Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elvárhatja az ember a testvéré...

Elvárhatja az ember a testvérétől, hogy anyagilag támogassa?

Figyelt kérdés

Az öcsém egy nagyon leleményes ember aki igazán sokra vitte az életben. Ukrajnában él és egy veszélyes hulladékok kezelésével és semlegesítésével foglalkozó cége van. Emellett érdekeltségei vannak a mezőgazdaságban és az acéliparban is. Dollárban nézve is milliomosnak számít. Én és a nővérem a létminimum szélén élünk. Gondot okoz a számlák fizetése és a megfelelő minőségű és mennyiségű étel előteremtése is. Az öcsém ezzel pontosan tisztában van, de mégsem tesz semmit. Pedig csak egy kis segítségre, támogatásra lenne szükségünk. Ami neki mondjuk egy átlagos vacsora ára az nekünk egy havi megélhetést jelentene.

Elvárható lenne, hogy segítsen? Vagy egyszerűen csak irigy vagyok rá?


2012. szept. 23. 17:47
1 2 3 4 5 6
 41/55 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell mindenhez pénz. Nyelvet tanulni például lehet ingyen a netről. Sőt, sokan mennek úgy külföldre, hogy egy szót sem beszélnek az adott nyelven.


Megértem, hogy irigyled őt, de nem várhatod el tőle a segítséget.

2012. okt. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/55 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez az, tenni kellene a munkáért, de a kifogások jönnek.

Akkor miért nem kéred, hogy fizessen neked nyelvtanárt? (bár valóban ingyen tömegével vannak nyelvoktató anyagok a neten)


A kényelem és a sok pénz fordított sorrendben követi egymást. Nálunk is csak az kap előléptetést a cégnél, aki mindenféle plusz juttatás nélkül, önszorgalomból túlórázik és pluszfeladatokat vállal - kérés nélkül. Akiknek négykor kiesik a toll a kezéből, azok húsz éve ugyanúgy a ranglétra alján vannak. Persze ők a hangosabbak, akik előrébb jutnak, csak csendben teszik a dolgukat - és még másokét is.

2012. okt. 24. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 anonim ***** válasza:
100%

Kérező!

Az utolsó előtti kommentedet olvasd el mégegyszer aztán újra az én válaszom : 20-ast. Milyen sok a hasonlóság, ugye?

2012. okt. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 anonim ***** válasza:
87%
Nem várhatod el ,hogy segítsen.....Mondjuk én nem tudnék lelkiismeret furdalás nélkül lefeküdni úgy a jólétben,ha tudnám,hogy a testvéremnek meg komoly anyagi gondjai vannak,miközben én meg "lubickolok" a jóban....biztos találnék valami jó megoldást a problémára......de tudod,nem vagyunk egyformák.....
2012. nov. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/55 anonim ***** válasza:
95%
Ismerek egy hasonló kaliberű testvérpárt. Az öccs vitte valamire, a bátya pedig semmire. Az öccs támogatja, ha nem is havi apanázzsal, de tüzelővel, ezzel-azzal támogatja. Néha kisebb összegeket is kap. Nem kötelessége persze a testvérnek segíteni a másiknak, de az durva, ha valaki milliomos dollárban és lesz.rja magasról azoknak az életét, akikkel együtt nőtt fel, a saját test-vér-éről van szó, nem a huszonharmadik senki rokonáról.
2012. nov. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 anonim ***** válasza:

Szia

Én sem támogatom hugomat aki volt olyan hülye ,hogy iskola vége előtt gyereket vállalt. Bocs ,de keményen megdolgozok mindenemért. Pedig nem vagyok vállalkozó. Van ,hogy 18órákat is dolgozok....


A tesódnak meg mond ,hogy szeretnétek kiköltözni,nyelvet tanúlni és gondoltátok talán tudna támogatni ebben. Ezután vállalhattok nála munkát.

2013. jan. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/55 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez kétoldalú dolog-részemről legalább is.

Egyrészt ,valahogy aki jómodú ,attól mindig természetesnek vezsik,hogy szét kéne osztogatnia a pénzét,mert úgy is sok van.. ez nem túl szép.Kölcsönkérni lehet ,vagy ad vagy nem ,én adnék a tetsvéremnek de a ti kapcsolatotokat nem ismerem.

De elvárni,és magától éltetődőnek venni,hogy majd ő pénzel titeket,mert nektek nincs,és még rossz színben is tünteted fel,amiért nem szórja szét a kemény munkával megszerzett pénzét az parasztság.

2013. jan. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/55 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem alapjaraton csak azt varni a novereddel, h az ocsed segitsen, mert ugy gondolod h ez jar, nincs jogod, meg akkor sem ha o milliomos, ti meg letminimumon tengetitek magatokat. Mielott irigy lennel, tedd fel a kerdest magadnak, h o mitt tett azert h oda jusson el ahova eljutott es te meg a novered mit tett azert. Nem csak az eredmenyt kell irigyelni, hanem az odaig vezeto utat. Azt elvarni tole h nyomja nektek a dellat minden honapban szerintem pofatlansag. Ha en lennek ocsetek helyeben en ugy segitenek, h megmutatnam mi az a munka es adnak munkalehetoseget a cegemben Ukrajnaban, elsz vele ok ha nem akkor, ez van. Azt h nem beszeled a nyelvet, meg lehet tanulni ha akarod, igy ezek ures kifogasok.
2013. jan. 21. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 bumbi02 ***** válasza:
Érdekes mennyi össze nem tartó ember van itt. Én magam már dolgozom, bátyám még egyetemen tanul. Szüleimnek arra van csak pénze, hogy bátyám létminimumon tengődjön kint az egyetem mellett. Én netto 350 ezer forintot keresek. Persze hogy segítek neki, ha tudok (és ha elfogadja)
2013. jan. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/55 anonim ***** válasza:

Hányszor hívtad fel az öcsédet csak azért, hogy megkérdezd, hogy van?

De úgy, hogy tényleg érdekel, nemcsak udvariassági hívás.

2013. jan. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!