Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg nem kéne egymás...

Tényleg nem kéne egymás családjához elmenni közösen?

Figyelt kérdés

Van egy párom 4 éve, neki van két gyereke, nagyon sokat van velünk a kisebbik(havi 12-15 nap), a nagyobbik havi 1-2 alkalommal. Évente kb 4 szer megyünk az ő anyukájához, a gyerekekkel együtt. Az én családomhoz évente max kétszer hajlandó eljönni, és látványosan szenved akkor, nem beszél velük, mert nem ismeri őket, de nem is próbálja megismerni őket. Most is volt egy fontos összejövetel, ahova mindenki ment a párjával, családomban volt egy kerek szülinap, csak az ilyen nagyokra gyűlünk össze, de nem jött el, inkább a gyerekét hozta át, akit bármikor máskor is láthatott volna. Én mindig elmegyek az anyukájához is, pedig ott nem móka-kacagás van, mert öreg néni, de így illik, elbeszélgetünk. Most az anyuka hívott minket, szülinap miatt, de a párom azt mondta nem kell mennem, mert ő sem akar az én családoméra járni, szerinte akkor mindenki menjen egyedül haza családot látogatni.


Ez normális? Én egész évben a családjával vagyok, ugye gyerekek, de ő nem érti, hogy nekem attól mert a családom nem a gyerekem, hanem testvéreim és szüleim, miért lenne ugyanolyan fontos.


2012. szept. 23. 11:59
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
Ez nekem is furcsa lenne, mert azért 4 év az nem kevés idő együtt. Ilyenkor már természetesnek kellene lennie, hogy egymás családjába tartoztok.
2012. szept. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Azt nem írtam, hogy az elejétől együtt élünk, szóval, egy család lennénk, vagy mi...
2012. szept. 23. 12:20
 3/9 anonim ***** válasza:
67%
De, kéne. Több mint 2 éves kapcsolatomat "dobtam el" nemrég, a probléma többek között ott volt,(persze nem ez volt a fő ok) hogy engem soha nem hívott a szüleihez 2 év alatt, én hívtam az én szüleimhez, de nem volt hajlandó eljönni. Ez egy idő után igen fura tud lenni.
2012. szept. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%

Elég gáz, hogy mondhatni majdnem neveled a gyerekeit de téged arra sem tart érdemesnek hogy a szüleiddel kibírjon évente 2 napot. Elgondolkodtató.

Mit csinálna ha azt mondanád nem vagy kíváncsi a gyerekeire?

2012. szept. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Azt mondta a gyerekek azok mások, mert ők muszáj, hogy itt legyenek, de a szülőkhöz nem muszáj menni. Így inkább én se menjek az övéhez, és akkor kvittek vagyunk.
2012. szept. 23. 12:49
 6/9 anonim ***** válasza:
76%

Ne vedd sértésnek, de a párod illetlen, bunkó.

Erre nincs más magyarázat...


Nekem külföldi a párom, mégis minden alkalommal együtt látogatjuk egymás családját - holott egyikőnk sem érti valami jól a másik nyelvét, állandóan fordítgatni kell a család számára, mégis mindig megpróbál beszélgetni az én családommal és én az övével! Szóval nálunk vannak nehézségek, mégsem az a megoldás, hogy na, akkor engem nem érdekel a te családod, téged meg ne érdekeljen az enyém! Egymáshoz tartoztok, kölcsönösen el kellene fogadni és nyitni a családok felé, mert ez is az életetek része.

(mi angolul kommunikálunk, de a család számára az sem megy).

2012. szept. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én sem birom a családi összejöveteleket, de mondjuk hozzánk se járunk sokat, szóval én meg tudom érteni. Ez is olyan, amit van, aki szeret, van, aki nem. Sokan csak "kötelességből" mennek, nekik csak gratulálni tudok.
2012. szept. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha nem akar, ne menjen.
2012. okt. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha ő nem akar menni a te családodhoz, akkor nem kell erőltetni. Neked viszont azon érdemes elgondolkodni, hogy miért pedálozol annyira az ő szüleinek? Hogy jókislány legyél? Mert megszólnak az emberek, ha nem mentek el egymás szüleihez?


Nem értem, hogy miért vagy teli panasszal a "párod" iránt, holott te magad választottad magadnak...

2012. okt. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!