Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan próbáljam meg feldolgoz...

Voguelilias kérdése:

Hogyan próbáljam meg feldolgozni és segíteni magamnak hogy jobb legyen?

Figyelt kérdés

Egy hete halt meg az anyukám. Igaz mindig apás voltam de igazán csak most értettem meg hogy mit jelent számomra az anyukám. Még csak 18 éves múltam márciusban és úgy gondolom, hogy még milliószor kellene az ő segítsége. Egyszerűen olyan hirtelen volt a halála, hogy mai napig úgy érzem mintha ő csak a korházban lenne és nincsen semmi baja.Pedig tegnap eltemettük mondanom sem kell iszonyat fájdalmas volt.Persze tudom, hogy neki jó mert már nem szenved többet. De itt hagyott pedig még szükségem van rá nagyon sokáig. És egyszerűen nem tudom, hogy mivel segíthetnék magamon hogy feldolgozzam a történteket. Úgy érzem, hogy nagyon sérthető lettem.Van egy nővérem meg az apukám de ők mégsem olyanok. És nem tudom, hogy micsináljak hogy könyebb legyen vagy legalább elfogadjam, hogy ez így volt rendjén.

18/L


2009. aug. 1. 23:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Őszinte részvétem!

Ne akard siettetni a gyógyulást, hagyj időt magadnak.

Semmi más nem segít csak az idő!!!!!

Erőltethetsz magadnak dolgokat, elfoglaltságokat, de egy ilyen friss sebet nem nagyon tudsz még mivel gyógyítani.

Emlékezz Rá szeretettel és mindig gondolj arra, hogy Veled van és segíti az utadat.

Minden héttel kicsit könnyebb lesz.

2009. aug. 1. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Én nem gondolom azt hogy könnyebb lesz. Hiszen később még jobban fogom érezni a hiányát. Nem akarom siettetni a dolgokat csak mit meg nem adnék ha még egyszer beszélhetnék vele!És elmondhatná hogy jó helyen van nem fél nem fázik és jó neki ott és ő mindig velünk lesz.
2009. aug. 1. 23:30
 3/11 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom... Nekem sokat segített, hogy elkezdtem leírni azokat az emlékeket, történetetek, amik apuról eszembe jutottak. De ehhez is idő kellett, talán egy évvel a halála után tudtam nekiállni. Nálam már eltelt 3 év, de ugyanolyan rossz. Ne akard siettetni a gyászt, sírd ki magad, tombolj, ha az segít. Jó, ha tudsz róla beszélgetni valakivel, de ha nem megy (nekem még ma sem megy) akkor írjál, az sokat segíthet. Segíthetnek olyan dolgok, amiket együtt csináltatok, vagy olyan helyek, ahol együtt voltatok. De ezeknek is méga dj időt, ne akard most egyszerre megoldani, ehhez idő kell.
2009. aug. 1. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: talán az is segíthet, ha leveleket vagy naplót írsz neki, amiben mindent el tudsz mesélni, ami veled vagy benned törtnéik. Csak ötletelek, válogasd ki ami a te hangulatodhoz, vérmérsékletedhez illik. Én az első néhány hónapra szinte egyáltalán nem emlékszem. Gyakorlatilag csak dolgoztam meg aludtam, nem akartam gondolkodni.
2009. aug. 1. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Fogadd őszinte részvétem.


Sajnos én is csak azt tudom mondani, amit az előző. Hagyj időt a gyásznak ez egy folyamat, ami, majd idővel enyhül. Változó, hogy mennyivel, de hétről hétre könnyebb lesz. Az élet hozza majd, hogy hozzászoktok ahhoz nincs mindennap veletek és hogy illesszétek be az emlékét ez életetekbe. Ne akarj kapkodni, most még amúgy is nagyon friss a halála. De idővel jobb lesz, hidd el.

Emélkezz rá szeretettel és lassan el fogod tudni fogadni a helyzetet magadtól is.

Kitartást!

2009. aug. 1. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Először is őszinte részvétem!


15 éves voltam amikor meghalt az anyukám rákban(agydaganata volt). Akkoriban kerültem gimnáziumba, új társaság, több tanulás egyszóval nagy kihívásokkal kellett szembe néznem. Apukám(akivel mellesleg nem vagyok túl jó viszonyban) mindig a kórházban volt, csak este jött haza.


15 éves korom óta én főzök, mosok, takarítok mert apukám annyira összeroppant, hogy nem csinálja meg. Egy ideig gyászoltam, de lehet, hogy nagyon morbidan hangzik, de annyi dolgom volt, hogy szinte már fel sem fogtam, hogy nincs. Nagyon sokat segítettek a barátaim is.


