban vagyok és mégis tök zárkózott vagyok.Egész nap itthon ülök a gép előtt,pedig énis járkálnék valakivel csak nem vagyok olyan társasági lény.Ha gondolod akkor vegyél fel msnre:makovicsszabina@hotmail.com
2009. júl. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
73%

add meg az msn címed felvehetlek ???

LEHET HOGY SEGÍTHETEK!!!

2009. júl. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
73%
Sajnos ez is velem van.Én inkább msnen barátkozok.tudom milyen érzés,én is szoktam sírni. az élet ilyen.:(
2009. júl. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
73%

ja és ha kell az msn címem,írj privit:)

utolsó válaszoló

2009. júl. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
hogy írjon privit, amikor nem látszik, nem engedéjezted.
2009. júl. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
73%
En kb ugyanebben a helyzetbe vagyok megy baleset miatt.ha van kedved beszelgethetunk.irj egy privat emailt- en 18 eves vagyok
2009. júl. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
59%

jaa nem engedélyezem??

akkor add meg ide az msn címed

2009. júl. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
73%
Én is zárkózott vagyok,és még falun is lakok,ha gondolod,írj privit,én szívesen meghallgatnálak.
2009. júl. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
93%

Nem olyan reménytelen a helyzet, ne ess kétségbe! Én magam se vagyok túlságosan beszédes, sőt az önbizalmam is elég kevés. Én mindenképpen azt tanácsolom, hogy próbálj meg ezek mellett is ismerkedni. Nem túl fényes a helyzet, én azt éreztem az írásodból, nagyon kétségbe vagy esve.

Mivel egy faluban élsz nyilván a legtöbb fiatalt ismered, ha nem is személyesen. Nincs azzal semmi gond ha nem vonz az éjszakai élet, alkohol, drog stb. mint a többieket. Szerintem nem t evagy az egyedüli aki így gondolkodik. Biztos jársz suliba. Nme hiszem, hogy ott minden lány ilyen.

Így, hogy nyár van még jobban egyedül érezheted magad. A cheten is ismerkedhetsz, lehet ott is barátokat szerezni. Legalábbis az én tapasztalataim alapján. De mint írtad nem tudsz feldobni témát. Hát érdeklődj bátran! Mit csinál szívesen szabadidejében, milyen zenéket szeret stb. Bármit kérdezhetsz ami érdekel! Ha ezekre válaszolt már ki is alakulhat egy beszélgetés kettőtök között, talán több közös dolog is kiderülhet és ez neked is jó érzés lesz. Aztán esetleg msn-en folytatódhat tovább az ismerkedés, kérd el bátran a címét, mondd hogy most menned kell, de szívesen megismernéd jobban. Ha szimpatikus vagy neki, hidd el, meg fogja adni a címét. És ezek után már bármi lehet. A legfontosabb, hogy ne félj a chaten való ismerkedéstől, hisz nem veszíthetsz semmit, de egy barátokat nyerhetsz!

Remélem egy picit tudtam segíteni! Majd írj választ, ha sikerült valami. Vagy ha gondolod küldj privát üzenetet, megpróbálok segíteni!

2009. júl. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
90%
Hol laksz??? Velem u ez a helyzet, félelmetes h mennyire magamra ismertem abban amit irtál! teljesen más vagyok mint a többiek, pia, cigi nuku...és nem is vagyok hajlandó soha az életben senki kedvéért sem, jó nem azt mondom h még soha az életben nem próbáltam de egyszer kétszer vt és nekem ennyi köszönöm szépen elég is vt !!! nem tud érdekelni..ők meg éjjel nappal erről beszélnek(az osztálytársaim) és folyton arról dumcsiznak h hova menjenek bulizni ami szintén hidegen hagy...szóval együttérzek..:) ha gondolod beszélgessünk, add meg az msn cimed...szerintem nekünk sok közös témánk lenne:))
2009. júl. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!