Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tudnátok adni extra tippeket...

Tudnátok adni extra tippeket Budapesten spórolásra?

Figyelt kérdés

Nem főzésre, vagy lakhatásra gondolok, mert az ezerszer ki lett már vesézve. Inkább olyasmikre, hogy hol lehet nagykeráron vásárolni, milyen hűségkártyákat érdemes beszerezni, hol lehet vmit ingyen kapni stb...

Előre is nagyon köszönöm!



2012. szept. 21. 10:59
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
96%
Cserélj ki minden izzót a lakásban energia-takarékosra, és húzd ki a konnektort is, ha nem használsz valami gépet, ami egyébként áramot fogyaszt. Ne fűts, ha szellőztetsz, ne menjen az utcára a meleg.
2012. szept. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
88%

Nekem az a módszer jött be, hogy minden nap vásárolok, és csak annyit, ami arra az egy napra kell. Így sokkal kisebb eséllyel költök hülyeségekre, a nagy bevásárlókörutak alkalmával ugyanis mindig becsúszik a kosárba egy csomó minden, amit csak úgy megkívánok, de amúgy nem vennék meg, ha átgondolnám.


Ami még jó módszer, hogy mindig azt főzni, amihez épp akciós az egyik fő alapanyag. :)


A Spar pontokat tényleg érdemes gyűjteni, a beváltásukkal pedig kivárni egy olyan akciót, amikor dupla értékük van, évente kb. egy ilyen alkalom szokott lenni.


Zöldséget olcsóbb sokkal a piacon vagy egyes zöldségeseknél venni, mint a nagyobb üzletekben, és általában szebb, kiadósabb is az áru.


Ruhát mindig szezonvégi leárazáson, de márkás boltban érdemes venni. Olyankor kb. olyan árban vannak, mint a kínai boltos áru, és azért a minőség nem ugyanaz. Pl. a Tezenis melltartóm kétévesen is ugyanúgy néz ki, mint mikor megvettem, és a legutóbbi leárazáson 2000 forint körül voltak ott melltartók. Olcsóbb kivárni egy leárazást és bevásárolni minőségi termékekből, mint félévente újakat venni, mert szétmentek...

2012. szept. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Bliccelni inkább nem bliccelnék, meg direkt úgy kerestem albérletet, hogy gyalog is be tudjak járni a munkahelyemre. (Fél óra kb.) Tényleg ez is egy spórolás, mert nem kell jegyet venni és közben még a napi mozgás is megvan, nem kell beiratkozni semmilyen sportra vagy sporteszközt venni.
2012. szept. 21. 11:23
 14/18 anonim ***** válasza:
82%
9-es, igazad van teljes mértékben, nem is gondoltam komolyan.
2012. szept. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
(ha nem bkv-zol, akkor vegyél biciklit! valami csúnya használtat, ami jól működik, azt nem lopják el. cipekedni is könnyebb, ha sok a pakkod, és még örömödet is lelheted benne!)
2012. szept. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Na, szépen le lettem pontozva megint, mert javasoltam a pontgyűjtős/olcsóbban vásárlós kártyát. Hm...

Egyébként mi is úgy lakunk, hogy nem kell tömegközlekedést használnunk. A kínaik, és a kis kifőzdék jó áron adják a menüiket. Piacot sajna nem tudok a környéken (7.ker), de olcsón tudunk zöldséget és húst venni, mivel a párom munkahelye nagy tételben vásárol tőlük, így mi is kapunk százalékos kedvezményt. Az Örs Vezér terén a zöldséges pl egy rakat spenótlevelet adott ingyen, mert már ment hazafele, szóval vannak még kedves emberek. :) Péksütit, kenyeret az utolsó órában/félórában veszünk 50%-os áron.

2012. szept. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Sparnal SuperShop kártyára adnak 50%-os akciót bizonyos termékekre, vagy plusz pontokat, Karácsony környékén pedig szoktak pontot duplázni. Kálvin térnél van egy csarnok, Pesten az egyik legjobb szerintem, olcsó is, és van választék bőven. Háztartásba dolgokat pedig mindig a DDA nevű boltban veszek, 100-200 Ft-okkal olcsóbbak a dolgok, mint az áruházakban.
2012. szept. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
látom már régebbi a kérdés, de azért még hátha aktuális, de: ilyen dolgokat, mint mosószer, tusfürdő, kakaópor stb. stb. áron alul megkapsz a józsefvárosi piacon vagy a sárkány centerben, így szerintem havi egy bevásárlás megéri ezeken a helyeken!
2013. máj. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!