Először is azt tudom Neked mondani, hogy a mi történt SOHA NEM FOGOD TELJESEN FELDOLGOZNI, MERT NEM LEHET. Egy Anya hiány örök űrt kelt benned, szükséged van egy biztos támaszra. Nem túl nagy vígasz most, de gondolj bele Neked még ott van az apukád és a nővéred is, akik nagyon szeretnek. Teljesen normális, hogyha most úgy érzed, hogy nem bírod tovább és naphosszat sírsz, de vigyázz azért, hogy ne gubozz be. Próbálj meg társaságba menni, kibeszélni magad a barátnőiddel vagy akár valamilyen családi programot is szervezjetnél. Nem azt mondom, hogy mostanában, de idővel jó lenne.


Közhely, de idővel csitulni fog a fájdalom és meglátod, hogy most sem maradtál egyedül.


Nagyon sok jót kívánok Neked és a családodnak a továbbiakban!

2009. aug. 1. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nagyon kedvesek vagytok, hogy írtatok ötleteket hogy ti magatokban IDŐVEL de hogy tudtátok elviselhetőbbé tenni a hiányt. Bennem egy világ összetört amikor hívtak a korházból.
2009. aug. 1. 23:39
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem, nincs igy rendjén, miért is lenne? A tény, hogy a szüleink előbb-utóbb elmennek, az egy dolog, és idősebb korban talán az ember kicsit jobban fel tud készülni a halálra, de 18 évesen, ez közel sem igy van. Neked élned kellene az életed, tanulnod, kipróbálni magad a világban, és lassan felkészülnöd az önállóságra, nem pedig ekkora töréssel megpróbálni folytatni valahogyan.

Nagyon-nagyon sajnálom, fogadd minden együttérzésemet, igazán szomorú, amikor közeli hozzátartozónkat veszitjük el.

Sajnálom, hogy ezt kell mondanom, de most egy ideig még nagyon nehéz lesz, főleg az elkövetkező napok, amikor lépten-nyomon szembesülni fogsz a hiányával. Minden, de minden rá fog emlékeztetni, és ezek az emlékek még annyira fájdalmasak. Próbálj meg higgadt maradni, amennyire csak lehet,foglald el magad bármivel, dolgozz, jó lenne, ha valaki lenne melletted folyamatosan, ha nem is többre, de legyen valakinek a vállán kisirni magad, ha már nem birod tovább. Beszélj róla, ásd elő a régi szép történeteket, az eseményeket, amiket együtt éltetek meg, idézd a szavait, próbálj meg arra gondolni, hogy hogyan mosolygott, apró kis huncutságokra, amit együtt vittetek véghez, bármire, ami szép, és erőt ad. Semmiáron nem szabad azt kérdezgetned, hogy miért ő, miért most, nagyon megnehezited a helyzetedet, ha emészted magad. Fogadd el, hogy igy kellett történnie, és ezen már nem lehet változtatni, az idő pedig lassan majd begyógyitja a legfájóbb sebeket is. Tudom, hogy ez most üres frázisnak hangzik, de hidd el, hogy idővel a fájdalom enyhülni fog, és észre sem veszed, már csak a szép emlékeid maradnak, habár a hiányát nem pótolhatja soha semmi sem.

2009. aug. 1. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az én apukám 5 éve halt meg,akkor 25 voltam. A mai napig nem tudtam feldolgozni. Az idő ugyan enyhítette a fájdalmat,de ezen sohasem lehet túllépni. Nagyon hiányzik,és mindíg gondolok rá!
2009. aug. 2. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia fogadd őszinte részvétem!

Szerintem egy ANYA vagy egyszerűen csak AZ ANYA elvesztése felfoghatatlan. Szerintem sokat beszélj róla, vagy ahogy az előttem hozzászóló mondta sokat írj. Beszélj ki minden bánatodat,emlékedet, jót-és rosszat, szépet-és kevésbé szépet. Szóval mindent! Tudom ilyenkor jönnek a megválaszolatlan kérdések,miért.....

Ha akkor másként csináltam volna....

És még sorolhatnám. Szerintem ezeken már ne rágódj, csak a szépre és jóra próbálj emlékezni. Elfelejteni az elvesztését, feldolgozni? Hát ezt csak évek sokasága alatt lehet(vagy még akkor sem) A legfontosabb ne zárkózz be, és ne akarj minden bánatoddal egyedül lenni. Abból csak baj lehet. Merj beszélni a dologról, mert ha nem beszélsz róla, attól még sajnos megtörtént a baj.

Emlékezz rá azokkal a dolgokkal amiket együtt csináltatok, vagy ahova együtt mentetek. Főzd meg a kedvenc ebédjét(bár olyan finom tudom nem lesz)Ülj oda ahol a legszívesebben ül, mert Ő biztos ott lesz veled.

Talán kicsit hülyén hangzik, de ne gyászold inkább emlékezz rá, és szeresd továbbra is, bár tudom nehéz.

Kívánom minél előbb fel tud dolgozni, és megtaláld a megfelelő könnyű utat nélküle.

2009. aug. 2. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!