Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sok tini lány miért akar...

Sok tini lány miért akar gyereket vállalni úgy, hogy azt gondolja, majd a nagyszülők segítenek neki felnevelni? Mikor a lánynak még se munkája, szakmája, lakása sincs. Nem egy lány akart így gyereket az oldlalon

Figyelt kérdés
2012. szept. 24. 13:46
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem vagy nincs kedvük dolgozni, vagy azt hiszik/hallják/látják, hogy úgysem tud elhelyezkedni sehová, így inkább szül.
2012. szept. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
87%
mert olyan cukinak tűnik a gyerek
2012. szept. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
91%
Nem akarnak, csak felelőtlenek, lusták utánanézni, hogy hogy működik a teherbeesés és a védekezés, de a szexhez már nagylányoknak érzik magukat, ezért becsúszik a gyerek, abortuszra menni meg nem akarnak, mert sajnálnák a gyereket megölni.
2012. szept. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
az abortusz szerintem nem gyilkosság,de volt itt egy csaj,akit kidobtak otthonról,mert terhes lett,anyagilag nem álltak jól,és azt írta,h a pasija eltartja,csaj 17 volt,
2012. szept. 24. 14:04
 5/27 anonim ***** válasza:
62%

a húgom 19 évesen szült elsőre (véletlen jött össze a gyerek)

anyummal lakott de közben ami pénzük volt azt félrerakták


most 36 éves vagy 3 gyereke és egy saját háza amit hitel nélkül építettek fel és hitel nélkül vették meg a telket hitel nélkül vettek kocsit stb....


szal ne általánosítsunk

2012. szept. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
de én a mostani tinikről beszélek
2012. szept. 24. 14:09
 7/27 anonim ***** válasza:
55%
Mert naiv gyerek fejjel csak azt szajkózzák: "Nem gyilkolom meg a gyermekem!" Ami így ebben a formában nem igaz, de ez jó érv a rossz döntése mellett. Abba már nem gondol bele, hogy a gyereknek azon kívül, hogy joga van az élethez, még joga van normális életet élni. Aki abortuszellenes, neveljen is fel legalább fél tucat nem kívánt terhességből született gyereket, idegenét, aztán utána ossza az észt.
2012. szept. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, én nem vettem észre, hogy mostanában ez olyan gyakori dolog lenne. Szerintem a mai tiniket éppen a gyerekszülés foglalkoztatja legkevésbé...
2012. szept. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
77%

Erről az MTV-n futó nagy sikerű: "Tini mamik" c. sorozat jut az eszembe.

Az én lányom ugyan már 14 hónapos és 23 évesen szültem 4 év munkaviszony után, főiskola (levelező) mellett a férjemnek és magamnak, de ezt a műsort mindig megnézem.


Végig "követem" azt, hogyan viselik a 15-16 éves Britt/amerikai lányok a terhességet, majd az anyává válást.

Mindig ámulok és bámulok, amikor a szülők 1 hetes kiakadás után csak annyit mondanak a gyermeküknek, hogy: "Nem lesz semmi gond, majd segítünk!".

Igaz, az én szüleim is és a férjem szülei is ezt mondták, bár nálunk a "Nem lesz semmi gond" nem tartozott bele a mondandóba, mert tervezett gyermek volt. Ők is segítenek, bár nem kértük, mert nincs rá szükségünk.


Na, kanyarodjunk vissza a témához:

Szóval, nézegetem a műsort. Már-már megvan a kedvenc "karakterem" is, együtt izgulok a beteg gyerekekért, sírok, ha éppen szül az anyuka.. tehát: dolgoznak még mindig a hormonok :)))


Majd, a műsor szerint (és az élet szerint is) eltelik 2-3-4 év és meglepődve látom:

- a 15 éves tiniből, 17-18 éves kamasz anya lett

- egyetemre/főiskolára jár

- van SAJÁT lakása

- a párja nem hagyja el, segít neki

- igaz, hogy a semmiből kezdték, de eltudják tartani magukat és nem nélkülöznek.

- Stb..


Tudom, hogy az ottani szülők is rengeteg segítenek az ilyen tini szülőknek, de számomra az a durva, hogy MEGTEHETIK!


Itt Magyarországon hol teheti meg egy szülő, hogy még normális esetben (esetleg egyetemet végzett gyermekének, terhesség/unoka nélkül) lakást vegyenek hitel nélkül?


Szóval érted ... itt más a helyzet! A legtöbb szülő meg a saját gyerekét se tudja normálisan eltartani, nem hogy egy unokát, akit végül is ő nevel fel, mert a "tini mami" semmire sem képes.


Manapság sok az unatkozó tini (az oldalon is látszik). Nekik a tv, a net és a mobil a minden. Nem azt mondom, hogy egész nap tanuljanak, de nem sűrűn lehet egy gyereket könyvvel a kezében látni (úgy hogy talán még olvassa is!) vagy a könyvtárban megtalálni!


Sok mindent átveszünk Amerikából, a Britektől .. előbb - utóbb a "tini mamizást" is el kell kezdeni.

2012. szept. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
86%
9-es! Azok a műsorok olyanok, mint a valóságshowk, meg vannak rendezve. Nem ott, a kamerák előtt tudják meg először a szülők a dolgot, ők már egy előre kitalált szöveget mondanak, ahogy minden egyes szituáció, konfliktus előre meg van írva, hogy a sok málészájú nézze ámulva. Nem kell ténynek venni, amit ott látsz.
2012. szept. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!