Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kérlek, őszintén mondjátok...

Kérlek, őszintén mondjátok meg: nagyképű, másokat lenéző vagyok ezek alapján?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok, 3 éve vagyok a párommal. Mindenki mondogatja az esküvőt meg a gyereket, de én még nem szeretném, mert szeretnénk elköltözni (most apukám lakásában lakunk, ő külföldön dolgozik határozott idejű szerződéssel, szóval hazajön és nem akarok a nyakán maradni).

Gyereket meg még azért nem, mert csak gyes-t kapnék és arra egyszerűen nem merem bevállalni.


Néhány barátnőm emiatt "haragszik" rám, hogy ilyen hülye vagyok meg tuti lenézem őket, hogy fiatalon szültek és házasodtak. Nem értik meg, hogy nem nézem le őket, az ő életük, boldog a házasságuk és édesek a gyerekeik, de én nem így szeretném csinálni.


Szerintetek is nagyképű vagyok emiatt?


2012. szept. 11. 11:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy nagyképű. Reálisan gondolkozó ember vagy.
2012. szept. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%

Ezek alapján nem vagy nagyképű.

De ha ezek alapján azt mondják rád,akkor vagy nem a barátnőid vagy valami más okot adtál rá, ami miatt nagyképűnek titulálnak.

2012. szept. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%
Akkor csatlakozom hozzád,nagyképűskködjünk együtt,de én se szülök a semmire,anyagi része is kell hozzá,nem csak a nagy szerelem a rózsaszin köddel.
2012. szept. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%

Kérdező, abban semmi nagyképűség nincs, hogy valaki a saját elképzelései szerint akarja élni a saját életét... akár egyénről, akár párról beszélünk.

A kérdés alapján inkább a barátaid a nagyképűek, mert azt hiszik, hogy a saját "boldogság-receptjük" az egyedüli jó...

2012. szept. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez miatt nem vagy nagyképű,a Te életed,inkább az a rossz, hogy nem tartják tiszteletben a döntésed,nem kell ,hogy értsék,de fogadják el.
2012. szept. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
82%
Két lábbal állsz a földön és teljesen igazad van! Ezek között a körülmények között én sem vállalnék gyereket. Lehet a barátnőid rájöttek arra, hogy nekik (is) korában kellett volna karriert építeni (még minimum 4-5 év), mint családot alapítani?
2012. szept. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem vagy nagyképű, hanem egy okos, értelmes, megfontolt ember, aki használja is az eszét.


A barátnőid - el nem tudom képzelni, hogy okos emberként miért vannak ilyen barátnőid, de ez a te dolgod - azért tartanak nagyképűnek, mert korlátoltak, buták és irigyek. Nem képesek tudomásul venni, hogy valaki más, másként gondolkodik, és nem hajlandó azon az úton menni, ahova őket taposták vagy ahova ők önként léptek.


Most már adnák vissza a babaruhát, irigyelnek téged, hogy nincs gyereked, és ezt túlkompenzálják: jönnek a szent maszlaggal, hogy te lenézed őket (holott valójában ők irigyek), és te vagy az önző (holott ők azok), és hogy nekik milyen boldog a házasságuk (holott egy fenét az! ha az volna, a szájukat sem nyitnák ki).


Csak hogy tudd: ha soha nem vállasz gyereket, az is a te dolgod. Senkinek nincs joga beelszólni. Nyugaton már kétszáz éve is éltek nagynénik, író-költő, festő, alkotó emberek, akik akár 80-90 évet megéltek, békében, gyerek és férj nélkül. Senki sem kényszerítette őket a házasságra, elfogadták a döntésüket. Ezért bírom jobban a protestánsokat - elfogadóak és megengedőek.


Csak a katolikus egyház és az általa megszállt agyú társadalom olyan h.lye, hogy minden nőt anyává akar faragni, ha annak való, ha nem és kutyába sem veszi egy nő saját akaratát.

2012. szept. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

szerintem most én leszek a nagyképű bunkó, mert én meg azokat a lányokat, nőket nézem le, akik manapság 25 alatt vállalnak gyereket, leginkább a semmire. nulla karrier, nulla világlátottság, nulla valódi élettapasztalat.


30 felé bőven ráér az ember lánya, hiszen manapság úgyis eléggé sokan megérik akár 80 éves kort is teljesen jó állapotban, tehát bőven van idejük felnevelni akár több gyereket is.

más szempontból meg sokkal jobb, ha akkor szül egy nő, mikor az édesanyja már közel van a nyugdíjhoz, így nem kell folyton idegenekre meg közintézményekre bízni a gyereket, hanem a nagyszülei vigyázhatnak rá nyugodt környezetben. én így nevelkedtem, és én is ezt szeretném megadni a gyerekemnek. a nagyszüleimmel imádtuk egymást, soha nem volt nekik teher ha náluk voltam, akár hetekig is.


tuti csak irigyek rá az állítólagos barátnőid, mert látják, hogy elsiették a szülést.

2012. szept. 11. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!