Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a dédnagymamám Osztrák...

Ha a dédnagymamám Osztrák akkor felvehetem az osztrák állampolgárságot?

Figyelt kérdés
17 leszek.A dédnagymamám és az Ő szülei meg onnantól mindneki Osztrák volt.Jó lenne felvenni az állampolgárságot,de nem tudom hogy ott mik a törvények.Lekell mondanom a magyarról hogy felvehessem? Vagy van lehetőség a kettős állampolgárságra?
2012. szept. 22. 23:07
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Nem. De aranyos az ötlet :)
2012. szept. 22. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
mit nem? Melyik nem??:D
2012. szept. 22. 23:17
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem veheted fel az osztrák állampolgárságot.
2012. szept. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%

Nem veheted fel.

De mivel uniós állampolgár vagy, ezért tök mindegy is.

2012. szept. 22. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Még csak előnynek sem számít. Ugyanazok a szabályok vonatkoznak rád is, mint bármelyik külföldire Ausztriában. Sok év ott lakás, nyelvvizsga stb.

Az az egy biztos, hogy nem kell lemondani a magyarról sem!

2012. szept. 22. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
50%
Ha tudod papirokal igazolni van valamenyi esélyed talán.Abbol indulok ki, pl vannak olyan orosz emberek is akinek német származásuk van kaptak állampolgárságott. èrdeklödj utána.De mint ahogy elöttem is irták tul sok értelme nincs mert bent vagyunk az unioba semi nagyobb elönyel nem jár igy.Ugyan azokra vagy jogosult mint egy állampolgár elvileg csak nem szavazhatsz.
2012. szept. 23. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Akkor számítana, ha az egyik szülőd lenne osztrák. A dédnagymama túl távoli, ezért nem jár állampolgárság.
2012. szept. 23. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
91%

dehogy vannak ugyanazok a jogai... a kelet-európaiak ugyanúgy hátrányos megkülönböztetésben részesülnek a mai napig. néha eu-s tagállamokon belül is, néha meg külföldön nem EU ban is... sajnos nem egyenlő az elbírálás....


évekig laktam afrikában ott nem nagyon érdekel senkit mi az az EU... az osztrák fél évre,évre kapott vízumot, a magyar meg 3 hétre... hiába EU...


sajnos ez van,


ha lehetőséged van két állampolgárságra miért ne járhatnál utána.. persze gondolom perfekt németnek kell lenned hozzá (ill. akkor osztrák dialektust beszélned)..


egy próbát, utánajárást mindenképpen megér... pláne ha érdekel a téma.


de az jó aki úgy érzi, hogy magyarként ugyanúgy bírálják el akárhol mint egy angolt vagy németet vagy frabciát...bár így lenne, de sajnos nem mindenhol működik így hiába EU.

2012. szept. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az union belül gondoltam,hogy ugyan azok a jogai és nem afrikában.Sajnos erre nem terjedt ki a figyelmem,hogy esetleg afrikában vagy éppen más nem eu országban esetleg nagyobb elönyben részesülne mint ha magyar állampolgár lenne.
2012. szept. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

nem teljesen ugyan azok a jogai,de most ebbe nem mennék bele, kettős állampolgár pl az ottani jogszabályok szerint nem lehetsz, vagy ez vagy az, de mondjuk cssk magadnak csinálsz bonyodalmat,ha később mondjuk jogsit,autót szeretnél,hol fizeted a biztosítást,nem mindegy,hogy évi 60.000Ftot perkálsz a kötelezőre,vagy épp 300.000et, az egészségbiztosítónál is csak a baj van vele, de mondjuk egy esetleges válás esetèn sem mindegy...


lényeg,amíg nincs rá szükséged valami konkrét ok miatt,szerintem hagyd a csudába

2016. febr. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!