Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért érzem cikinek, ha...

Miért érzem cikinek, ha magamat adom?

Figyelt kérdés

Szóval. Az osztálytársaim és a családom nagyon félreismernek, azt hiszik, idióta vagyok és nem lehet velem komolyan beszélni. Pedig igazából komoly vagyok és idegenekkel normálisan tudok beszélgetni, csak így a régebbi ismerőseim előtt nem merem felvállalni magam, mert mindig arra gondolok, biztos kiröhögnének. És igazából azt én se tudom megmondani, mit röhögnének ki rajtam, egyszerűen csak szégyellem azt, hogyha így megváltozok. Mármint ezt nem tudom, hogy mondjam el, ohgy érthető legyen.

Pl. amikor veszek egyszerre pár új ruhát, mondjuk új cipő, új pulcsi, új gatya, új póló, akkor utcára nem merem az összeset egyszerre felvenni, mert arra gondolok, biztos akkor is kiröhögne a többi ember, hogy tegnap még a szokásos ruháimban voltam, ma meg mindenem új.

És kb. ilyen érzés az is, amikor magamat kell adnom.

Tudom, hogy fura, meg minden, de miért van ez? És ez már mással is előfordult? Ha igen, mit tettél ellene?

15/l


2012. okt. 3. 15:00
 1/8 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem mindenkivel előfordul az ilyen.Kicsivel több önbecsűlés rádférne!
2012. okt. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
nálam is valahogy ez a helyzet..
2012. okt. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%

Szocializálodási folyamat része, a megfelelési kényszer és a versenyszellem szüli. Teljesen normális folyamat, egész életedet végigkiséri, de pubertáskorban hatványozottan előtérbe kerül.

Többiek is épp igy éreznek, semmi furcsa nincs benned.

2012. okt. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
57%

15 évesen én is így éreztem, ez általában a tinikor velejárója. Aztán kinőttem ezt, már nem befolyásol, hogy ki mit gondol rólam, csak magamat adom.

Majd kinövöd, remélhetőleg. :)

2012. okt. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi, nagy kő esett le a szívemről :)
2012. okt. 3. 16:10
 6/8 anonim ***** válasza:
Teljesen normális. 99%, hogy el fog múlni.
2012. okt. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

engem anno pont azért tartottak cikinek mert komoly voltam és nem röhögtem az ilyen "vicceken" hogy a tinitársaim farkakat rajzoltak mindenhová és "hihi, ez de vicces"...

nincs humorom, legalábbis ilyenfajta nem és inkább nem beszélgettem szinte senkivel mert úgy éreztem bármit mondanék félreértenék meg nem fognák fel mert már elkönyvelték hogy "milyen gáz ez a csaj hogy nem nevet rajta hogy egy lopott katétert lóbált a Béla az utcán pedig ez húdemenő".

lehet hogy nálad is ez van, te már vagy egy 20-22 éves szintjén agyilag, ők meg még az óvódában.

nem biztos hogy az osztálytársaid közt kell keresgélned.

nekem a mai napig mind nálamnál idősebb haverjaim, barátaim vannak, elsős koromban is a végzősökkel lógtam.

ami nem megy, nem kell erőltetni :)

2012. okt. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

18:15 Megértelek és lehet benne valami...Nekem is vannak idősebb barátaim és őszintén szólva, velük könnyebben el tudok beszélgetni, mint az osztálytársaimmal. Ők is olyanokon röhögnek, hogy a kis 14 éves takony beszólogat egy idős néninek, meg ilyesmi...hát asszem, jobb, ha inkább nem is nekik próbálok meg megfelelni.

2012. okt. 3. 18:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!