Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meddig, vagy egyáltalán hogy...

Meddig, vagy egyáltalán hogy lehet kibírni egy alkoholista apával? Anyukámat is sajnálom.

Figyelt kérdés
20 éves lány vagyok, még suliba járok. Mellette diákmunkára járok, amikor adódik, de a suli sokat kivesz belőlem. Az apám alkoholista, és terrorizál engem is és anyukámat is. Elmenni nincs pénz, mert a lakáson van most 2 millió kölcsön, amibe apám hajszolta anyukámat, így amíg az itt van, még válni se lehet :( Mellesleg apám nem is akar, mert neki ez az állapot megfelel. De mi Anyukámmal idegronccsá válunk lassan. Érzelmileg sokat bánt, van, hogy fizikailag is kapunk. 50 éves, jó régóta iszik. Azt az ócska flakonos bort issza. Hát nem tudom....de igazán semmi baja nincs, és soha nem is volt. Nagyon sokat iszik. Nem tudom, hogy bírjuk már, vagy hogy lehetne eltüntetni az életünkből 0 pénz mellett...meg van párom, tervezném a jövőmet vele, de Anyukámat meg nem hagynám itt ezzel az emberrel, tudom, hogy ő is szenved, csak nincs kiút. Igazán nem is várok megnyugtató válaszokat, csak jól esett kiírni magamból, hisz szégyellem, és ezért nincs kivel megbeszélnem. Azért köszönöm annak, aki elolvasta.
2012. szept. 17. 17:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Az én szüleim 19 év után váltak el, apa alkoholista (mondjuk fizikálisan sosem bántott minket, és szándékosan mentálisan sem).

Mindig ment a jojózás, hogy amikor nagyon-nagyon berúgott, akkor mentünk a mamáékhoz, hogy akkor most vége - jött apa, könyörgött, hazamentünk. Ez ment 19 évig. Ami betette a kaput, hogy félrelépett a végén. Pontosabban a félrelépése okozta a végét.

Elköltöztünk végleg (mostmár 6 éve), állítom, ilyen nyugalom sosem volt otthon, mint most.

A kölcsön csak anyukád nevén van, vagy mindkettejükén? Mire lett felvéve? Semmi esély, hogy kilépjen belőle?

2012. szept. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ugyanebben a cipőben járok,de az én szüleim egyáltalán nem akarnak elválni,nekik jó ez a tom és jerry élet.Hát egészségükre,én leléptem.
2012. szept. 17. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Jó lenne, ha anyukád elválna, igan, ezt nem lehet tűrni, ha tudtok változtatni, kkor az lenne a jó.
2012. szept. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!