Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bár együtt élek egy férfival,...

Bár együtt élek egy férfival, gyereket tervezünk, mégsem akarok hozzámenni mert nem hiszek a házasságban. Ez normális?

Figyelt kérdés

A házasságok nagy részébe már van szerződés meg külön kassza, nem érzem az elköteleződést, a "holtodiglan holtomiglan"-t.


Sőt, már olyan is van az ismeretségi körömben hogy a nő külön tesz félre pénzt, hogy amikor majd otthon lesz a gyerekkel legyen miből élnie, mert a férje őt majd nem tartja el a gyerek költségeit meg felezik.


Bízom a páromnak, de ezek miatt valahogy negatív dolognak érzem az esküvőt. Normális vagyok?


2012. szept. 9. 20:47
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

te a lelki ikertesóm vagy asszem :D

pontosan ugyanígy gondolom.


nekem elvi akadályokba ütközik a házasság: miért keverik az érzelmeket egy vagyonjogi szerződéssel egyesek? miért kell minden módon és platformon hangoztatni, papírokkal igazolni, hogy mi bizony szeretjük egymást, együtt élünk, és hű de kemények vagyunk, mert Miss Önkormányzat előtt megígértük egymásnak, hogy innentől ásó-kapa?

röhej a köbön. az állam ne legyen részese a párkapcsolatomnak semmilyen formában.


bízom benne, szeretem őt, ő lesz a gyermekem apja, és kitartunk egymás mellett, mert ígéretet tettünk. és nem azért mert mindenféle társadalmi konvenciók és állítólagos normák kötnek.


a közös kassza az eddig látottak alapján csak bajt szült. nem lehet nyomon követni, hogy kinek a pénzét költi épp az egyik fél, ez neheztelésekre adhat okot. szeretem tudni, hogy ha valamiért én dolgoztam meg, akkor azt én költöm el, nem lenne arcom a párom pénzén shoppingolgatni, és rázni a rongyot, h nekünk milyen jól megy.


az esküvő nem ad semmilyen pluszt. ugyanazt az unalomig ismételt szöveget nyomja az anyakönyvvezető évek óta. ebben mi a csöcs a megható és szép, és felemelő?


emberek képesek csak azért másképp megélni a kapcsolatukat mert van róla hivatalos irat? O M G !

2012. szept. 12. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Nem tudom, de nekem a közös élet (akár esküvővel, akár anélkül) elköteleződést jelent.


Én házasságpárti vagyok, mert ez egy magasabb szintje a kapcsolatnak, mely felelősséget, hűséget, kölcsönös bizalmat, kemény munkát és odaadást kíván.


Ha tudod, hogy megtaláltad azt az embert, akivel le akarod élni az életed, akit gyerekeid apjának akarsz nevezni, akkor miért nem mersz lépni.


Sokszor persze van, hogy az emberek nem láttak igazi családmodellt otthon, esetleg a szülei elváltak, szétmentek, egyik szülő meghalt. Ilyenkor megértem, hogy kissé fél a házasságtól.


S ha nem mersz lépni vagy ha már most azon gondolkodol, hogy mi lesz majd ha elválunk, csak azért mert ma ez a divat, akkor miért fecsérlitek egymás idejét fölöslegesen?

Egyáltalán leültetek már beszélgetni erről? A párod hogy áll hozzá?

Ha most közös kasszán vagytok, miért lennétek a gyermek megszületésével külön kasszán. Most akkor gyakorlatilag egymást tartjátok el, bár szerintem erre nem így kellene tekinteni.


Kitartást és csak akkor vállaljátok a gyermeket, ha valóban közös döntés!

2012. okt. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!