Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tartsunk fenn jó...

Hogyan tartsunk fenn jó viszonyt az anyóssal?

Figyelt kérdés
A párommal nemrég keztük el építeni a közös jövőnket (lagzi, ház, gyerek, stb.) Eddig az édesanyjával jól kijöttem, de most, hogy az egyetlen kisfia kilép a nagybetűs életbe, minden megváltozott. Segítségnyújtás címén mindenbe beleszól és mindent elintéz, előfordul, hogy csak utólag értesülök róla. Magyarázatként pedig mindig elmondja, hogy ő nem akar beleszólni semmibe, csak nekünk akar segíteni. Természetesen mindig kulturált módon próbálom kezelni ezeket a helyzeteket. A legjobban viszont az aggaszt, hogy régebben soha nem veszekedtünk a férjemmel, mindig megtaláltuk a középutat, és minden ment békésen tovább. Most pedig egyre gyakoribbak a viták, aminek biztos, hogy az anyósom az oka. Újabb és újabb ötletekkel áll élő, és igazáról meggyőzi a férjemet. Ezért én gyakran mérges leszek, mert ötletei egyrészt nem mindig állják meg a helyüket, másrészt pedig elég érzékenyen érint, hogy mindent el akar intézni helyettünk. Emiatt lettek a férjem és köztem nagyon gyakoriak a veszekedések, de az édesanyja a párom számára nagyon fontos ember, és soha nem gondoltam volna, hogy ennyire tudja befolyásolni. Így ha egy rossz szót szólok vele kapcsolatban, vagy éppen felháborodok valamin, akkor rögtön én vagyok a fekete bárány, én vagyok az, aki hamar felkapja a vizet, hiszen "ismered, ő csak jót akar". Mit lehet ilyenkor tenni? Attól félek, hogy el fogom veszíteni a férjemet. Én úgy érzem, jól tudok alkalmazkodni, de mindennek van határa, és szeretném ha én dönthetnék a saját életemről.
2008. máj. 14. 11:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

ez természetes.

az anyosód tényleg csak jót akar, és ezt te is beláthatod. hogy idegesít és sokszor mást akarsz mint az anyós az is természetes. és az hogy a fßerjed álla központban és mindegyik fél felöl rajata csattan a pofon az meg megint csak természetes.


itt csak az lehet ahogy az én sógornöm tette anyámmal. megmondta hogy szivesen veszi a segítséget de szeretne ö dönteni a dolgokban, pláne a gyerek dolgokban, és szivesen veszi ha ketten elmennek vásárolni, stb.... anyám néha morog de megértette és most pár év után már természetes hogy a sogornömet megkérdezi elöbb. igazábol a bátyám egy igazi hapsi akinek mindegy hogy anyám vagy a sogornöm dönt így nem a tesóm hanem a sogornömnek kellett ezt úgy lerendezni az anyámmal hogy a tesóm ebböl kimaradjon mert neki igazábol semmi köze nem volt hozzá.

2008. máj. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én nem így gondolom,ahogy az első válaszoló.

Igaz,hogy nem vagyunk egyformák,ahogy az anyukáink,anyósaink sem azok.De szerintem,jobb ha mindenki rendezi a viszonyokat a maga szüleivel.Én leültem a párommal beszélgetni,aki megjegyzem szereti homokba dugni a fejtét ha kényes dolgokról van szó,és megmondtam neki,hogy a mi életünkben mi ketten fogunk dönteni ezután mindenről.Nem érdekel,hogy hogyan rendezi ezt a szüleivel,de ha saját családot,saját életet akar,akkor ennek véget vetünk,hogy az anyjáék állandóan körülöttünk hisztizzenek.Az én szüleim sem teszik ezt,de nem azért,mert anyám nem intézkedne,hanem mert ennek én mindig elejét veszem.De már nem nagyon próbálkozik.Egyébként nálam akkor lett tele a pohár,mikor a lányom már 1 éves volt,tehát elég sokáig türtem,de nem kellett volna.Szerintem előzd meg a bajt,vagy a nagyobb bajt.Én megmondtam a férjemnek,ha nem tudja rendezni ezt a családjával,akkor válasszon.Így nem lehet leélni egy életet,ráadásul mi abban a szerencsétlen helyzetben vagyunk,hogy akár még hálóingben is átjöhetnek hozzánk:(((

Ez a jót akar pedig nekem az idegeimre ment.

Akkor,ha nekünk jót akart mire számítsanak az ellenségei???

Mond meg szerintem először a párodnak,és ha nincs eredménye akkor egyenesen anyósnak,hogy intézkedjen mindenki a maga életében.Te megígéred,hogy nem avatkozol az övükébe,ők meg a tiétekbe,és kész.

Nálunk volt sértődés,hiszti miatta,de nem érdekelt.

Én megmondtam,ha ezt nem lehet megérteni,akkor maradjunk ki egymás életéből,sajnos csak ez hatott.


Sok sikert nektek is.


Ja,szerintem attól ne félj,hogy emiatt veszíted el a párod,mert aki a családja helyett az anyukáját választaná,az maradjon is a szoknyája alatt,ne akarjon megnősülni.


Üdv

2008. máj. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szívből sajnállak. Sajnos vannak ilyen anyák, akik egyszerűen nem tudják a gyermekük kezét elengedni, ezzel a majomszeretettel sokszor teljesen tönkre is teszik a gyermeküket. Aztán mire anyuka meghal, marad utána egy magányos, agglegény, élhetetlen férfi, aki depresszióból ki-be járkál, örökké az anyja sírját ápolja és alig várja hogy meghalhasson végre hogy a túlvilágos is az anyjával lehessen. Csak remélni tudom, hogy a te anyósjelölted nem ilyen sorsot szán a kisfiának.
2008. máj. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Jó viszonyt én szerintem nem lehet fenntartani így. Tapasztalat. Most mi ott tartunk, hogy már 3 hete nem tárgyalok az anyóssal, ugyanilyen dolgok miatt. És a páromat is választás elé állítottam, ugyanis most várjuk az első babánkat, és megmondtam, hogy nem akarok diliházba kerülni az anyja miatt. Vagy mi akik a családja leszünk, vagy az anyjáék, de akkor felejtsen el minket. Ez hatott. Tőlem azt beszélget velük amit akar, azt mondd el amit akar, de mi döntünk és kész!

Állj a sarkadra, különben a fejedre nő az anyós. És később még a gyerekedet is nehogy ő akarja nevelni!

Sok sikert!

2008. máj. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt tanácsolom,hogy szabd meg a határokat ,mert a fejetekre nő,és akkor késő.Én is elnéző voltam,és már annyira vitte,hogy nem csak a férjemet manipulálja,hanem a gyereket is kisajátitja,és ha mondok valamit az a válasz ,hogy a gyerek nem csak az enyém,hanem a férjemé is és tőle kérte.
2008. máj. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!