Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hallottam egy olyan felmérésrő...

Hallottam egy olyan felmérésről, hogy egyre több a válás, a miatt, hogy a házasságban a nő "befogja" a férfit házimunkázni. Szerintetek is tényleg így lehet, és igazságos ha így van?

Figyelt kérdés
2012. okt. 3. 21:58
1 2 3 4 5 6 7
 31/62 anonim ***** válasza:
35%

Olyan furcsa, amiket írtok, én semmilyen házimunkát nem végzek, mással sem végeztetem (nincs rá igényem), és a férfi sem az otthoni munkája lapján lesz vonzó, nem érdekel, hogy ő csinálja, vagy megkér valakit, vagy egyáltalán meg van-e csinálva bármi is, vagy csak 8 évente mossa ki a függönyt, és 2 évenet söpör fel.

Az én kapcsolataim, vonzalmaim a házon kívüli viselkedésen alapszanak, abban is élem meg, és a szerelmeskedésben. Az önfenntartással kapcsolatos dolgok nem képezik a párkapcsolat részét.

2012. okt. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/62 anonim ***** válasza:
100%

"Ha egy feleség a férjével is törődik, akkor annak nem esik nehezére segíteni a bevásárlásban, vagy akár az otthoni nehezebb munkákban. "


És a feleséggel ki törődik?

2012. okt. 3. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/62 anonim ***** válasza:
85%

28:"Én ezt úgy írom, hogy válófélben vagyok, és totál kiábrándító volt, amikor az eldugult szifont én szereltem, a férjem meg közben mosogatott..."



Legalább csinált valamit!!! Nálunk a pénzkereset, gyereknevelés és női házimunkák mellett még a felújításokat és én csináltam!

Kiderült, hogy a kádat is azért cementeztem körbe (miután elmentem az OBIba szerencsétlenkedni), hogy megmutassam, milyen feminista is vagyok. Ááááá, véletlenül sem azért, mert többször eláztattuk az alsó szomszédot és már hetek óta engem b.sztatott.


És akkor csodálkoznak, hogy az embernek nincs kedve ezek után este gyertyafénynél csábtáncot lejteni, hogy a drága uracskánk nehogy másfelé kacsingasson....

2012. okt. 3. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/62 anonim ***** válasza:
100%

"Kiderült, hogy a kádat is azért cementeztem körbe (miután elmentem az OBIba szerencsétlenkedni), hogy megmutassam, milyen feminista is vagyok. Ááááá, véletlenül sem azért, mert többször eláztattuk az alsó szomszédot és már hetek óta engem b.sztatott. "


Na, igen, köszönöm, hogy leírtad.

2012. okt. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/62 anonim ***** válasza:
55%
# 33: a mosogatás már azután volt, hogy bejelentettem, válni akarok! Akkor kezdett el "teperni", de szerintem nagyon rosszul: hiszen ezerszer elmondtam, hogy nem érzem magam nőnek ebben a kapcsolatban, erre olyan dolgokat tett, amitől még kevésbé éreztem magam nőnek...
2012. okt. 3. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/62 anonim ***** válasza:
78%

35: Nekem akkor se tepert, az együttélés alatt kértem, szépen elmagyaráztam, határozottan felszólítottam, bőgtem, veszekedtem, stb, de semmi nem használt.

Ha jókedvű volt, akkor azt mondta, azért nem csinál semmit, mert legyen már egy jó napja, ha sz.r kedvvel jött haza, akkor meg ne zaklassam ilyenekkel. A válóperes tárgyalásra vártunk a bíróságon amikor elmondta a folyosón, hogy amióta kiraktam megértett, igazam volt a munkamegosztással kapcsolatban, de KEMÉNYEBBNEK ÉS HATÁROZOTTABBNAK kellett volna vele lennem.... De könyörgöm, akkor meg az volt a baj, hogy mit piszkálom ilyenekkel....

2012. okt. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/62 anonim ***** válasza:
72%
Azért az elég gáz, hogyha kiosztott feladatok kellenek ahhoz, hogy magadat nőnek érezd, a férjedet meg férfinak lásd.
2012. okt. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/62 anonim ***** válasza:
9%

# 37: Hát pont erről van szó, hogy nem kellenek a kiosztott feladatok, az a jó, ha magától olyan, amilyen!

Én abszolút nem szeretnék feladatokat osztogatni, különösen nem házimunkát! A mostani párom MAGÁTÓL ajánlkozik minden férfimunkára, azt nézi, hogy mit javíthat, szépíthet, stb.

Na mellette nőnek érzem magam. :) És ez minden más téren is maximálisan megnyilvánul! ;)

2012. okt. 3. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/62 anonim ***** válasza:
100%
Nem érted, amit mondok. Ha te attól elveszted a nőiességedet, hogy kicserélsz egy égőt, és elborzadsz, ha a férjed betesz egy mosást, az nem normális.
2012. okt. 3. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/62 anonim ***** válasza:
38%
Te nem érted, amit mondok. Nem egy-egy alkalomról van szó, hanem 11 évig minden férfimunkát nekem kellett elvégezni. És természetesen nem csak a munkamegosztás, hanem sok egyéb más miatt sem éreztem magam mellette nőnek... alapvető dolgok hiányoztak a házasságból, de azt gondolom, hogy sok egyéb mellett ez is közrejátszott.
2012. okt. 3. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!