Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy győzzem meg anyuékat...

:DDköszi:) kérdése:

Hogy győzzem meg anyuékat hogy legyen kutyám?

Figyelt kérdés

4 éve volt egy de a barátnőm elengedte a pórázt és elütötte egy autó.A nevelőapám nem akar.Anyuval mindketten. A nevelőapám folyton azzal bszat hogy miattam halt meg pedig egy nagy szart....Azóta volt már hörcsögöm akit nagyon szerettem:)

Imádom az állatokat tényleg.Mióta élek mindig volt állatom,csak mióta ez a majom betolakodott az életünkbe mindent megszab.Anyu nagyon szereti a kutyákat és egyszer anyuval ketten elmentünk(kb 4 hónapja) a menhelyre elhozni a kutyát hogy majd anyu lerendezi a nevelőapámmal...aha persze.Visszakellet szegény drágát vinni....Hülye majom...

Anyu már nem akar vele veszekedni de nekem nagyon jót tenne főleg most. Mit csináljak?

Pont ma van a névnapom és tőle még smmit nem kaptam.Mi lenne ha ezt kérném? Szerintetek megengedné?


16/L


2012. okt. 2. 11:55
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

mikor a másik meghalt még nagyon pici voltam...12 éves.Akkor töltöttem a 12-t.

A nevelőapám azt mondta akkor hogy az én hibám mert jobban kellett volna vigyáznom rá.De azóta "felnőttem" a hörcsögöm 2 évig élt és tényleg mindent megtettem érte.Orvoshoz is járkáltam vele az utolsó hetekben hogy segítsen rajta.Lent aludtam a földön vele hogyha meghal ne legyen egyedül.Nekem nagyon sokat jelentenek az állatok tényleg.Imádom őket és iszonyat rossz hogy nem lehet....

2012. okt. 2. 11:57
 2/16 anonim válasza:

Kérj névnapodra, jó ötlet! Készülj fel a beszélgetésre, és sorakoztass fel érveket, amellett, hogy miért lesz jobb neked, ha lesz kutyád, és miért nem fogja őt zavarni, stb.

Ha elutasít, kérdezd meg tőle, hogy miért? A mert csak, stb válaszokat ne fogadd el, kérd meg, hogy indokolja a döntését. Ne legyél agresszív és támadó, inkább asszertív :)

2012. okt. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Nekem is volt kutyám 1 évig ugyanúgy autó végzett vele. Azóta nem lehet. Én is kb 12 lehettem akkor és már 24 vagyok és még mindig nem lehet. Törődj bele, ha lesz munkád meg minden akkor.

24/N

2012. okt. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Én azt tanácsolnám, hogy legyen inkább cicád. Nekem 13 évig volt kutyám, panelban lakunk így naponta 3szor 4szer vittük sétáltatni. Ez nagyon nagy felelősség és lemondás is egyben. Amíg ő volt nekünk, addig kb 2szer mentünk el nyaralni. De még csak egész napos programot sem lehetett szervezni. Aztán meghalt, mert idős volt. Utána éreztem, hogy muszáj egy másik háziállat, de kutyát még egyszer nem akartunk a fentebb említettek miatt. Így lett cicám (pedig nagyon macskaellenes voltam). Imádom őket (mert közben lett még 1), nagyon szeretetteljesek. És még sincs velük annyi probléma, tudunk menni nyaralni, mert csak etetni kell őket, amit a szomszédra is rá lehet bízni.


Szóval 16 évesen én nem javasolnék neked kutyát, mert nem tudod egyedül ellátni, nem fogod tudni naponta 3szor TE sétáltatni, másnak is lenne vele bőven feladata. Egy cicát viszont tudsz etetni és tudod naponta 1szer tisztítani az almot.

2012. okt. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
A 4. válaszolóval egyetértek! Kérjél inkább cicát. "komolyabb" mint egy hörcsög, de nem annyi felelősség mint egy kutya. Értem itt a sétáltatást, nyaralást. Nekem is volt kutyám panelban, 12 évig. A halála után macskám lett, és szuper, mert van egy bentlakásos barátom, de mégis megvan mellette a függetlenség. Nem kell hajnalban hóban-sárban sétáltatni, tök jó mikor odabújik és dorombol, stb. Estig sorolhatnám :) Nevelőapádnak meg mondd, hogy legyen ez az ajándékod, a kompromisszum, hogy lemondasz a kutyáról, de macskát tarthass. Érvelj a fent említett okokkal, hogy miért praktikusabb. Sok szerencsét, és boldog névnapot! :)
2012. okt. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

úúú:S

a macskákat nem bírom..:S

az az egyetlen olyan állat amit nem szeretek...azok nem is szeretnek téged igazán csak a kajáért ott hízelegnek meg....

huh nem bírom.

Meg arra a nevelőapám -.- allergiás

2012. okt. 2. 12:38
 7/16 anonim ***** válasza:
Aki ennyire utálja a macskákat, nem lehet annyira állatbarát, hogy kutyája legyen.
2012. okt. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

most azért mert nem bírom a macskákat???:D

írtam hogy ez az egyetlen,és légyszi ne akarj kötöszködni:)

2012. okt. 2. 13:14
 9/16 anonim ***** válasza:
Nem értem azokat, akik a kutyákat szeretik, de a macskákat nem. Lakásban meg sokkal kézenfekvőbb macskát tartani, mert ő alapból nem büdös, ellenben a kutyával, tisztább, önállóbb állat.
2012. okt. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
egyszerűen nem bírom a természetüket.Meg anyu se.Olyan hízelgő,meg bújik dorombol addig amíg kap kaját.Anyuéknak régen volt.Nagyon nem bírja.
2012. okt. 2. 13:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!